گوگل چطور به بهبود کسب و کار ما کمک می کند؟

 

گوگل چطور به بهبود کسب و کار ما کمک می کند

 

گوگل چطور به بهبود کسب و کار ما کمک می کند

در مقالات بسیاری از وب سایت حاضر درباره ی جزئیات آنالیزها و بررسی های گوگل که در اختیار کسب و کارها قرار می دهد صحبت کردیم، اما اگر به یک نگاه اجمالی تر در این باره نیاز دارید و اصلاً نمی دانید که گوگل چطور می تواند این بررسی ها را ارائه دهد این پست را از دست ندهید.

 

کسب و کار هرچه اطلاعات بیش تری را از مشتریان خود داشته باشد، آن کسب و کار بهتر می تواند بفروشد. درست است؟

به همین دلیل است که بازاریابان به سختی روی توسعه دادن شخصیت های خریدار کار می کنند سپس، بخش ارتباط میلیون ها راه های مختلف را لیست می کند -همه چیز طراحی شده تا به مشتریان دقیقاً در همان جایی که هستند و دقیقاً همان زمانی که برای خرید آماده اند دست یابد.

مشکل اصلی، تا به امروز این بوده که زمان بسیار طولانی لازم است تا داده ها جمع شوند. شما نمی توانید همه ی چیزهای موردنیاز راجع به یک خریدار خاص را به هنگام اولین دیدار او از وب سایت تجارت الکترونیک تان بدانید! شما به چندین بازدید از جانب وی نیاز دارید، به جستجوهایش در سایت نیاز دارید، به تعامل شبکه های اجتماعی و حتی محلی که ترک کرده است نیاز دارید تا بدانید که خریدار دقیقاً به جستجوی چه چیزی ست.

گوگل بهترین را می شناسد

چه کسی بهتر از گوگل می داند که مصرف کنندگان به دنبال چه چیزی هستند؟ چه قرار باشد همین خریداران چیزی را به صورت آنلاین سفارش دهند، چه قرار باشد به نزدیک ترین خرده فروشی دسترسی پیدا کنند یک چیز، ثابت است: آنها به گوگل می گویند که دقیقاً به دنبال چه چیزی می گردند!

این یعنی گوگل، نسبت به شما شناخت بیش تری از خریداران تان دارد. گوگل ویژگی دیگری برای این خصوص در آنالیزهای خود درنظر گرفته است. خرده فروشان می توانند بدانند که چه کسی برای چه چیزی جستجو می کند و در کجا جستجو می کنند.

امروز نه تنها برندها می توانند شناسایی کنند که اکثر خریداران شان در کجا زندگی می کنند و به دنبال چه نوع محصولاتی می گردند همینطور می تواند به شرکت ها پیشنهاد دهد که مشتریان شان بیش تر تمایل دارند از چه نوع دستگاهی کنند.

از آنالیزهای گوگل استفاده کنید

وقتی یک داده را برای طولانی مدت دنبال کردید، یک احساس لزوم و فوریتِ از دست رفته برای آگاهی از آن احساس می شود اینطور نیست؟

تاکنون چند خریدار بالقوه را از دست داده اید در صورتیکه آنها در بار اول که از وب سایت شما بازدید کردند برای خرید آماده بودند؟ با آسودگی که جدیدترین تکنولوژی ها فراهم کرده اند خریداران تصمیمات سریعی را براساس احساسات و خواسته ی لحظه ای شان اتخاذ می کنند.

ویژگی های گوگل به شما اجازه می دهد تا جمله ی “من می خواهم …. را بخرم” شناسایی کنید. بنابراین، به سرعت می توانید حرکت کنید.

وقتی شما بدانید که خریداران تان در کجا هستند و چه چیزی می خرند می توانید استراتژی بازاریابی جدیدی را رقم بزنید که می تواند از طریق همه ی کانال ها اجرا شود. -جستجو، اجتماعی، نشان دادن، محتوا، ویدئو-

وقتی بدانید که چه چیزی جستجو می شود، چه عبارت هایی در جستجوها به کار می رود و چه سوالاتی را خریداران می پرسند، قطعاً پیام شما مرتبط تر با این موارد خواهد بود. ۶۹ درصد از خریداران آنلاین گفته اند که کیفیت پیام، زمان گیری و تاثیر ارتباطات خرید و درکِ “چه کسی بودنِ خریداران” باعث می شود که فرصت های خرید را آسان تر کنند.

 

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar