۱۲ نکته بسیار آسان برای افزایش میزان فروش شما

افزایش میزان فروش کسب وکارتان با پیاده سازی تکنیک های نوین و رعایت نکات مهم قابل دستیابی ست.

 

افزایش میزان فروش

 

افزایش میزان فروش

هنگامی که از تقویت وضعیت فروش صحبت به میان می آید، بسیاری از افراد و یا شرکت ها تکنیک های کاهش قیمت محصولات و یا خدمات و همینطور ارائه خرید های ویژه را پیشنهاد می دهند. البته این موارد از استراتژی های قدرتمند بشمار می روند ولی اینها تنها راهکار تقویت فروش نیستند. در این ۱۲ نکته موثر در تقویت فروش را با هم مورد بازبینی قرار می دهیم که می تواند برای پیشبرد اهداف کسب و کار شما مفید واقع شود.

۱- شناسایی USP خود

اگر شما در حال رقابت در یک بازار شلوغ هستید، ممکن است رقبای زیادی محصول مشابه شما را عرضه کنند، حتی ممکن است قیمت آنها پائین تر از محصول شما باشد. چرا باید مشتریان شما را از بین آنها انتخاب کنند؟ این دقیقا جایی است که ( unique selling point )  به میان می آید. اینکه شما یک کسب و کار خانگی هستید و یا یک شرکت با تکنولوژی بالا، تفاوت شما را برای قرار گرفتن در گزینه های انتخاب مشتریان مشخص می کند.

۲- گوش دادن به مشتریان

این نکته ممکن است ساده بنظر برسد، ولی اگر شما به مشتریان خود گوش ندهید نمی توانید نیاز های آنها را شناسایی و برای رفع آنها تلاش کنید. تلاش کنید یا از سرویس های نظرسنجی آنلاین استفاده کنید، و یا از طریق افزودن این امکان به وب سایت خود عمل کنید، و یا از طریق شبکه های اجتماعی خود از کاربران برای بهتر کردن فعالیت خود سوال کنید. می توان این اطمینان را داشت که از نظرات آنها مواردی برای اصلاح و بهبود یافت شوند.

۳- پیگیری چشم انداز

شما می بایست این نکته را در نظر بگیرید که، لزوما مشتریان در اولین تماس خود با شرکت شما، ممکن است خرید نکنند. آنها به زمانی نیاز دارند تا فکر کنند، با دیگران مشورت کنند، و یا با سایر جایگزین ها مقایسه کنند، مخصوصا اگر قیمت محصول شما بالاتر از سایرین باشد. اما چه کاری می توانید انجام دهید تا مطمئن شوید که در نهایت این فرآیند شما را انتخاب کنند؟ ارسال ایمیل پیگیری و یا تماس مجدد موجب می شود که شما به مشتری یادآوری کنید که در انتظار هستید، و این امکان را فراهم آورد که از بین سایر رقبا شما را انتخاب کنند.

۴- هرچقدر می توانید خرید را آسان کنید

از یک دوست بخواهید تا از خارج مجموعه شما به فرآیند بازاریابی و فروش شما چه در وب سایت و چه در دنیای واقعی نگاهی بیاندازد، و از اون در مورد میزان سادگی خرید و سهولت پرداخت سوال کنید. با توجه به اینکه شما بسیار به کسب و کار و فرآیند خود نزدیک هستید ممکن است از پیچیدگی ها، موانع خرید و عبارات سخت آن  قافل شده باشید، در این صورت یک دوست از بیرون می تواند مشاوره مناسبی باشد. داشتن یک عامل سوم که به تجزیه و تحلیل فرآیند فروش شما می پردازد بسیار راهگشا و مفید خواهد بود.

۵- همه چیز را آزمایش کنید

اگر چیزی را مورد آزمایش قرار ندهید چطور ممکن است متوجه اشکالات آن شوید؟ به عنوان یک تجربه شخصی، وقتی اولین وب سایت فروش نرم افزار خود را در سال ۱۳۹۱ راه اندازی کردم با اشکال پرداخت مواجه شدم که موجب از دست دادن توجه مخاطبان اولیه شد. پس بنابر این، قبل از ارائه هر چیزی ابتدا شروع به آزمایش ۰ تا ۱۰۰ فرآیند خود کنید و سپس آن را در اختیار عموم قرار دهید.

۶- افزایش اعتماد

بارها و بارها این موضوع مورد بحث و تکرار قرار گرفته که، مشتریان از افراد و یا شرکت های مورد اعتماد خریداری خواهند کرد. پایداری شما در کسب و کار یکی از نشانه های مورد اعتماد بودن است. چگونه می توان این اعتماد و اعتبار را کسب کرد؟ بررسی ها، نظریه ها، اعتبارنامه ها، داشتن بازخورد بی طرف از سمت شما و … همه و همه می تواند به افزایش اعتماد کاربران از شما کمک کند.

۷- تنوع در پیشنهادات

همیشه به این فکر کنید که چه چیز بیش تری را می توانید برای مشتریان فراهم آورید، چه پیشنهاد بهتری را می توانید ارائه دهید. محصولات و خدمات بیش تر می توانند بر مبنای شناخت نیاز مشتریان ایجاد شوند. وقتی شما یه طراح وب سایت هستید، این امکان وجود دارد که مشتریان برای به دنبال یک متخصص SEO نیز باشند، پس با حضور آنلاین خود (و البته کسب مهارت های لازم در این خصوص) برای مرتفع کردن نیاز آنها تلاش کنید. در صورتی که شما بتوانید این نیاز آنها را برطرف کنید، از رجوع آنها به رقبا جلوگیری کرده اید.

۸- تشویق برای خرید بیشتر

در ادامه، می توان از طریق ارائه فرصت های خرید، به افزایش فروش کمک کنید. در اعزای هر خرید، مواردی مرتبط با مشتریان و کسب و کار خود را به مشتریان ارائه دهید تا آنها برای خرید بیشتر تشویق شوند. تشویق برای خرید بیشتر می تواند زمینه ساز افزایش میزان فروش باشد، توجه داشته باشید، مواردی که برای تشویق در نظر می گیرید مناسب و طبیعی با نیاز مشتریان شما باشد.

۹- ارائه ارزش با بازاریابی محتوا

در مطالب گذشته از ارزش بازاریابی محتوا بسیار صحبت کرده ایم. اگرچه ممکن است این امر موجب افزایش میزان فروش فوری نشود، ولی در بلند مدت موجب ایجاد اعتماد مشتریان شما خواهد شد. شما با ارائه مطالب ارزشمند و مفید در خصوص حوزه فعالیت خود به آنها نشان می دهید که در کسب و کار خود از دانش کافی برخوردار هستید. همین امر موجب می شود تا شما را بین گزینه های خود انتخاب کنند.

۱۰- به مشتریان خود پاداش بدهید

در مورد برخی از پاداش های رایج در خرده فروشی ها مثل اهدای کارت امتیاز و سایر هدایا فکر کنید. چه هدایای رایجی وجود دارد؟ با استفاده از یک سیستم هوشمند به آنها امتیاز اختصاص دهید. وقتی شما به آنها توجه می کنید و برای آنها پاداش خرید درنظر می گیرید، چه دلیلی دارد که از سایرین خرید کنند؟ آنها بارها و بارها برای خرید به شما مراجعه خواهند کرد.

۱۱- فروشندگان خود را تقویت کنید

اگر شما از طریق عمده فروشی و یا شریک تجاری اقدام به فروش محصولات خود می کنید، نیاز دارید تا آنها نیز به خوبی شما برای فروش تلاش کنند. پس می بایست از مزایای منحصربفرد محصول شما آگاه باشند و بتوانند به خوبی آنها را برای مشتریان شرح دهند. جهت دریافت نتایج بهتری برای آنها یک سیستم پاداش طراحی کنید.

۱۲- مرحله بعد از فروش را فراموش نکنید

بسیار عالی، شما تا اینجا یک فروش بزرگ انجام داده اید. ولی سخت کوشی در اینجا متوقف نخواهد شد. بسیاری از شرکت های مانند سایر شرکت های بزرگ و بین المللی می بایست پس انجام خرید از مشتریان خود حمایت کافی داشته باشند. گام های ساده ای مانند پیگیری پس از فروش، خدمات پس از فروش و پاسخگویی به نظرات مشتریان همه و همه موجب می شود تا شما میزان مشتریان راضی خود را افزایش دهید. بنابراین نرخ خرید مجدد آنها نیز افزایش خواهد یافت و شما را به سایر دوستان خود نیز معرفی خواهند کرد.


اغلب شرکت ها به دنبال افزایش میزان فروش خود هستند و در این راه آگاهی از راهکارهای تاثیر گذار بسیار اهمیت دارد. شما می توانید جهت آگاهی از این راهکارها با متخصصان و مشاوران پدیده فکر مهتر در ارتباط باشید.
برای ایجاد ارتباط سریع با شماره های ۸۸۸۳۷۶۰۸-۰۲۱ و ۸۸۸۳۷۴۳۷-۰۲۱ تماس گرفته و یا در بخش “تماس سریع با شما”  با قراردادن شماره های ارتباطی خود منتظر تماس کارشناسان ما باشید.

شما نیز نکته ای برای افزایش فروش در نظر دارید؟ لطفا آنها را با ما در میان بگذارید.

 

 

[تعداد: ۴    میانگین: ۴.۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

علاقه شدیدی به رهبری و مدیریت کسب و کار دارم، و یکی از اساسی ترین ارکان موفقیت کسب و کار رو در ارتباط موثر میدونم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar