کمپانی DELL با خرید EMC به مبلغ ۶۷ بیلیون دلار موافقت کرد !

dell-company-logo-001


کمپانی DELL شرکت نگهداری اطلاعات EMC را در قالب سهام و ارز خواهد خرید. EMC در روز دوشنبه اظهار داشت که این بزرگترین معامله در تاریخ صنعت تکنولوژی خواهد بود.

این معامله، کمپانی DELL را به یک بازیکن قوی در زمینه ی شرکت های اطلاعاتی تبدیل خواهد کرد و به این کمپانی امکان استفاده از تجربه ی EMC در زمینه ی نگهداری اطلاعات عنوان یک اهرم در موقعیت شماره ی ۲ خود در سرور های جهانی را می دهد.

شعبه ی مستقر در تگزاس کمپانی DELL ۲۴.۰۵ بیلیون دلار به شعبه ی مستقر در ماساچوست شرکت EMC در قالب چک به علاوه ی ۹ بیلیون دلار برای جا به جایی سهام در مقابل شرکت معتبر VMware از EMC پرداخت خواهد کرد.

کلیه ی هزینه ها به مقدار ۳۳.۱۵ بیلیون دلار، ۲۸ درصد بیشتر از بهره ی نهایی EMC در ۷ اکتــبر است، همانطور که در ابتدا خبر داده شد تحویل به زودی صورت می گیرد. VMware یک شرکت بزرگ نرم افزاری است که ۸۱ درصد قدرت EMC از آن نشأت گرفته و قسمت بسیار بزرگی از ارزش EMC را در بر میگیرد. Michel Dell بنیانگذار کمپانی DELL در بیانیه ای اظهار داشت: « ادغام DELL و EMC یک نیــروگاه قدرتمند راه حل درست می کند که برای مشتریان ما از میان تمام محیط تکنولوژیشان نو آوری راهنمای صنعتی به همراه می آورد.

انتظار می رود کمپانی جدید ما در موقعیت مناسبی برای  رشد در بیشتر  زمینه های اســتراتژیک  نسل بعدی IT شامل تحول دیجیتال، مرکز نرم افزار های تعریف شده ی اطلاعات،زیر سازی همگرا، توده ی مرکب،تلفن همراه و امنیت قرار گیرد.» وی اضافه کرد: «سرمایه‌گذاری ما در R&D و نوآوری همراه با بنیان محرمانه کنترل شده ی ما به ما مقیاسی بی همتا،قدرت،انعطاف پذیری و عمیق کردن روابطمان با مشتریان در همه ی ابعاد را خواهد داد.»

سازنده ی PC که در سال ۲۰۱۳ توسط  کمپانی DELL خصوصی سازی شد، به دنبال تبدیل خود به یک شرکت خدمات IT است و این تحویل گیری تازه ترین حرکت در این جهت است.

کمپانی DELL در مصاحبه‌ای با New York Times اظهار داشت: « ما در حال ادامه ی مسیر خود برای حرکت هر چه نزدیک تر کمپانی به سمت تکنولوژی IT هستیم و این معامله به این هدف سرعت بخشید.»

 

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

دارای مدرک MBA و کارشناس امور بانکی

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar