• بهمن ۲۹, ۱۳۹۸

گزاره هایی که در کسب و کار ایجاد ارزش می کنند(۳)- ارتباط با مشتری

ارتباط با مشتری

برتری ارتباط با مشتری

در ادامه گزاره های ایجاد ارزش به مبحث ارتباط با مشتری می پردازیم که در سازمان ها یکی از بخش های اصلی ایجاد ارزش برای مشتریان است و بسیار اهمیت دارد.

شرکت‌هایی که صمیمیت ایجاد می‌کنند مشتریان را در سطح عمیق‌تری درک می‌کنند. آن‌ها تجربه‌ای را منتقل می‌کنند که نا چندین سطح رضایت‌آمیز خواهد بود و فراتر از مزایای عملکردی به ارائه منافع احساسی، اجتماعی و خود اظهاری خواهند پرداخت. برای مثال، تجربه جاده-آزاد منسوب به هارلی دیویدسون، دارای المان‌های مهم اجتماعی و خود اظهاری است. اپل و تری‌ام نیز ازاین‌جهت که با ارائه محصولاتشان مشتریان را به “شگفتی” می‌اندازند، بسیار به یکدیگر شباهت دارند. نتیجه این رفتارها، وفاداری سرسختانه مشتری است که نه‌تنها با دیگر اعضای باشگاه، بلکه با دیگرانی نیز که قرار است عضو شوند در خصوص برند و تجربه آن به گفتگو می‌پردازد.

کلید جذب مشتریان و کسب صمیمیت ممکن است پاسخگویی به نیازهای برآورده نشده بازار باشد، یافتن پاسخی برای آزردگی‌هایی که مشتریان به‌واسطه نبود گزینه‌های جایگزین متحمل شده‌اند. لکسس وفاداری را با چندین پارامتر طراحی هوشمندانه در ماشین‌هایش به دست آورد. همچنین صمیمت می‌تواند از لذت حاصل از یک تجربه غیرمنتظره به دست آید، مانند پیانو واقع در فروشگاه نوردسترم. و یا شاید از محصولات ممتاز مانند محصولات اپل.

 

دارا بودن مشتری بسیار وفادار یا حتی متعصب نیز که بعضی‌اوقات از طریق استراتژی صمیمت ایجاد می‌شود به برنامه‌های فعال حمایت و پشتیبانی نیاز دارد. ورجین به‌طور مداوم ویژگی‌ها و خدمات جدیدی را اضافه می‌کند تا از تصویر خود در خلاقیت و تمایل به رویگردانی  از روزمرگی در جهت ارائه تجربه‌های لذت‌بخش برای مسافران پشتیبانی کرده باشد.

مطالب مرتبط:

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]
Avatar

مجید احمدی

http://www.cstland.com

علاقه شدیدی به رهبری و مدیریت کسب و کار دارم، و یکی از اساسی ترین ارکان موفقیت کسب و کار رو در ارتباط موثر میدونم.

مطالب مرتبط

2
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
1
1
0
 
2 نویسندگان دیدگاه
مجید احمدیسعید
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
سعید
مهمان
سعید

بسیار مطلب خوب و عالی بود مرسی از سایت خوبتون