۱۰ صفت بازاریابان آنلاین موفق چیست؟

بازاریابان آنلاین موفق

بازاریابان آنلاین موفق

چه شما یک بازاریاب حرفه ای و یا صاحب یک کسب و کار باشید که به دنبال انجام بازاریابی آنلاین هستید، نیاز دارید تا این صفات خاص را برای موفقیت داشته باشید. برخی از این صفات ذاتی هستند و بعضی دیگر را می توان اکتساب کرد که ما در این مقاله به ۱۰ صفت بازاریابان آنلاین موفق اشاره می کنیم.

۱- شما عاشق پازل خوب هستید.

بازاریابی آنلاین مانند یک پازل بزرگ و پیچیده است، وقتی که با SEO همراه می شود. قطعات زیادی برای پازل SEO وجود دارد از جمله پژوهش کلمات کلیدی، لینک سازی، انطباق فنی، تجربه کاربر و یکپارچه سازی رسانه های اجتماعی که از مهم ترین آنها می باشند. بازاریاب آنلاین موفق بطور طبیعی قادر به دیدن چگونگی کنار هم قرار گرفتن این قطعات خواهد بود.

برای مثال یک بازاریاب موفق می بایست قادر به شناخت چگونگی پیوند های ارگانیک بین رسانه های اجتماعی می باشد. چگونه تجربه کاربر می تواند در رتبه بندی جستجو تاثیر گذار باشد؛ و بهترین راه برای ترکیب کلمات کلیدی در حالی که هنوز صدای فنی باقی مانده است. اگر شما مهارت خاصی برای حل این پازل دارید، شما از شانس زیادی برای موفقیت در SEO برخوردار هستید.

۲- شما صبور هستید.

بازاریابی آنلاین نیازمند آمادگی برای انجام کار سخت است، اگرچه ممکن است شما برای چند ماه و یا یک سال نتایج آن را مشاهده نکنید. , وقتی از بازاریابی آنلاین استفاده می کنید، هیچ راه حل سریعی وجود ندارد، بنابراین شما می بایست برای رسیدن به اهداف خود بصورت مستمر تلاش کنید و پشتکار خود را از دست ندهید. فقدان نتایج کوتاه مدت ممکن است مایوس کننده باشد، ولی اگر شما صبور باشید، نتایج خوبی را رقم خواهید زد.

۳- شما همیشه در حال آموختن هستند.

SEO و رسانه های اجتماعی همواره در حال تغییر هستند. گوگل ترفند های الگوریتم رتبه بندی خود را صدها بار در سال تغییر می دهد، و شبکه های اجتماعی نوظهور بصورت مداوم در حال پیدایش هستند. بمنظور معتبر باقی ماندن در بازاریابی آنلاین شما می بایست بصورت پرشور و مادام العمر در پی یادگیری باشید. بدان معنا که می بایست در راس اخبار صنعت، شرکت در کنفرانس ها و بطور منظم با سایرین در بازاریابی دیجیتال در ارتباط باشید.

۴- شما قابل اعتماد هستید.

بیشتر از همیشه، مردم از افرادی خرید می کنند که از قبل آنها را می شناسند و به آنها اعتماد دارند. قابل اعتماد بودن و قدرت انتقال آن به سایرین برای یک بازاریاب آنلاین موفق بسیار حیاتی است. زرق و برق بیش از حد بالای صفحات؛ و ترویج آشکار خود در رسانه های اجتماعی؛ و اسپم؛ کلمات کلیدی کپی شده، به ناگزیر به باعث تخریب و آسیب رساندن به شهرت شما در بازاریابی آنلاین خواهد شد. قابل اعتماد بودن و داشتن اعتبار در ساخت مشتری و ارتباطات بلند مدت با آنها به شما کمک فراوانی می کند.

۵- شما یک مدیر لایق هستید.

اکثر بازایابان آنلاین متوجه شده اند که برون سپاری برخی از وظایف خود بسیار ضروری است. به ندرت پیش می آید که فردی در زمان بسیار کم در هر جنبه بازاریابی موفق عمل کند: نوشتن، ارتباطات، رسانه های اجتماعی، SEO فنی، و غیره. به همین دلیل خیلی مهم است که شما مهارت های مدیریتی بزرگ را جهت الهام بخشیدن و ایجاد انگیزه در کسانی که نزدیک شما هستند افزایش دهید تا برای رسیدن به اهداف خود موفق عمل کنید.

۶- شما به مشتریان خود اهمیت می دهید.

تحربه بزرگ مشتری نه تنها برای بالا بردن نرخ تبدیل مشتریان بالقوه به مشتریان فعلی مناسب است، بلکه بطور فزآینده ای برای دستیابی و حفظ رتبه بندی عالی در موتور های جستجو مهم است. آنان اغلب به دنبال برآورده کردن انتظارات مشتری و یا فراتر از آن عمل کردن هستند تا بتوانند بازدید کنندگان وب سایت خود را راضی نگه دارند. آنان می دانند که این راه ساخت روابط بلند مدت سودآور بر اساس اعتماد است.

۷- شما یک برقرار کننده ارتباط بزرگ هستید.

قدرت برقراری ارتباطات موثر در موفقیت بازاریابی آنلاین امری حیاتیست. این بدان معنا نیست که شما می بایست یه نویسنده یا سخنران بزرگ باشید، بلکه شما می بایست به عنوان یک بازاریاب بتوانید چشم انداز، تفکرات و انتظارات خود را به مشتریان و کارکنان بصورت واضح و حرفه ای منتقل کنید. همچنین نیاز دارید تا شنونده خوبی برای گوش دادن به حرف های دیگران باشید تا بتوانید تعامل برقرار کنید، و همچنین می بایست قادر باشید تا همه چیز را از نقطه نظر دیگران مورد بررسی قرار دهید.

۸- شما اتفاق می سازید.

دانش صنعت و تفکر تحلیلی هر دو کلید موفقیت بازاریابی آنلاین می باشد. با این حال اگر شما مایل و یا قادر به اجرا طرح بازاریابی خود نیستید، هرگز بصورت آنلاین موفق نخواهید شد. آیا شما پروژه و یا طرح های زیادی را آغاز کرده اید و موفق به اتمام آنها نبوده اید؟ آیا شما برنامه ریزی وظایف طرح را بر اجرا وظایف ترجیح می دهید؟ آیا شما از تحقیقات هیجان زده می شوید و در مرحله اجرا انگیزه های خود را از دست می دهید؟ اگر چنین است، بازاریابی آنلاین ممکن است مسیر شغلی مناسبی برای شما نباشد.

۹- شما می دانید چگونه یک داستان خوب تعریف کنید.

مصرف کنندگان بطور فزاینده ایی محتاط تر از قبل در مکان هایی که مورد هدف قرار می گیرند حضور پیدا می کنند و این کار بازاریابان را برای جذب سخت تر و سخت تر می کند. داستان یک راه برای دیده شدن در پس آشفتگی و اذحام تبلیغات است و کمک می کند تا سرمایه گذاری عاطفی مناسبی برای مشتریان و محصول خود ایجاد کنید. قدرت بیان چشم انداز و داستان نام تجاری یکی از خصوصیت های بارز بازاریابان آنلاین موفق است، که حتی می تواند مشتریان بسیار بدبین را به سمت خود جلب کند.

۱۰- شما با دیدن اتفاقات بزرگ در آینده پریشان نمی شوید.

بازاریابی آنلاین معمولا یک تلاش مستمر و طولانی مدت است. بنابراین، شما می بایست در دراز مدت تمرکز خود را حفظ کنید. این بدان معنیست که شما می بایست اهداف بلند مدت و کوتاه مدت خود را ترسیم کنید در پس اتفاقات و مد های زودگذر تمرکز خود را از دست ندهید. شما می بایست در وظایف خود را به انجام برسانید و روند تکامل آنها را طبق طرح اهداف خود بررسی کنید، حتی زمانی که استراتژی ها و یا تغییرات جدید در اطراف شما هستند. البته شما می بایست هوشیارانه انعطاف پذیری و سازگاری خود را با تغییرات اساسی در نظر بگیرید و در مسیر توسعه فعالیت های خود بکار بگیرید.

[تعداد: ۲    میانگین: ۲/۵]

درباره نویسنده

Avatar

علاقه شدیدی به رهبری و مدیریت کسب و کار دارم، و یکی از اساسی ترین ارکان موفقیت کسب و کار رو در ارتباط موثر میدونم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar