کلید اصلی تبدیل شدن به شرکت موفق چیست !!؟

یک شرکت موفق چگونه شکل می گیرد؟

هیچ شکی نیست که وقتی کسی از شما می پرسد “شرکت شما چه کاری انجام می دهد؟” شما با یک جمله ی سریع و آماده پاسخ می دهید “شرکت ما چرخ دنده می فروشد”. احتمالاً اگر از شما بپرسند که “شرکت شما چه کاری را بهتر از سایر رقبایشان انجام می دهد؟” باز هم پاسخی آماده دارید مانند “ما تجربیات بیش تری داریم، محصولات و خدمات بهتر با قیمت های مناسب تر از سایر شرکت هایی که چرخ دنده مب فروشند، داریم”

اما تاکنون فکر کرده اید که بدین سوال چه پاسخی دارید؟ علت وجود شرکت شما چیست؟

کلید اصلی تبدیل شدن به شرکت موفق

دانستن پاسخ این سوال، می تواند کلید اصلی برای تبدیل شدن به یک شرکت فوق العاده موفق گردد. Simon Sinek نویسنده ی پرفروش ترین کتاب چندسال اخیر می گوید: با پرسش علت اینکه “چرا رهبران موفق افراد را به اقدام کردن تشویق می کنند؟”

اگر شما هم جزو ۲۶,۸۹۶,۷۱۹ نفر افرادی هستید که سخنرانی این نویسنده ی موفق را گوش داده، بدون شک اهمیت این سوال را درک کرده اید. پاسخ به این سوال می تواند موسس شرکت شما باشد. نوع و چگونگی چیزی، اساس “چرایی” آن را تشکیل می دهند. و این دقیقاً همان چیزی ست که شما را از سایرین تفکیک می کند. همان چیزی که شرکت شما را منحصربفرد و مختص شما می کند.

بسیاری از شرکت ها، با “چگونگی” شرکت خود آغاز می کنند و هرگز به پاسخ “چرا” دست نمی یابند!

Sinek می گوید “پاسخ این سوال، نباید برای دستیابی پول بیش تر باشد. پول می تواند “نتیجه ی اینکه چرا شرکت شما وجود دارد” باشد. اما بخاطر این نیست که اگر شما می خواهید فرصت خود را به حداکثر برسانید.

بهترین شرکت ها، با پاسخ های صادقانه به این “چرا” آغاز می شوند. بهترین شرکت ها، هرگز اداره نمی شوند. آنها کشف می شوند! مشتریان، آنها را حمایت نمی کنند زیرا آنها باید این کار را انجام دهند و خودشان نیز همین را می خواهند.

حالا می دانید که “شرکت شما چرا وجود دارد؟”

[تعداد: ۳    میانگین: ۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar