۱۱ روش استفاده از ویدئو در بازاریابی محتوا !

ویدئو در بازاریابی محتوا

آیا در نظر دارید تا بودجه ای را برای ویدئو اختصاص دهید؟

از آنجا که یک ویدئو در میان ده ها هزار مورد دیگر فقط یک بار تولید می شود و یک سرمایه گذاری بلند مدت می تواند این تعداد را به صدها هزار مورد برساند، سرمایه گذاری های ویدئویی اغلب برای ارزیابی و تأیید، دشوار هستند زیرا به ندرت منجر به یک واکنش مستقیم می شوند.

پروژه های ویدئویی شما احتمالاً در وسط یا بالای فعالیت قیفی قرار دارد، به این معنی که ROI برای اثبات سخت است. مهم نیست که تیم شما چقدر نسبت به ویدئو مشتاق باشد و یا چه مقدار در محافل رسانه های دیجیتال بشنوید که ویدئو تاکتیک بزرگ بعدی ست، به هر حال شما در مورد اینکه چه نوع فیلم هایی را نسبت به شرایط مختلف در نظر بگیرید، نیاز به بحث و گفت و گویی ساده خواهید داشت.
با کنار گذاشتن اغراق و مبالغه، برخی از انواع ویدئو های مربوط به بازاریابی محتوا را مرور می کنیم.

ویدئو در بازاریابی محتوا

برندینگ

۱-معرفی و داستان پردازی درباره ی برند: ویدئو یک رسانه ی ایده آل برای قطعات محتوایی درباره ی معرفی برند است که می تواند در وب سایت شما و یا در کانال های رسانه های اجتماعی قرار گرفته و حضور داشته باشد. این که شما ارزش برند، خاستگاه برند، و یا مأموریت برند را به اشتراک بگذارید، ویدئو مخاطبان تان را در داستان شما غرق می کند- و تجربه ی غنی تر و متنوع تری نسبت به دیگر رسانه ها ارائه می دهد.
۲- شرح دهنده ها: آخرین باری که از یک صفحه ی اصلی بازدید کردید و هیچ ویدئویی را ندیدید، کی بوده است؟ بله سال ۲۰۰۸ بود. زمانی این فیلم ها فقط یک بار برای توضیح محصولات و یا راه حل های پیچیده مورد استفاده قرار می گرفت، اما در حال حاضر برای بررسی اجمالی و جذاب از گزاره های ارزشمند شما در دو دقیقه یا کمتر، به کار می روند.

بالای قیف

۳- تبلیغات: مسلماً نه تنها فعالیت های صرفِ بازاریابی محتوا، بلکه بسیاری از شرکت ها، تبلیغات را در فیس بوک، لینکداین، و یوتیوب برای هدایت ترافیک به مقالات سفید و فیلم هایشان، به اجرا در می آورند. این دارایی ها حمایتی را برای تأمین انرژی دستیابی به بازاریابی محتوای خود در نظر بگیرید.
۴- صفحات پیاده سازی سفارشی: مشابه صفحه اصلی ویدئوی شرح دهنده، صفحات پیاده سازی که حاوی یک ویدئو سفارشی است پروکسی های هدف مهمی برای صفحه اصلی شماست زیرا برای مطابقت با دعوتی (فراخوانی برای اقدام) در نظر گرفته شده است که ارسال کرده اید. با استفاده از ابزارهای مبتنی بر ابر ارزان، ایجاد صدها و یا حتی هزاران تغییر در یک ویدیو ارائه شده، آسان شده است. بنابراین چرا باید مسیر های دشوار را طی کرد؟ Unbounce می گوید که با استفاده از فیلم ها در صفحات پیاده سازی می توان تبدیل را تا ۸۰٪ افزایش داد.

۵- جستجوگرها (SEO): از ویدئو برای برجسته سازی نکات کلیدی یک مقاله ی سفید، افزایش دسترسی به آن و  افزایش رتبه بندی موتور جستجو استفاده کنید. SEO ویدئو را می توان به دو نوع تقسیم کرد:

شما می توانید یک ویدئو  را تولید و به صورت عمومی در یوتیوب  پست کنید تا حداکثر دسترسی و دیدگاه های دریافتی را به دست آورید. در این مورد، فیلم به خودی خود (با توجه به رتبه بالای گوگل برای یوتیوب) رتبه بندی موتور جستجوی شما را  بالا می برد. درخواست واکنش نسبت به ویدئوی شما، تلاش می کند تا ترافیک را به مقاله ی سفید در سایت تان هدایت کند … اما برای دستیابی و رتبه ی باور نکردنی YouTube ، شما در معرض خطر راهبرد هایتان که توسط دیگر فیلم های یوتیوب تخریب می شوند قرار می گیرید.
شما می توانید ویدئو را در سایت خود ( نه یوتیوب) میزبانی کنید. خودتان میزبانی کنید (Host)  و یا با یکی از سایت های شخص ثالث که در شبیه سازی خود میزبانی تخصص دارند، همکاری کنید. ویدئو و متن حمایتی به صفحه کمک می کند تا صفحات رتبه بندی را بالا ببرد؛ به این معنا که ترافیک به دست آمده توسط ویدئو به احتمال بسیار زیاد به خاطر ماندن در سایت شماست. این کار با دنبال کردن همزمان هر دو‌ روش امکان پذیر است، اما بهتر آن است تا بین فیلم ها تغییراتی وجود داشته باشد.

وسط قیف

۶- محتوای آموزشی: چه قطعه ای از رهبری فکری باشد و یا یک راهنمای عملی، نان و کره بازاریابی محتوا است. چرا باید از فیلم ها استفاده کرد؟ زیرا تجربه ی لذت بخشی را ارائه می دهد که متعهد است جالب و کوتاه باشد. فیلم ها را می توان در وبلاگ خود پست کرد، در مراکز یادگیری همیشگی و منابع قرار داد، و یا حتی به عنوان یک تبلیغ باز در کنار محتوای بسته به خدمت گرفت.
۷- ایمیل: شما احتمالاً به طور منظم با مشتریان تان از طریق ایمیل در ارتباط هستید. تحقیق انجام شده توسط Brainshark نشان می دهد که گنجاندن ویدئو در ایمیل،  افزایش ۲۰ درصدی در نرخ باز کردن و تماشای آن و همچنین افزایش میزان کلیک، دارد.

پایین قیف


۸- درباره ما:
بسیاری از مردم فعالیت های پایین قیف را فعالیت های مربوط به ویژگی های محصول، قیمت، و غیره می دانند. اما مشتریان بازاری یک محصول گران قیمت و یا روابط خدمات طولانی مدت،  فقط به “فرد ” و “نوع فعالیت” و یا “میزان فعالیت” علاقه دارند. وقتی دو ارائه دهنده در کیفیت و قیمت شبیه به هم باشند، اعتماد دریافتی و تعهد به خدمات، عوامل تصمیم گیری هستند. ویدئو یک رسانه ی مناسب برای ارائه ی ارزش های خود و یا جلب توجه نسبت به شرکت تان است.

۹- تبلیغات حساس به زمان: شما از تفکیک های قیمتی برای به دست آوردن روابط صمیمانه و یا راهبردها استفاده می کنید. چرا روی ویدئو برای چیزی ساده و عدد محور مانند تبلیغات قیمت، سرمایه گذاری نمی کنید. یک مصرف کننده معمولی روزانه بیش از ۱۰ ایمیل تبلیغاتی دریافت می کند. تبلیغات قیمتی شما اگر دیده نشود، عملکرد خوبی نخواهد داشت- و ویدئو به شما کمک می کند تا نرخ میزان باز کردن و تماشای آن افزایش یابد. علاوه بر این تجربه غنی تری از فیلم ها – موسیقی، جلوه های صوتی، صدا، و غیره –  باعث هدایت به صفحه ی اصلی و دانستن اینکه چه چیز خاصی در تبلیغات شماست، می شود.

روابط عمومی و ارتباطات خارجی

۱۰- پاسخ سریع به موضوعات داغ: نوشتار ساده ترین ابزار تولید و مدیریت است – به محض آنکه بیانیه ای تأیید و مهر و موم می شود تنها کار باقی مانده کپی و چسباندن است. اما هزینه های پنهان رها کردن خواننده “بدون نظارت” چیست؟ ویدئو به شما اجازه می دهد تا لحن و کلمات را به هم ربط داده، سرعت حرکتی را که بینندگان در یک قطعه ی محتوایی دارند، کنترل کرده، و چشم و گوش آنها را به نقاط مورد تأکید هدایت کنید.
۱۱- به روز رسانی عملکرد منظم: اعداد در نمودارها نقش بسزایی دارند؛ با این حال، بسیاری از خوانندگان از اطلاعات خام و توصیفی اشباع شده اند. انگیزه ی طبیعی اسکن سریع یک روند صعودی یا نزولی است. ویدئو به شما اجازه ی کنترل مصرف محتوا را در هر لحظه و با سرعت مشخص می دهد.

[تعداد: ۱۱    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar