۱۰ عادت روزانه که شما را میلیونر می کند (۱)

نویسنده: Daniel Ally

کارآفرین میلیونر

اگر دوست دارید رئیس شوید، باید هزینه اش را بپردازید!

بهای آن، نظم داشتن است! هیچ رهبری بدون داشتن یک برنامه و نظم مشخص و معین نمی تواند به موفقیت دست یابد!

عادت روزانه که شما را میلیونر می کند

یک فرد منظم، شخصی مشتاق است و همواره توانایی باخت در اهداف کوتاه مدت را برای پیشبرد و کسب موفقیت در اهداف بلندمدت را داراست. البته برای اینکه یک فرد منظم شوید، به یک سری عادات روزانه نیاز دارید. تنها، افراد منظم با عادت هایی که دارند می توانند طعم زندگی را برای خود و عزیزان شان شیرین نمایند.

عادت ها می توانند مسیر زندگی ما را تغییر دهند.

برخی افراد عادت به بدگویی و شایعه سازی دارند. برخی دیگر عادات بسیار والایی دارند مثل قدردانی و تقدیر کردن از دیگران! مهم نیست چه کسی هستید و یا اهل کجائید! فقط بدانید که عادات شما، می تواند شما را به عرش و یا فرش برساند.

عادات شما چیست؟ کجا و چگونه به “عادت” شما بدل شدند؟

مردم همیشه از من درباره ی عاداتم می پرسند. اینکه عادت های روزانه ام چیست؛ صبح ها چه ساعتی از خواب بیدار می شوم؛ اولین کاری که صبح ها بعد از بیدارشدن انجام می دهم چیست و …

شنیدن این سؤالات، خنده ای را بر لبم می نشاند و به یاد خودم می افتم که به هنگام شروع حرکتم به سمت موفقیت دقیقاً همین سؤالات را می پرسیدم! هیچ شرایطی در پاسخ این سؤالات تغییر نکرده و تنها تفاوت من و این افراد این است که آنها اکنون به دنبال جواب هستند و من سال ها پیش بوده ام!

در این مقاله، به ۱۰ عادت روزانه می پردازیم که شما را به سمت میلیونر شدن می کشاند. با پدیده فکر مهتر همراه باشید.


عادت های روزانه که شما را میلیونر می کند

  • مطالعه کردن

اولین و مهم ترین عادت این است که هرگز به هیچ عنوان نباید اجازه دهید حتی یک روز از زندگی شما بدون یادگیری طی شود! یادگیری انواع مختلفی دارد که می توانید انجام دهید. من بطور روزانه حداقل سه ساعت برنامه ی یادگیری و مطالعه دارم. این مطالعات من، شامل فعالیت های مختلفی ست از جمله: خواندن دیکشنری، مطالعه ی کتاب، تماشای ویدئو، صحبت با اساتیدم و …

در بین این موارد، مطالعه (کتاب) نقش اساسی دارد. من هر روز (بدون استثناء) در کتاب هایم غرق می شوم. ایده های زیادی را با خودم به سطح آب می آورم. حتی در حین انجام این کارها، تلفن همراهم را در اتاق دیگری قرار می دهم تا از ایجاد هر گونه مزاحمت جلوگیری کرده باشم.

من معتقدم که همه ی کتاب های جهان، پاسخ همه ی سؤالات را در خود جای داده اند! من گاهی اوقات غذا خوردن را فراموش می کنم اما کتاب خواندن را هرگز!

به قول Thomas Carlyle “بهترین دانشگاه در روی زمین، کولکسیونی از کتاب است.”

  • تنظیم اهداف

هر روز، شما باید برای تنظیم اهداف تان، وظایفی را ایجاد کنید. من همه ی چیزهایی را که باید در یک ماه، در یک سال و در یک دهه به انجام برسانم را یادداشت می کنم. این فرآیند به من کمک می کند تا بر روی اهداف و مسائل بزرگ تر تمرکز کرده و مشکلات ناچیزم را در زندگی نادیده بگیرم.

بیائید گمان کنیم که شما برای ۱۰ سال آینده ی خود یک زندگی بسیار دلپذیری را برنامه ریزی کرده اید؛ اگر شما می خواهید به این هدف دست یابید باید ایده هایی را با همین هدف مطابقت دهید. برای مثال، شما این ایده ها را برای یک سال یادداشت می کنید: جت شخصی، یک عمارت ۱۰ اتاق خوابه و آشپز شخصی. وقتی شما این خواسته ها را تعیین می کنید درباره ی اینکه زندگی تان کاملاً به چه سمتی می رود حساس شده و هیجان زده می شوید.

 

اگر می توانید تصور کنید، پس می توانید انجام دهید!

 

منتظر ادامه ی مقاله باشید..

[تعداد: ۴    میانگین: ۴.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar