یک زندگی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

ویژگی های یک زندگی خوب

 

ویژگی های یک زندگی خوب

جای شگفتی نیست وقتی بدانید در بین ارزش هایی که اصولِ داشتن یک زندگی خوب را می سازند “پول” هیچ جایگاهی ندارد!

غایتِ یک زندگی خوب، مرسدس و حساب بانکی میلیاردی نیست! بلکه فقط و فقط، تجربه ی یک زندگیِ خوب است.

پس باید از خودتان بپرسید: چه چیزی برای من، یک زندگیِ خوب می سازد؟

سپس باید لیست پاسخ های این سوال را مرتب کنید. این پاسخ می تواند لیستی از جوانب معنوی، اقتصادی، سلامتی و ارتباطات را شامل شود.

یک زندگی خوب را چه چیزهایی تشکیل می دهند؟

Jim Rohn نویسنده، کارآفرین و سخنران انگیزشی آمریکایی، لیست زیر را برای پاسخ به این سوال تدارک می بیند. با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

 

۱- خلاقیت

شما شاد نخواهید بود اگر چیزی تولید نکنید. بازیِ زندگی، استراحت کردن نیست. البته که باید استراحت کافی داشته باشید تا دوباره با ترمیم قوا به سمت خلاقیت و بهره وریِ بیش تر روانه گردید.

دلیلِ وجود فصل ها، دانه ها، خاک، خورشید و معجزات زندگی چیست؟ همه ی آنها به وجود آمده اند تا ببینند شما با آنها چه می کنید. آزمایش کنید و ببینید چه کارهایی می توانید انجام دهید.

 

۲- دوستان خوب

دوستی، احتمالاً قدرتمند ترین سیستم حمایتی در کل جهان است.  پس خودتان را از توسعه دادن دوستی ها منع نکنید! دوستی با هیچ چیز قابل قیاس نیست. مزایاهای خارق العاده ای را درون خود جای داده است.

دوستان، افراد شگفت انگیزی هستند که همه چیز را درباره ی شما می دانند و مانند خودتان در کنارتان باقی مانده اند. من یکی از عزیزترین دوستانم را در سن ۵۳ سالگی اش- بخاطر حمله ی قلبی- از دست دادم. او یکی از دوستان خیلی خاصِ من بود بطوریکه اگر در کشوری بیگانه گیر می افتادم و می توانستم تنها یک تماس تلفنی برقرار کنم، با همان دوستم David تماس می گرفتم. او به سمت من حرکت می کرد و به کمکم می شتافت. یک دوست واقعی- کسی ست که به سمت تان می آید و شما را می برد.

البته همه ی ما دوستان معمولی هم داریم. کسانی که اگر به تلفن شان جواب ندهیم، پیام می گذارند.

۳- فرهنگ

زبان، موسیقی، مراسم ها، عادات و رسوم، پوشاک، همه ی این موارد مهم و حیاتی هستند و شما باید تا زمانی که زنده اید با آنها همسو باشید. منحصربفردیِ همه ی ما، وقتی باهم ترکیب می شود نشاط، انرژی، قدرت، تاثیر و روشنایی را به جهان هدیه می کند.

۴- معنویت

به تشکیل پایه های خانواده کمک می کند که مردم و کشور آن را می سازند. مطمئن باشید که به هنگام مطالعه، تمرین و آموزش- نسبت به بخش معنوی ذات تان بی توجه نیستید. زیرا این بخش، همان چیزی ست که باعث شده ما چیزی که هستیم شویم. چیزی متفاوت از پرنده ها، گربه ها و …

۵- “چیزی را از دست ندهید!”

والدین من از دست ندادن را به من یاد دادند. من یاد گرفتم که بازی را از دست ندهم. من موسیقی، رقص، فیلم و اجرا را از دست نمی دهم. پدرم قبل از اینکه در سن ۹۳ سالگی فوت کند هر روز و هر شب به جاهایی که توانایی رفتن داشت می رفت و شرکت می کرد. مکان هایی نظیر مسابقه ی کودکان، کنسرت و کلیسا.

به حداکثر جاهایی که امکانِ رفتن هست بروید. بلیط ها را خریداری کنید و هر چیزی را که می توان دید و تجربه کرد را انجام دهید. این زندگیِ اجباری را زندگی کنید. اگر خوب زندگی کنید، این خوبی در چهره ی شما نمایان خواهد شد و در متن صدای شما جای خواهد گرفت.

۶- خانواده و حلقه ی داخلی شما

بر روی آنها سرمایه گذاری کنید. آنها هم برای شما سرمایه گذاری خواهند کرد. به آنها انگیزه بدهید، به شما انگیزه خواهند داد. وقتی پدر من هنوز در قید حیات بود، من عادت داشتم به هنگام سفرهایم با او تماس بگیرم. وقتی در اسرائیل بودم، می بایست نیمه شب ها از خواب بیدار می شدم. اما با او تماس می گرفتم و می گفتم که در اسرائیل هستم. او به صدای بلند و رسا بطوری که همه ی افراد حاضر می شنوند می گفت “پسرم، اوضاع در آنجا چطور است؟”

اگر پدر بتواند به هنگام قدم زدن در طول خانه، بوسه ی دخترش را کل روز روی گونه اش حس کند، مردِ قدرتمندی ست. اگر مردی بتواند به هنگام قدم زدن در طول خانه، مهر و عشق همسر خود را در وجودش حس کند کل روز را شکست ناپذیر خواهد بود. چیزهای خاص زیادی مرتبط با حلقه ی داخلی شما هست که می تواند شما را قوی، موثر و قدرتمند کند. پس این فرصت را از دست ندهید!

Prophet می گوید:

 

ارزش ها و خاسیت های زیادی وجود دارد، اما بهترین آنها چیزی ست که یک فرد، از دیگری مراقبت کند. – هیچ ارزشی بالاتر از عشق نیست!

 

 

[تعداد: ۱۰    میانگین: ۳.۲/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar