• اسفند ۱۰, ۱۳۹۸

۱۰ نکته اساسی برای جذب مشتری !!

جذب مشتری

مشتریان مهمترین عناصر هر شرکت به شمار می روند پس باید رابطه خیلی خوبی با مشتریان خود داشته باشید تا در کار و تجارت موفق شوید.
موفقیت بسیاری از فروشندگان در “رابطه خوب با مشتریان” است. شاید برقرار کردن رابطه خوب با مشتری وقت زیادی بطلبد چون جذب مشتری خوب برای شرکت، کار دشواری ست اما فواید زیادی دارد که موفقیت شما را تضمین می کند.

ما به شما ۱۰ نکته را می آموزیم که در جذب مشتری به شما کمک می کند.


جذب مشتری


 

  • همیشه حاضر باشید

خدماتی که به خریداران خود ارائه می کنید یکی از بهترین راه هایی ست که باعث می شود رابطه خوبی با مشتری داشته باشید.
هنگام جلسه های کاری با مشتری تمام خواسته های آن ها را یادداشت کرده و احتیاجات آن ها را برآورده کنید. افکار و ایده های خوب مشتریان را تشویق کنید. این ایده ها به فروش خوب شما کمک می کند.

  • کمتر سخن بگوئید و بیشتر گوش کنید

گاهی فروشندگان دوست دارند درباره همه مسائل برای دیگران توضیح دهند اما مشتری دوست ندارد تمام گفته ها و توضیحات شما را گوش کند. خریدار دوست دارد بداند که شما تا چه اندازه قادر به حل مشکلات او هستید. به شما پیشنهاد میکنم از خود این سؤالها را بپرسید:
من با توضیح دادن این موارد، چه چیزی را به دست می آورم؟
از خود بپرسید من چگونه می توانم مشکل مشتریان خود را حل کنم؟ به خریداران نشان دهید که چه اندازه برای شما مهم هستند.

با مشکلات خریداران خود آشنا شوید. از خود بپرسید: مشکلات اساسی آن ها چیست؟
و اگر بخواهم یکی از مشکلات آن ها را حل کنم آن مشکل کدام است؟ اگر مشتریان شما متوجه شود که شما قادر به حل مشکلات او هستید بی شک او همیشه از شما خرید می کند.

  • با یک استراتژی خاص محصول خود را به نمایش بگذارید

برعکس استراتژی تقاضا، استراتژی ارائه محصول باعث جذب مشتری به شکل غیر مستقیم می شود و این راه بهتر از آن است که شما همیشه به دنبال مشتری باشید
به شما پیشنهاد می کنیم که به طور غیر مستقیم آن ها را به شرکت خود دعوت کنید. مثلاً برای دیدن محصولات یا شنیدن صحبت ها و پیشنهادات شما
برای موضوع معینی با آن ها از طریق شبکه های اجتماعی ارتباط برقرار کنید.

  • قیمت های خود را به نمایش بگذارید

با این کار فرصت های جذب خریداران را برای شرکت به وجود می آورید. قیمت های محصولات خود را در شبکه های اجتماعی به نمایش بگذارید.

برای خریداران خود مانند یک استاد در کار خود ظاهر شوید و درباره محصول خود همیشه اطلاعات کافی برای خریدار داشته باشید. دنبال مقاله هایی باشید که این دسته از اطلاعات را در اختیار شما قرار دهند. ایده ها و افکار جدید خود را برایشان ارسال کنید هر چه بیشتر به خریداران خود اهمیت دهید آن ها خوشحال تر می شوند. افکار جدید دادن به مشتریان از شما فردی قدرتمند می سازد و آنها کار با شما را در هر زمینه ای شروع می کنند.

  • مشتریان شما از پیام الکتریکی مهم تر است

مشتریان از امضای قرار داد ها هم مهم ترند. با مشتری به جز درباره روابط کاری از خانواده و فرزندان نیز سخن بگوئید.
از دلایلی که باعث شد شرکت خود را تأسیس کنید صحبت کنید. میزان اهمیت شرکت ها را بیان کنید. این گونه صحبت ها همیشه خریداران را خوشحال می کند.

  • برای معامله های تجاری خود مانند یک سفیر باشید

آیا مشتریان شما به تازگی سایت جدیدی ساخته اند؟ آیا آن ها محصولات خود را به کشورهای دیگری صادر می کنند؟ آیا روی پروژه بزرگی کار می کنند؟ جایزه ای هم دریافت کرده اند؟
شما باید به تمام کارهای آن ها افتخار کنید. می توانید با دادن گل یا هدیه به آن ها، آنها را تشویق کنید.

  • هر مشتری یک شخصیت مهم به شمار می آید

مراقب رفتار خود با مشتریان باشید. کوچک بودن یا بزرگ بودن خرید را مد نظر قرار ندهید. اصلاً مهم نیست که خریدار در مقابل خرید کوچک یا بزرگ پول زیاد یا کمی به شما داده باشد!
به تمام خواسته های مشتریان توجه کنید و خدمات مورد نظر آنها را فراهم کنید.

  • انتقاد ها را گوش دهید و بپذیرید

به خطاهای خود اعتراف کنید و سعی کنید برای آن ها راه حل پیدا کنید عدم قبول خطای خود باعث می شود مشتریان خود را از دست بدهید .
به خریداران احترام بگذارید تا خوب به شما اطمینان کنند.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]
Avatar

ناهید عساکره

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
1
0
0
 
1 نویسندگان دیدگاه
ساجده
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
ساجده
مهمان
ساجده

Goooood !!! Big like ?????