کم صحبت کردن از عادت های کارآفرینان خوب

عادت های کارآفرینان خوب و موفق را باید دنبال کرده و سعی در پرورش آنها درون خود کنیم. تا کم کم موفقیت خودش را از پشت کوه به نشان دهد.

 

کم صحبت کردن از عادت های کارآفرینان خوب

 

عادت های کارآفرینان

حتماً دلیلی هست که همه ی ما انسان ها دو گوش و یک دهان داریم. یعنی بیش تر گوش دهیم و کم تر سخن بگوییم!

در این پست، قرار است به “گوش دادن” که یکی از عادت های کارآفرینان خوب جهان است بپردازیم. ادامه ی پست را با ما همراه باشید.

۱- به مشتریان خود گوش دهید

اولین اولویت شما باید گوش دادن به مشتریان تان باشد. درک کنید که چه چیزهایی می خواهند، بدین ترتیب می فهمید که چگونه ارزش افزوده را وارد کار کنید. کسب وکار درباره ی ارتباط هاست و ارتباط دو طرفه ست.

اگر به عنوان یک کسب وکار کوچک و جامعه محور فعالیت دارید و مشتریان خود را مستقیماً می شناسید این کار باید برای شما آسان باشد. -فقط چند سوال از آنها بپرسید و سپس، دست از حرف زدن بردارید! به آنها اجازه دهید تا از زندگی خودشان با شما حرف بزنند و با تمرکز به آنها گوش دهید. نوت برداری کنید و سپس نقشه ای را ترسیم نمایید از اینکه چگونه می توان به آنها کمک کرد.

اگر دسترسی مستقیم به مشتریان خود ندارید شاید لازم باشد کمی سخت تر کار کنید. اما همچنان راه های زیادی برای گوش دادن هست. از جمله ی آن شروع کردن با شبکه های اجتماعی می باشد.

با دنبال کردن مشتریان تان در پلت فرم های اجتماعی اخبار دست اول از نحوه ی زندگی شان بدست خواهید گرفت. می توانید از چالش ها و نواهای موسیقی زندگی شان آگاه شوید. و در آخر، مسیری که می توان ارزشی را افزود تعیین نمایید.

۲- به کارکنان خود گوش دهید

از عادت های کارآفرینان این است که به خوبی می دانند آنها (کارکنان) خیلی بیش تر از چیزی که صاحبان کسب وکار به آنها اعتبار می دهند می فهمند. حتی شاید بیش تر از شما که مدیر هستید بدانند و آگاهی داشته باشند. فراتر از همه، آنها در خط مقدم قرار گرفته اند و کاملاً می فهمند که چه چیزهایی در حال رخ دادن است.

اقدامات رندومی گوش دادن درک عمیق از میزان خدمتِ واقعی برای کارکنان به دست نمی دهد. بنابراین از یک راه ساختاریافته به آنها نزدیک شوید. انجمن های چندگانه در اختیارشان قرار دهید تا با شما ارتباط برقرار کنند. بررسی هایی را برای آنها ارسال کنید تا در آنها مشارکت کنند. فقط مطمئن شوید که همه ی زمان را با صحبت کردن طی نمی کنید!

۳- به رقبای خود گوش دهید

بله به رقبای خود هم گوش دهید. آنها یک منبع دیگر بینش و اطلاعات هستند و قادرند دیدگاهی جدید و متفاوت به شما انتقال دهند. خواه یک مرحله از شما عقب تر باشند خواه سال های درخشانی را پشت سر گذاشته باشند؛ به کارهایی که آنها در بازار انجام می دهند توجه داشته باشید. بررسی کنید که چه چیزی برای آنها جواب می دهد (و چه چیزی نه!) بنابراین می توانید از این درس ها برای کسب وکار خود استفاده کنید.

راه های زیادی برای شما هست تا رقیب خود را دنبال کرده و به او گوش دهید. یک بار دیگر، شبکه های اجتماعی می تواند بهترین سلاح شما باشد. کانال های اجتماعی رقبای خود را دنبال کنید. با اینکار نه تنها پنجره ای به سمت فعالیت های بازاریابی آنها گشوده اید بلکه نحوه ی تعامل آنها با مشتریان شان را هم خواهید دید. از آن مهم تر، نحوه ی تعامل مشتریان با آنها را هم مشاهده می کنید.

۴- به دنیای پیرامون خود گوش دهید

هیچ یک از کسب وکارها یا برندها در فضای خلاء زندگی نمی کند. همه ی ما بخشی از یک جامعه ی بزرگ تر هستیم که باید با سایر کسب وکارها و دنیای پیرامون همزیستی داشته و همکاری کند. با قبول کردن این و گوش دادن به دنیای اطراف، قادر خواهیم بود که چیزهای بیش تری را به مشتریان و کارکنان مان ارائه دهیم.

تفکر نهایی چنین است: در پلت فرم های شبکه های اجتماعی خود، باید خیلی شدت یافته و به اندازه ی چهار برابر صحبت کردن تان گوش دهید. از هر ۱۰ پست، تنها دو پست باید راجع به شما و برندتان باشد. مابقی ۸ پست، باید ارزش افزوده به مخاطبان و دنبال کنندگان همراه آورد. شاید خوب به نظر می رسد که با ویژگی های محصول تان، مشتری جذب کنید. اما یک بار پس از چندین مدت باید چنین اتفاقی بیفتد. بخش وسیعی از آن باید درباره ی آنها باشد.

 

 

 

[تعداد: ۸    میانگین: ۳.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar