یک روز تو هم طعم تلخ شکلات تلخ را دوست خواهی داشت !

 

۱۴۴۲۵۷۷۳۸۴_۲

همه می‌دانیم که بچه‌ها عاشق شکلات هستند، اما این‌طور که معلوم است شکلات تلخ جزء اولین انتخاب‌های‌شان نیست. حتی ممکن است هر کاری بکنند تا شکلات تلخ نخورند!
BBR Saatchi@ Saatchi و برند Splendid از چند کودک در کمپین

جدیدشان استفاده کرده‌اند، کودکانی که برای اولین بار با طعم این شکلات آشنا می‌شدند. با وجود هیجان اولیه‌شان در چشیدن طعم یک شکلات جدید، تقریبا با همان اولین گازی که به شکلات زدند خیلی زود نظرشان عوض شد. شکلات تلخ، طعم شیرین دل‌خواه کودکان نیست و همین مساله عکس‌العمل‌های جذابی را خلق کرد.
فقط چند ثانیه طول کشید تا آن‌ها بفهمند طعم تلخ شکلات را دوست ندارند و اصلا هم در پنهان کردن حسشان تلاشی نکردند. احساسات آن‌ها از تعجب تا نفرت متغیر بود، حتی در یک مورد گزارش شده که یک ی از بچه‌ها برای این‌که فیلم گرفتن و خوردن شکلات تلخ را متوقف کند، گریه کرده است. بچه‌ها در بیان احساسشان بی‌ملاحظه عمل می‌کنند، در نتیجه هر نوع عکس‌العملی قابل انتظار است؛ بیش‌تر آن‌ها از شکلات تلخ خوششان نیامد.

درست لحظه‌ای که به کانسپت کمپین فکر می‌کنید، ویدیو با این عبارت تمام می‌شود: “وقتی بزرگ شوی درکش خواهی کرد.” و ناگهان همه چیز معنا پیدا می‌کند. Splendid و BBR Saatchi@ Saatchi نمی‌خواستند نظر بچه‌ها را درمورد شکلات تلخ عوض کنند بلکه هدف، پدر و مادرهای آن‌ها بودند. از آن‌جایی که Splendid و BBR Saatchi@ Saatchi می‌دانستند مخاطب آن‌ها در سنی است که با کودکان رابطه دارد به ستاره‌های جوان ویدیوشان اجازه دادند آزادانه حرف خودشان را بزنند.
با استفاده از روان‌شناسی معکوس و به تصویر کشیدن نفرت بچه‌ها، به بزرگ‌ترها/ مخاطب کمپین گفته می‌شد هرکسی طعم مورد علاقه‌ی آن‌ها را تایید نمی‌کند و اصلا هم اشکالی ندارد. هدف کمپین این است که بزرگسالان بدانند منحصر به فرد هستند و به ذائقه‌شان ببالند و به آن‌ها اطمینان بدهند که بچه‌ها شکلات مورد علاقه‌ی بزرگ‌ترها را از کابینت کش نمی‌روند.
سادگی و زیبایی کمپین و ارسال پیام مناسب برای مخاطب مناسب آن را شاخص می‌کند.

[تعداد: ۲    میانگین: ۴/۵]

درباره نویسنده

دارای مدرک MBA و کارشناس امور بانکی

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar