چگونه یک کمپین بازاریابی تاثیرگذار موفق ایجاد کنیم؟

بازاریابی تاثیرگذار امروز خیلی در میان مردم باب شده است. حتی به آرامی جای انواع قدیمی تبلیغات را هم می گیرد. زیرا بازاریابان دریافته اند که می توانند با همکاری شخصیت هایی که دنبال کننده و طرفدار زیادی در وب سایت ها و حساب های شبکه های اجتماعی شان دارند به مخاطبان بیش تری دست پیدا کنند.

 

چگونه یک کمپین بازاریابی تاثیرگذار موفق ایجاد کنیم؟

 

 

بازاریابی تاثیرگذار

افراد مشهور آنلاین که هدف گذاری شده اند به همراه هزینه ای ناچیز برای شبکه های اجتماعی، ترکیب قدرتمندی از بازاریابی موفق می باشد. با اینکه محبوبیت این نوع از بازاریابی تاثیرگذار بطور قابل توجهی در حال رشد است اما هنوز هم بسیاری از صاحبان کسب وکارها، مطمئن نیستند که چطور باید از تاثیر افراد مشهور در رسانه های اجتماعی برای ایجاد کمپین بازاریابی تاثیرگذار موثر و موفق بهره برند. بدین ترتیب، ما در این پست نکاتی را که برای ایجاد بازاریابی تاثیرگذار مفید هستند را گردآوری کرده ایم که امیدوارم به کارتان بیاید.

۱- اهداف خود را مشخص کنید

برای دستیابی به کمپین بازاریابی تاثیرگذار موفق مخاطبان هدف خود را شناسایی کنید. بودجه ی خود را مشخص کنید و معیارهای مشخصی را برای ارزیابی عملکرد تعیین نمایید.

 

۲- کانال های شبکه های اجتماعی صحیح را انتخاب کنید

پلت فرم هایی که استفاده می کنید به هدف نهایی شما وابسته است. پلت فرم های مختلف به مخاطبان متعددی دست پیدا می کنند. انتخاب کانال های صحیح به شما اجازه می دهد تا به گروه خاصی از مشتریان دست یابید. حتی می توانید نوع درگیر کردن مردم را خودتان انتخاب کنید. دقت کنید استراتژی فیسبوک که استفاده می کنید برای توییتر، پینترست کارآمد نیست! برای یافتن استراتژی صحیح ویژه مخاطبان تان در شبکه های مختلف می توانید از کارشناسان مجموعه پدیده فکر مهتر راهنمایی و مشاوره کسب کنید. از طریق این لینک

 

۳- تاثیرگذار درست را شناسایی کنید

توجه داشته باشید کسی که به عنوان تاثیرگذار او را انتخاب می کنید، برند شما را به نمایش می گذارد. پس قبل از اینکه با او کار کنید باید از خود بپرسید “آیا این بخش بهترین کسی است که می تواند شرکت مرا نشان دهد؟” بدین ترتیب، قبل از هر کاری، باید تحقیق کردن را اولین وهله قرار دهید.

می توانید به پروفایل های شبکه های اجتماعی آنان نگاه کنید. تایید کنید که اعتبار بدی را در سطح اینترنت نداشته باشد. چک کنید که هیچ موضوع و مباحثی پیش نیامده باشد که ارزش محصول و خدمات را زیرسوال ببرد.

 

۴- انتخاب تاثیرگذار

دیدگاه و صدای تاثیرگذاری که انتخاب می کنید باید با برند شما سازگار باشد تا مخاطبان اعتبار و ارزش را در آنها احساس کنند. برای یافتن تاثیرگذار بالقوه می توانید:

 • هشتگ ها را جستجو کنید تا دریابید که چه کسی قبلاً درباره ی برند شما پست گذاشته است.
 • از طریق کلمات کلیدی جستجو کنید.
 • از ابزار بازاریابی تاثیرگذار استفاده کنید.
 • از دیگران پیشنهاد بخواهید.

تاثیرگذار شما باید:

 • با پیام برندتان موافق باشد.
 • مخاطبان وفادار داشته باشد.
 • نتایج مثبت برای کارهای مشابه گذشته ی خود نشان دهد.
 • بتواند به سرعت با شما ارتباط برقرار کند.
 • به عنوان کارشناس دیده شود.

۵- درباره برنامه های انتشار خود فکر کنید

برای اطمینان از موثر بودن کمپین، باید همه ی پلت فرم های شبکه های اجتماعی خود را هماهنگ کرده و تلاش خود را با سایر فعالیت های بازاریابی خود همسو نمایید. مثل رویدادها، پست های جدید بلاگ، مطبوعات منتشر شده و …

توسعه ی استراتژی بازاریابی پیرامون کمپین بازاریابی تاثیرگذار تان به شما کمک می کند تا مخاطبان را به سمت قیف فروش هدایت کنید.

 

۶- قبل از انتشار، محتوا را بازبینی کنید

قبل از انتشار هر پستی، باید مطمئن شوید که محتوا با نیازهای کمپین و همینطور راهنمایی های تبلیغی سازگار است. همینطور شما باید به شخص تاثیرگذار آزادی خلاقیت بدهید. اما خیلی مهم است که قبل از انتشار، همه ی پست ها، تصاویر، ویدیوها و … را بازبینی کنید.

۷- محتوا را بهینه سازی کنید

برای تقویت کمپین بازاریابی تاثیرگذار باید اطمینان حاصل کنید که پست ها را قبل و بعد از راه اندازی ارتقا می دهید. همینطور می توانید از تاثیرگذار خود بخواهید که از طریق پلت فرم های اجتماعی نیز به اشتراک بگذارد. اینکار به شما اجازه می دهد تا تأکید بیش تری روی call to action های درون پست انجام دهید.

 

۸- نتایج را ارزیابی کنید

مثل سایر فعالیت های بازاریابی، باید مطمئن شوید که کمیپین تاثیرگذار شما به بهترین عملکرد خود دست یافته است یا خیر! برگردید و به معیارهای سنجش عملکرد که قبلاً به هنگام گردآوری استراتژی های کمپین تعریف کرده اید بنگرید و به سوالات زیر پاسخ دهید:

 • آیا پیشرفت داشته اید؟
 • از مخاطبان خود چه چیزی آموخته اید؟
 • چه پست هایی بهترین بازخورد را داشته اند؟
 • چه پست هایی کم ترین بازخورد را فراهم کرده اند؟

۵ باید که برای ایجاد کمپین بازاریابی تاثیرگذار و موفق نیاز هست را در ادامه می بینید:

 • استفاده از هشتگ های مرتبط
 • تقسیم بودجه ی بازاریابی برای استفاده از چند تاثیرگذار
 • به اشتراک گذاری پست های تاثیرگذار
 • مذاکره ی همیشگی بر سر قیمت گذاری
 • اطمینان از قرارداد در طول زمانی که تاثیرگذار برای شما کار می کند

با دنبال کردن مراحلی که در این پست ذکر شد شما قادر خواهید بود که ارتباط عمیق تری را با مخاطبان تان ایجاد کنید. همینطور به بیش تر دیده شدن برندتان کمک می کنید. آگاهی از محصولات خدمات شما نیز افزایش می یابد و در نهایت، از طریق یک راه طبیعی تر و موثرتر با مخاطبان خود ارتباط برقرار می کنید که همان هدف غایی از ایجاد کمپین بازاریابی تاثیرگذار می باشد.

 

 

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar