• فروردین ۱۷, ۱۳۹۹

کمپین های بازاریابی موثر برای روز ولنتاین

کمپین های بازاریابی موثر برای روز ولنتاین

 

۱۴ فوریه، روز ولنتاین یا همان روز عشق است که امروزه در ایران هم این چنین جا افتاده که مردم برای عشق ها و دوستان خود هدایایی را درنظر می گیرند. از این روز بی جهت نبود که یک آمار جالب از موتور جستجوی بینگ را برای شما ارائه دهیم. از عبارت های جستجوی مردم در این موتور جستجو و چیزهایی که به دنبال آن می گردند.

این آمار نشان می دهد که روز ولنتاین، دیگر فقط مختص متأهل ها و عاشقان نیست! افراد مجرد هم برای این روز برنامه هایی برپا می کنند!

 

هدیه روز ولنتاین

 

۱- بر روی افراد مجرد و تنها هم دقیقاً به همان مقداری که به زوج ها و عاشقان اهمیت می دهد تمرکز کنید. مثلاً نیمی از جمعیت آمریکا مجرد به حساب می روند با این وجود طبق آمار Bing، گفته اند که روز ولنتاین را مشغول به کاری می شوند که دقیقاً با چنین روز عشق مربوط باشد. جالب است بدانید که یک مرد مجرد به طور متوسط، در ایام تعطیل ۷۱ دلار و یک زن مجرد ۴۰ دلار خرج می کند.

 

۲- مردم بیش تر برای دوستانِ خود (از یک جنس) هدیه تهیه می کنند. به گفته ی Bing، وقتی مردم عبارت “هدیه ولنتاین برای …” را در موتور جستجو وارد می کنند ۲۲ درصد جای خالی را با واژه ی “شوهر” ، ۲۰ درصد با کلمه ی “دوست” و ۱۷ درصد کلمه ی “دوست پسر” پر می کنند.

 

۳- مردم زیادی هم در آمریکا، تصمیم دارند روز ولنتاین را برای حیوان خانگی خود خرج کنند. طبق یکی از گزارشات، در سال ۲۰۱۶ میلادی ۱۹ درصد مردم هدایای روز ولنتاین را برای دوستان غیرانسان خود اختصاص داده اند که جمعاً شده ۶۸۱ میلیون دلار!

 

۴- برخلاف روز سال تحویل (کریسمس) و روزهای تولد، مردم زیاد هم برای روز ولنتاین دست به جیب نمی شوند. اما در کل، بازاریاب ها بهتر است بجای اینکه کمپین های کل ماه را درنظر بگیرند فقط روی یک یا دو هفته ای که نزدیک روز ولنتاین است تمرکز کنند. ۴۵ درصد مرد بیان کرده اند که قبل از ماه فوریه (یعنی روز ولنتاین که ۱۴ فوریه است، ماه قبل آن!) شروع به خرید می کنند.

 

۵- هر سال که سپری می شود مردم بیش تر از طریق تلفن همراه شان اقدام به خرید می کنند. پس فکر بسیار خوبی ست که بتوانید تلاش های بازاریابی خود را برای گوشی های موبایل بهتر کنید. بین سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶، میزان جستجو شدن در Bing از طریق گوشی های موبایل ۴۰ تا ۴۸ درصد افزایش داشته است.

 

۶- یک رابطه ی جالبی هست بین کسانی که از طریق کامپیوتر دسکتاپی و تبلت خرید می کنند با کسانی که از طریق تلفن های هوشمند اقدام به خرید می کنند. کسانی که از طریق کامپیوترهای دسکتاپ در بینگ به جستجو می پردازند معمولاً به دنبال هدایای دست ساز و یا اقلام مارک، کالاهای عاشقانه و رستوران های زنجیره ای هستند. اما کاربرانی که با گوشی موبایل در بینگ سرچ می کنند به دنبال جواهرات، حلقه های نامزدی، هدیه های لحظه ۹۰ی و مواد غذایی آنلاین می گردند.

 

۷- اگر تاکنون برای ساختن وب سایت تجارت الکترونیکی خود اقدام نکرده اید، دیگر زمان آن فرا رسیده که کاری کنید!

هرساله جمعیت کسانی که بطور آنلاین برای روز ولنتاین خرید می کنند افزایش می یابد. ۲۸ درصد مردم در سال ۲۰۱۶ بطور آنلاین و ۳۵ درصد مردم هم آنلاین و هم حضوری خرید کرده اند.

 

۸- جالب است بدانید که ۳۹ درصد مردم هدایای ولنتاینی را دوست دارند که تجربه کنند! مثل هدیه ی بلیط یک فیلم خاص (یعنی همان رفتن به سینما) و یا نمایش های کمدی ست. در سال ۲۰۱۶، ۳۵ درصد مصرف کنندگان آمریکایی – مجرد و متأهل- تقریباً ۳.۶ بیلیون دلار را روی اینگونه هدایای تجربی صرف کرده اند.

 

۹- روز ولنتاین، یکی از بهترین روزها برای کسب وکارهای محلی و کوچک است. هر سال که سپری می شود موتور جستجوی بینگ، متوجه می شود که جستجوهای محلی افزایش می یابد. از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶ ، ۹ درصد افزایش داشته و کل جستجوها ۸۸ میلیون بوده است.

 

۱۰- در روز ولنتاین مردم -خواه متأهل خواه افراد مجرد با دوستان خود- ۳۴ درصد از مصرف کنندگان برنامه ی غذایی و شام را تدارک می بینند. بدین ترتیب، رستوران ها دومین مکان شلوغ در روز ولنتاین می باشد.

 

 

[تعداد: 9   میانگین:  4.7/5]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar