یک مدیر چه چیزهایی را نباید به کارکنان خود بگوید ؟

 

چیزهایی که مدیر را نباید به کارکنان خود بگوید

یک مدیر چه چیزهایی را نباید به کارکنان خود بگوید؟

بیشتر بحث امروز در رسانه ها مشکلات ارتباطی بین کارمندان و مدیران است.
می خواهیم در این مقاله برجسته ترین عبارت هایی که مدیران نباید به کارمندان خود بگویند را برای شما توضیح دهیم. با پدیده فکر مهتر همراه باشید.


۱- نگویید “من حقوق شما را می دهم؛ پس هر کاری که می گویم باید انجام دهید” : عبارت های تهدید آمیز طریقه درستی برای انجام وظایف آن ها نیست! مدیران بزرگ برای هدایت کارکنان خود با توسل به آموزش، تشویق و خدمات خاصی کارمندان را دعوت به رشد و پیشرفت می کنند نه تهدید و بد رفتاری از سوی مدیر خود!

۲- نگویید ” شما بخاطر گرفتن این جایزه خوش شانس هستید”: مدیری که دارای ذهن خلاق است در ازای تلاش کارمندان خود تشویقی و جایزه برای آن ها در نظر می گیرد. وظیفه مدیران این است که در قبال کار ها و پروژه های خاص به کارمندان خود خدماتی ارائه دهند.

۳- نگویید “دیروز و امروز صبح مرخصی بودید کجا بودید؟ : فشار آوردن به کارمندان در طول روز و هفته باعث می شود کارمند حس نارضایتی پیدا کند و روحیه خود را از دست دهد. به عنوان مدیر مرخصی های ۷ روزه برای کارمندان خود در نظر بگیرید. تا با روحیه و تلاش بیشتری تلاش کنند.

۴- نگویید “باید به طور مداوم پیش ما کار کنید چون ما بین کارمندان تفاوتی نمی گذاریم”: به عنوان مدیر به شکل مستقیم و یا غیر مستقیم جملاتی را به کار نبرید که کارمند احساس ناتوانی و ضعف کند، به مقام و جنسیت کارمندان خود توجه کنید.

۵- نگویید “ما برای کارمندان هزینه ای نمی کنیم”: (درست در زمانی که مدیر دفاتر جدید می خرد) درخواست خواهی مانند وام یا … کارمندان را رد می کند. در اوضاع بد مالی شرکت کارمندان به مدیر احترام می گذارند و صبر می کنند. آن ها هر رهبری را در استانداردهای مختلف زندگی درک می کنند.

۶- نگویید” نمی خواهم شکایت شما را گوش کنم”: به عنوان یک مدیر باید نظرات و انتقادات دیگران را گوش دهید و درباره آن ها فکر کنید و برای حل مشکلات تلاش کنید. حتی اگر نتوانید مشکلی را حل کنید به کارمندان خود گوش دهید با اجازه دادن به کارمند و صحبت با آن ها باعث وفاداری آن ها به خود می شوید.

۷- نگویید” عادت کردیم کار را به این شکل ادامه دهیم”: این جمله ابزاری برای کشتن نوآوری ست پس بهتر است بگویید: چه پیشنهادی می دهید که انجام دهیم تا پیشرفت کنیم؟ در اغلب اوقات کارمندان می دانند راه حل مشکل کجاست. پس ما به عنوان مدیران باید به تشویق کارمندان بپردازیم تا با نوآوری افکار و ایده های خود را ارائه دهند.

۸- نگویید” عملکرد شما خیلی بد بود”: مدیران باید با وضوح خواسته های خود را ذکر کنند. باید به کارمندان آموزش و پشتیبانی مورد نیاز برای تکمیل کارهای خود را ارائه دهد. اگر کارمند اشتباهات مکرر را مرتکب شد از میزان آموزش و خدمات ارائه شده کم کنید.

۹- نگویید” شما احمق هستید بلکه بدترین کارمند هم هستید”: گفتن این جملات و بی احترامی ها احساسات کارمند را جریحه دار می کند و شخصیت او را خورد می کند.


[تعداد: ۵    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar