کلمه کلیدی و تاثیر آن در نتایج جست و جو

کلمه کلیدی می تواند باعث تفاوت در نتایج جستجو شود

کلمه کلیدی

در این مقاله برای شما مثالی درباره تاثیر کلمات استفاده شده و نتایج آن ها در موتور جستجوی گوگل می زنیم، این تجربه را یکی از محققان سئو در آمریکا انجام داده است، اگر می خواهید این تجربه را امتحان کنید شاید به علت تفاوت سایت ها نتایج به دست آمده فرق داشته باشد، می خواهیم عبارت معینی در گوگل جستجو کنیم و بعد از جستجو به همان عبارت قبلی عبارتی اضافه کنیم و جستجو را درباره انجام می دهیم و درباره دو نتیجه به دست آمده با هم صحبت می کنیم.

اول کلمه “HD TVs” را جستجو می کنیم، و بعد کلمه Best را به عبارت قبل اضافه می کنیم و جستجو را تکرار می کنیم، تفاوت های اساسی در نتایج به دست آمده بین دو جستجو را مشاهده کنید.

۱- عبارت In Store:

با عدم استفاده از کلمه Best را جستجو می کنیم گوگل فکر می کند که فرد در جستجوی محصولات یا خرید از فروشگاه های محلی است و عبارت In Store به معنای پیدا کردن فروشگاهی نزدیک شخصی که جستجو را انجام داده باشد هست، اما با استفاده از کلمه Best نتایج اولیه جمله قبل از بین خواهد رفت.

۲- ظهور حباب رتبه:

با استفاده کلمه Best نتیجه جستجو ظهور حباب رتبه محصولات نمایش داده می شود، اما بدون استفاده از کلمه Best این نتایح به دست نیامدند، گوگل فکر می کند شخصی که کلمه Best را جستجو کرده می خواهد رتبه محصولی را بداند.

۳- ظهور ستاره رتبه:

با استفاده عبارت Best گوگل معتقد بود فرد به رتبه محصولات نیاز دارد برای همین با به نمایش گذاشتن ستاره های رتبه ها کل محصولات سعی می کند به فرد در حال جستجو کمک کند، الان در سه شکل تفاوت کلمه را به شما نشان دادیم.

کلمه کلیدی

۴- بالا رفتن معدل CTR:

تعداد کلیک ها با استفاده از کلمه Best در نتایج جستجو افزایش یافت، و مشاهده می کنید که تعامل فرد با محصولات هنگام انتخاب کلمه Best نیز بیشتر می شود.

۵- ارتفاع معدل CPC:

ارتفاع کلیک ها و ارتفاع معدل CPC در هنگام جستجوی کلمه Best.

۶- پایین آمدن معدل نرخ:

جالب توجه این است که با استفاده از کلمه Best در جستجو معدل نرخ پایین می آید.

کلمه کلیدی

  •  نتایج و راهنمایی

۱- راهنمایی های سابق نشان می دهد که موقعیت جغرافیایی فروشگاه شما در تبلیغات و بازاریابی اهمیت دارد پس مطمئن شوید که تبلیغات محصولاتتان در بیشتر موتورهای جستجو وجود داشته باشد.

۲- اما معدل CTR و CPC و معدل نرخ نتایج سابق به شما نمی گوید کلمه Best همراه با تبلیغات محصولتان باعث پایین آمدن معدل نرخ شما می شود، باید دلایلی که باعث پایین آمدن این معدل شده را معالجه کنید تا سود خوبی به دست آورید.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar