گوش دادن به تفکر جمعی ؛ به حداکثر رساندن تاثیر بازاریابی

گوش دادن به تفکر جمعی

شما باید واقعا به مخاطبان خود گوش کنید. تا بتوانید به آنها دسترسی پیدا کنید. از پنج استراتژی زیر برای گوش دادن به تفکر جمعی به شکل موثر، استفاده کنید.

رسانه های اجتماعی موهبتی هستند که در دنیای بازاریابی همراه با مخاطبان زیادی که برندها دارند، نقش فعالی ایفا می کنند. با مهارت گوش دادن به تفکر جمعی ، تاثیرگذاری شما می تواند خیلی بیشتر باشد.

برای مطالعه بیشتر:
رفتارشناسی در فروش و مذاکره : اهمیت گوش دادن

مهارت گوش دادن به تفکر جمعی و مولفه های آن

  • آنچه را که  مخاطبان می خواهند، به آنها بدهید

بهترین بازاریابی آن است که بازاریابی در آن حس نشود؛ زیرا در مکالمه های قابل اعتماد در مورد چیزهایی که مشتریان عمیقا به آنها اهمیت می دهند، به آرامی و نامحسوس جریان پیدا می کند.

با شناختن آنچه که بیشترین علاقه ی مشتریان را به خود جلب می کند یا حتی تنفر آنها را بر می انگیزد، از همه ی چیزهای مرتبط در پیشنهادات و گفتگوهای خود استفاده کنید. یا هر چیز دیگری را که برای مخاطبان شما اهمیت دارد به کار گیرید. مشتریان به شما خواهند گفت که علایق شان چیست. فقط کافیست به دقت به آنها گوش دهید و کلید قلب آنها را پیدا کنید.

وقتی فهمیدید چه چیزی مخاطبان تان را تحریک می کند، بهترین راه برای رسیدن به آنها چه خواهد بود؟ پست های فوق العاده وبلاگ که الهام بخش یک روش خاص برای زندگی؟ یا فیلم های سرگرم کننده از پشت صحنه ی آنچه که در مرکز برند شما رخ می دهد؟

تنها راه فهمیدن این مسئله گوش دادن به تفکر جمعی است. تا بتوان مستقیم به هدف رسید و سپس خدمات را ارائه داد. شاید ترکیبی از انواع محتوا نیاز باشد. اما گمان نکنید که می دانید این ترکیب چیست. اجازه دهید اطلاعات اجتماعی آن را مشخص کند.

  • همراه با زمان پیش بروید

هیچ کمپین بازاریابی مصون از شکست نیست. حتی اگر تمام وطایف خود را انجام داده باشید و در نظر خودتان با چیز فوق العاده ای پا به میدان گذاشته باشید. شاید باز هم نکته ای را فراموش کنید.

شما نمی توانید کمپین بازاریابی خود را راه بیندازید و گمان کنید که موفق خواهد شد. باید از ابزارهای گوش دادن به تفکر جمعی استفاده کنید. تا مطمئن شوید که کمپین ها حقیقتا مطابق آنچه که تحلیل ها می گویند،  موفقیت آمیز خواهند بود.

نیازی نیست خودتان را با ایده ای درگیر کنید که هیچ جذابیتی ندارد . به بازخورد مخاطبان خود گوش دهید و مطابق همان در لحظه پیش بروید.

  •  از دوستان خود کمک بگیرید.

سخنگویانی که حقوق دریافت می کنند، کارشان عالی است. اما حقوق عالی نیز باید داشته باشند. هر مقدار توجهی که آنها به سمت برند شما جلب کنند، برای شما هزینه در پی خواهد داشت. و حتی برخی از مصرف کنندگان آنها را حیله گر و ریاکار می دانند. زیرا می دانند که بابت کارشان پول می گیرند.

از سوی دیگر، وقتی برخی از مصرف کنندگان از سایر مصرف کنندگان توصیه استفاده از محصولی را می شنوند، به آنها اعتماد می کنند. بنابراین از ابزار گوش دادن به تفکر جمعی برای یافتن با نفوذ ترین افراد در میان مخاطبان خود استفاده کنید. تا به عنوان سفیران برند شما فعالیت کنند.

هر آنچه که در عوض به این مخاطبان پر نفوذ می دهید، به مراتب کمتر از چیزی است که باید برای یک فرد مشهور با نفوذ پرداخت کنید. از سوی دیگر تأیید مخاطبان پر نفوذ ارزشمندتر است. مگر اینکه، با یک تاثیرگذار مشهور در ارتباط باشید. که به میل خود در مورد شما صحبت می کند. این کار مثل برنده شدن در یک قرعه کشی است.

برای مطالعه بیشتر:

چگونه مشتریان را به تیم بازاریابی خود تبدیل کنیم؟

  • تا تنور داغ است نان را بچسبانید!!!

گوش دادن به تفکر جمعی در زمان واقعی به برندها اجازه می دهد هنگام ترند شدن موضوعات ، چه در سطح جهانی و چه در یک منطقه جغرافیایی خاص، زیرکانه عمل کنند. از ابزارهای تجزیه و تحلیل اجتماعی خود استفاده کنید. تا بدانید چه زمانی یک منطقه خاص نسبت به موضوعی بیشتر از سایر زمانها آمادگی پذیرش دارد. و در کدام کانال ها این گفتگوها اتفاق می افتد. شاید استوری اینستاگرام روشی عالی برای بخش خاصی از مخاطبان در یک شهر یا استان در طی یک رویداد ورزشی بزرگ باشد. در حالی که در شرایط دیگر یک ویدئوی زنده فیسبوک می تواند عملکرد و تاثیر بهتری داشته باشد.

گوش دادن به تفکر جمعی و نظارت بر احساسات،  زمان حرکت به سمت بازاریابی با بیشترین تاثیر را به شما اعلام خواهد کرد. هرگز نیازی به حدس زدن نخواهید داشت.

 

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar