• ژانویه 28, 2020

کنترل استرس : کارآفرینان چگونه استرس خود را مدیریت می کنند؟

کنترل استرس

کنترل استرس

استرس، بخشی اجتناب ناپذیر از زندگی هر فرد است و شاید هیچ کس این جمله را بهتر از کارآفرینان درک نکند! مدیریت یک کسب و کار هرگز کار آسانی نبوده و نیست خصوصاً اگر خودِ شما به تنهایی مسئول کلیه ی وظایف باشید. ما هم از کارآفرینان پرسیدیم که به هنگام مدیریت یک کسب و کار چگونه استرس خود را مدیریت می کنند؟ پاسخ این سؤال را با شما خوانندگان عزیز شریک می شویم تا با استفاده از تجربیات ارزشمند آنان راهکارهای شان را برای بهبود وضعیت خودمان در کسب و کار بکار بگیریم.


۱- تنها چیزی که مرا سالم نگه می دارد “ورزش” کردن است

این زمانی ست که صرف خودم می کنم و در این زمان معین دویدن را ترجیح می دهم (حتی اگر تنها ۳۰ دقیقه باشد!). ۳۰ دقیقه دویدن برای اینکه از کار، ایمیل ها، تلفن ها، لیست های کاری و سایر “باید”ها  دور بمانم. دویدن، ذهن مرا بازتر می کند. گاهی دویدن اولین کاری ست که صبح ها انجام می دهم زیرا احساس می کنم باعث برنامه ریزی تقویم و برنامه های ذهنم می شود.

Robin Diamond

۲- من استرسم را با بسکتبال بازی کردن و آشپزی مهار می کنم

من احساس می کنم سراسر زندگیم با دنیای دیجیتالی اشباع شده است. درصد بسیاری از استرس من، نتایج کارهایی ست که بازده فوری در سایر فعالیت هایم ایجاد نکرده اند! شراکت ها، توسعه ی برند، ایجاد جامعه های مختلف و … همه و همه هر لحظه در دنیای دیجیتال رخ می دهند. (حداقل اولین مکان آنهاست) بنابراین، برای خروج از این دنیا، من فعالیتی را که باعث شود در دنیای واقعی از دستانم استفاده کنم آشپزی انتخاب کردم. احساس خوبی را در من ایجاد می کند و من می توانم کمی خلاقیت را برای یک چیز واقعی چاشنی کنم.

Max Joles

 ۳- من هر روز حدود یک ساعت زودتر از خواب برمی خیزم تا به تفکر بپردازم

صبح ها زودتر از خواب بر می خیزم و این فاصله ی زمانی را با خودم خلوت کرده و به تفکر می پردازم. انجام این کار، تمرکزم را بهبود می بخشد. تنفس های عمیقی که می کشم هرگونه تفکر کاری را از من دور می کند و من به یک رهایی عجیبی می رسم. در حالی که بسیاری از انسان ها، صبح خود را با شلوغی آغاز می کنند؛ و کلیه ی روز را نیز بدین گونه سپری خواهند کرد. این عادتی که در من هست واقعاً‌ به بهبود سلامت ذهنی و جسمی من کمک می کند و من از این بابت بسیار خرسندم.

Aron Susman

۴- زمانی که غرق استرس باشم، تنها بر روی یک کار تمرکز می کنم

وقتی می بینم که استرس بر من غلبه کرده و سایر فعالیت هایم را زیرسؤال می برد، همه چیز را فراموش کرده و تنها به انجام یکی از کارهایم می پردازم و آن دقیقاً انجام کاری ست که این استرس را در من نهایی کرده است! اجازه ندهید برخی مسائل ریز و کوچک افکار والای ذهن شما را تخریب کنند.

Angie Nelson

۵- فعالیت های تفریحی خود را وارد همان لیست کاری خودم کردم!

دو الی سه ماه قبل،‌ برخی از فعالیت های تفریحی خودم را از قبیل دوره همی با دوستانم، رفتن به باشگاه و … را وارد همان لیستی کردم که برای سایر کارهایم درنظر گرفتم. همه ی این کارها، باعث شد تا من به یک در تعادل در زندگیم برسم بطوریکه قبلاً هرگز تجربه نکرده بودم!

Maddy Sasso

۶- بیرون رفتن و تنفس هوای تازه به بهبود استرسم کمک می کند

بسیاری از استرس من،‌ از دفتر کارم ناشی می شود. بیرون رفتن و تنفس هوای تازه و ۱۵ دقیقه سکوت را به خودم هدیه می دهم و تا به معنای واقعی نفس کشیدن را تجربه کنم. همین کار به من می فهماند که چرا تا به این حد (بیش از اندازه) غرق در استرس شده ام! بنابراین، توانایی تشخیص، بررسی و حل مسئله در من افزون می گردد و بهتر می توانم با مشکلاتم روبرو شوم.

Jonathan LeRoux

۷- من علاقه ی زیادی دارم که تنهایی به سینما بروم!

به سینما رفتن، تنهایی به ذهنم اجازه می دهد که حتی برای چندساعت کاملاً آزاد باشد. و بعد از سینما، عشق و علاقه ی من به کارهایم (مثل چک کردن ایمیل و …) در من افزایش می یابد و حتی فروش هایی را در این شرایط تجربه کرده ام!

Amy Chandler


این گونه راهکارها برای رهایی از استرس به نوع شخصیت فرد بستگی داشته و در هر فردی می تواند کاملاً متنوع باشد. بنابراین، هر کسی با انجام چنین فعالیت هایی لزوماً به کاهش استرس دست نمی یابد! بلکه با درنظر گرفتن این گونه فعالیت ها می تواند راهکار خودش را برای شیوه ی خودش بیابد. ما هم امیدواریم این راهکارهای منتخب بتواند شما را در یافتن و برداشتن قدمی رو به جلو یا ایده دادن یاری کند.


[تعداد: ۳    میانگین: ۴.۳/۵]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط