گروه کارآفرینی یعنی چه؟ چه تفاوتی با سایر مشاغل دارد؟

گروه کارآفرینی یعنی چه !؟

شاید کمی برای شما عجیب به نظر برسد؛ درست زمانی که دنبال کارآفرین هستیم بخواهیم گروه کارآفرینی هم تشکیل دهیم و به موفقیت های بزرگ تجاری برسیم!
در این مقاله ۵ نکته درباره معنی گروه کارآفرینی برای شما توضیح می دهیم که امیدواریم موردتوجه تان قرار بگیرد.

گروه کارآفرینی یعنی چه

۱/ منطقه ای برای خلاقیت

تنها چیزی ست که مؤسسات و شرکت های تقلیدی آن را ندارند و محدودیت کاری آن ها این اجازه را به آن ها نمی دهد! گروه های بازاریابی تقلیدی همیشه از این مسئولیت ها فراری هستند. یک گروه کار آفرینی حرفه ای، جرأت بسیاری در قبول مسئولیت ها دارد گاهی محدودیت های محیط و کارمان به ما اجازه نمی دهد که افکار نوآورانه ای داشته باشیم.

۲/ خلاصی از بوروکراسی (دیوان سالاری)

این یکی از ویژگی های گروه کارآفرینی است. گروه کارآفرینی درست مانند یک خانواده با هم مشغول به کار هستند و منطقه ای آزاد برای خلاقیت، بحث، و مطرح کردن افکار و ایده های خود بدون هیچ محدودیتی دارند.

۳/ بر مهارت ها تکیه کنید نه سابقه و تخصص!

بیشتر شرکت ها و مؤسسات تجاری برای استخدام به سابقه کار حداقل ۱۰ سال و تخصص افراد اهمیت می دهند. در این صورت بسیاری از افرادی را که مهارت های خارق العاده ای دارند از دست می دهند!
سابقه کار افراد، موفقیت شرکت و کار شما را تضمین نمی کند! بسیاری از پروژه و کارهای موفقی وجود دارند که به دست دانشجویان به موفقیت های فراوانی رسیده اند. مهارت یکی از بهترین ابزار یک گروه کاری موفق به شمار می رود.
گاهی افرادی وجود دارند که کارشان به رشته و تخصص شان مربوط نمی شود؛ اما با داشتن مهارت بسیار زیاد در این کار موفقیت فراوانی کسب کرده اند.

۴/ زمان مانعی برای شما نیست!

این مهمترین نکته برای گروه کار آفرینی ست. منظور ما این است: کارآفرینی، زمان بیشتری نسبت به تایم کاری شما نیاز دارد! در اینجا امکانات گروه مشخص می شود. گروه کارآفرینی برتری خاصی دارد مانند برتری یک کارفرین موفق که می تواند در ۲۴ ساعت به طور متوالی و بدون توقف کار کند. این کار را هم می توان به گروه کارآفرینی نسبت داد برای رسیدن به اهداف تان همراه مدیریت زمان تلاش فراوانی داشته باشید.

۵/ پول در مکان دوم

بله پول در مکان دوم می آید چیزی که در شرکت ها و موسسات تقلیدی برتری دارد داشتن حقوق آن ها از ابتداست. اما این کار برای شرکت های تازه فعال گاهی امکان پذیر نیست!
پس چه دلیلی داشته اند که برخی افراد این کار را انتخاب کرده اند!!!
این یک چالش است. بزرگترین انگیزه برای تلاش در این کار است. گاهی پروژه هایی که تازه فعالیت خود را شروع کرده اند حتی مدیر هم از گرفتن حقوق محروم است! این برتری ساخته و خیال ذهن مان نیست؛ حقیقتی است که شرکت های کوچک می توانند برای رسیدن به موفقیت از آن ها استفاده کنند.
این نکته ها برای گروه کارآفرینی نه سخت و نه آسان است؛ فقط با یک برنامه ریزی درست برای تیمی قوی و موفق تلاش کنید این نکته ها شما را از هر گروه دیگری برتر نشان می دهد.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

2
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
2 نویسندگان دیدگاه
ناهید عساکرهسمیه
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
سمیه
مهمان
سمیه

عالی بود