کلمات مورد استفاده در جلسات کسب و کاری کدامند ؟

کلمات مورد استفاده در جلسات کسب و کار

کلمات مورد استفاده در جلسات کسب و کار

دست تکان دادن ها و ارائه دادن گزارش را فراموش کنید!
کارکنان به دنبال ایجاد بزرگ ترین تاثیراتی هستند که در جلسات کسب و کاری نیاز هست و باید تمرکزشان را بر روی استفاده کردن از یک سری زنجیره ی کلمات ویژه قرار دهند. تحقیقات جدید نشان می دهد کارکنانی که از کلماتی مانند ” بله، شروع کنیم، جلسه، تبادل کنیم و … ” استفاده می کنند جلسات را با پیشنهادات پذیرفته شده و بهتری به اتمام می رسانند.

در بررسی  Cynthia Rudin پروفسور ماساچوست در موسسه تکنولوژی Sloan و دانشجوی MIT استاد Been Kim  داده هایی که از جلسات بدست آمده بود آزمایش شد و تاثیر کلماتی که در طول جلسه استفاده می شود را بررسی نمودند.

به گفته ی Rudin و Kim این تحقیق به صورت ویژه شامل ۱۱ میلیون جلسه که در هر روز برگزار می شوند بوده و از این جهت بسیار حائز اهمیت می باشد.

به گفته ی Rudin ، مطالعه ی جلسات بسیار مهم و چالش برانگیز است زیرا درک کردن بسیاری از نشانه های اجتماعی و شخصیتی پیچیده را طلب می کند.
او در ادامه می گوید: تحقیق ما یکی از اولین مطالعاتی است که با استفاده از داده هایی صورت گرفته که در بررسی جلسات بدست آمده اند. لیست های زیادی از کلمات وجود دارد که منتشر شده اند اما هیچ یک از آنها از داده های تجربی حاصل نشده اند!

در این تحقیق، کلمات ویژه ای یافت شد که به دلایل متعددی متقاعدکننده بودند. برای مثال؛ کلمه ی “بله” (تایید) رضایت و موافقت فرد را نشان می دهد. کلمه ی “meeting – جلسه” به هنگام پیشنهاد دادن درباره ی چیزهایی که نباید در این جلسه به بحث گذاشته شود استفاده شده است.

شاید یک نفر در طول جلسه بگوید: ‘ممکن است این موضوعی باشد که در جلسه بعدی باید به آن بپردازیم. این نوع بیان، یک راه برای تغییر دادن موضوع به صورت کاملاً محترمانه ست و معمولاً هم با این پیشنهاد موافقت می شود. محققان دریافته اند که کارکنان باید بیش تر در خصوص تعارفات در جلسات مراقب باشند. زیرا تعاریف و تمجیدهایی که ارزیابی منفی را به همراه داشته باشند بسیار ریاکارانه به نظر می آیند.

کلمات مورداستفاده ی افراد موفق

کتابخانه ها مملو از کتاب هایی هستند که نحوه ی دستیابی به موفقیت را در زندگی شخصی و کار برای ما توصیف کرده اند. اما لازم است بدانیم که گاهی اوقات ساده ترین نصیحت ها خیلی ساده هم قابل پیروی و دنبال کردن هستند. یعنی به راحتی می توانیم آنها را در زندگی خود بکار ببریم.

Daniel  C. Steenerson موسس و رئیس خدمات بیمه معلولان و ناتوانان در سن دیه گو کلماتی را که افراد موفق مدام با آن زندگی می کنند را برای ما گردآوری کرده است که در ادامه به آشنایی با آنها می پردازیم.

– کار کردن

از جای خود برخیزید و  اگر قصد موفق شدن در کار، یا بخشی از زندگی خود را دارید نشان دهید. شما باید به کار کردن علاقه داشته و سخت کوش باشید. این سخت کوشی ست که شما را از سایرین جدا کرده و فرصت های نوینی را در اختیارتان قرار می دهد.

– نظم

وقتی صبح ها که از خواب برمی خیزید؛ آیا یک برنامه ی دقیق و سیستماتیک برای کارهایی که قصد انجام و اتمام شان را دارید ایجاد کرده اید؟ اگر چنین برنامه ای ندارید نباید انتظار داشته باشید که مسیر حرفه ای زندگی تان در جهت موثری حرکت کند.

کسب و کار موفق : برنامه ریزی روزانه می طلبد [اینفوگرافی]

– اجرا

شما می توانید در طول همه ی روزها برای خودتان رویاپردازی کنید؛ برنامه بریزید و هدف تعیین کنید اما اگر هیچ اقدامی برای رسیدن به این برنامه ها ترتیب ندهید به سادگی زمان خود را هدر داده اید! پیاده سازی و اجرا مرحله ای ست که برنامه ها در آن، به نتیجه بدل می شوند.

– تسهیل کردن

فرآیند ساده سازی در هر زمان که ممکن باشد می تواند مسیر شما را برای رسیدن به اهداف تان هموارتر کرده و به آن سرعت ببخشد. می تواند با سرعت هرچه بیش تر باعث شود که دانش خود را به اشتراک گذاشته و با تشکیل تیم و اعضایی متعهد زودتر به هدف برساند.

[تعداد: ۲    میانگین: ۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar