۱۲ عادت بد که خلاقیت تان را به کشتن می دهد!! (۲)

امروز با قسمت دوم از مقاله ی “۱۲ عادت بد که خلاقیت تان را به کشتن می دهد! همراه هستیم. در مقاله ی گذشته به عجول بودن اشاره کردیم. اینکه اگر شما اولین ساعات روز را با عجله شروع کنید باعث می شود اولین اقدامات لازم برای نابود کردن ایده های تان را نیز انجام داده باشید. سپس گفتیم که اگر وعده ی صبحانه را حذف کنید در طولانی مدت مضرات آن را در کارآیی تان خواهید دید.

در مرحله ی بعد، به شبکه های اجتماعی و ایمیل اشاره شد. یادآور شدیم که همه ی اینها تنها برای سهولت و پیشرفت در ارتباطات ایجاد شده اند و ما نباید آنها را در جهت عکس و مخرب آن استفاده کنیم. سپس، راههای از بین بردن صدای نوتیفیکیشن آنها را بیان می کردیم تا این مزاحمت ها به صفر میل کنند و هیچ گونه بهانه ای برای تمرکز نداشتن نیابید.

امروز هم با ادامه ی این عادات بد همراه ما باشید تا نکات جدیدی را بیاموزیم.


cstland-when-are-you-most-distracted-by-technology


 

 

عادت های بد که خلاقیت را در شما به کشتن می دهد!

نحوه ی خاموش کردن صدای Outlook :

در منوی Tools ، بر روی گزینه ی Options کلیک کنید. تب Preferences را باز کرده و ابتدا بر روی Click Options سپس بر روی Advanced Email Options کلیک نمائید. در زیر When new items arrives in my inbox ، گزینه ی Display a New Mail Desktop Alert را پاک کنید.

نکته: حتی به هنگام چک کردن ایمیل تان هم شما مجبور نیستید به تک تک آنها رسیدگی کرده و پاسخ دهید! و اگر در اینصورت نگران فراموش کردن ایمیل ها هستید ما پیشنهاد می کنیم از روش Andreas Klinger استفاده کنید. این روش به شما این امکان را می دهد که ایمیل های ضروری که پاسخ به آنها واجب است را از ایمیل هایی که چندان ضروری نیستند اما در نهایت باید به آنها پاسخ بدهید را با آن دسته از ایمیل هایی که باید به دیگری ارسال کنید تفکیک کنید.

cstland-inbox-zero-1-2

 

نحوه ی خاموش کردن نوتیفیکیشن گوگل کروم :

کروم را باز کنید. در منوبار گزینه ی Chrome را در صفحه ی سمت چپ (بالا) انتخاب کنید و سپس گزینه ی Preferences را برگزینید. در پنجره ی جدید مرورگر (که باز می شود) گزینه ی Setting را از منویی که در سمت چپ اسکرین تان قرار گرفته انتخاب کنید. سپس بر روی گزینه ی Show Advanced setting در زیر کلیک کنید. در قسمت Privacy ، بر روی Content Setting کلیک کنید. بعد، به بخش Notifications سر بزنید.

cstlandchrome-notification-setting
نحوه ی خاموش کردن نوتیفیکیشن گوگل کروم

 

در اینجا، اگر قصد دارید که صدای همه ی آنها را باهم از کار بیندازید می توانید گزینه ی Do not allow any site to show notifications را انتخاب کنید. همینطور با انتخاب Manage exceptions می توانید ببینید که کروم در حال حاضر برای شما کدام را درنظر گرفته است. خودتان نیز می توانید این لیست را به میل خود تغییر دهید.

نحوه ی خاموش کردن نوتیفیکیشن توئیتر در دسکتاپ :

بر روی عکس پروفایل خود کلیک کرده و گزینه ی Setting را از منو انتخاب کنید. از سایدباری که در سمت چپ اسکرین تان قرار دارد گزینه ی Web notifications را انتخاب نمائید. در این صفحه همه ی باکس ها (کادرهایی که علامت زده شده اند) را از حالت تیک بردارید. و در آخر Save Changes را بزنید تا تغییراتی که انجام دادید ذخیره شوند. مانند تصویر زیر:

cstland-twitter-web-notification
نحوه ی خاموش کردن نوتیفیکیشن توئیتر در دسکتاپ

 

 

  • نگه داشتن تلفن همراه نزد خودتان حتی در محل کار!

قبول کنید که شما هم احساسی را که وقتی ناگهان متوجه نبودن تلفن همراه نزد خودتان تجربه می کنید حس کرده اید! زمانی که در جلسه ی کاری حضور دارید، یا پشت میز مشغول انجام وظایف خود هستید، حتی زمانی که به سمت دوش می روید… مطمئناّ فکر شما نزد گوشی شماست! (البته نه فقط شما؛ اکثراً دچارش هستیم!) – گوشی های هوشمند امروز، ساده ترین ابزاری هستند که در عصر حاضر (سیاره ی خاکی) به سادگی می توانند حواس انسان را پرت کنند!

پس بدانید، تا زمانی که در محل کار گوشی تان را به همراه دارید خلاقیت تان در کمترین سطح قرار خواهد گرفت.

 

  • غرق شدن در فضای اینترنت

تصور کنید که به دنبال جستجوی مطلبی در اینترنت هستید. پیرو جستجوهای تان گزینه ی “مقالات مرتبط” یا لینک های مرتبط را نیز انتخاب می کنید. ناگهان، بعد از مدتی خود را غرق در صفحاتی می بینید که بطور معمول هیچ رابطه ای با خود شما ندارند!

همه ی ما مرتکب این اشتباه می شویم. این اتفاق، دقیقاً یکی از جنبه ی بسیار بد مشاغلی ست که به جستجو در اینترنت نیاز دارند!

اینکه شما ساعاتی را در اینترنت به جستجوی مطالب جالب و متفرقه بپردازید با اینکه وقتی در محل کار هستید باید به جستجوی مطلب خاصی باشید کاملاً متفاوت است. اتفاقاً در این خصوص هم قصد داریم در مقالات آینده، وبسایت هایی را برایتان معرفی کنیم که در اوقات آزاد خود قطعاً باید به آنها سر بزنید.

cstland-black-hole-browsingg
غرق شدن در فضای اینترنت

با رخ دادن این اتفاق شاید احساس کنید که در دنیایی ناشناخته گم شده اید.. اما خبر خوبی که داریم این است که ابزاری ایجاد شده تا به شما کمک کند دچار این احساسات نشوید! برای مثال، StayFocus یک برنامه ای ست از جانب گوگل کروم که با تنظیم کردن یک زمان مشخص شما را از شر وبسایت های مزاحمی که به سمت تان هجوم آورده اند رها می سازد.

یعنی شما باید یک زمانی را برای این برنامه تعریف کنید (برای جستجو در وبسایتی خاص در هر روز). اگر مدت اعتبار زمانی که تعیین کردید پایان یابد شما با صفحه ی زیر (از جانب برنامه) مواجه خواهید شد! 🙂

cstland.com.shouldnt-you-be-working
غرق شدن در فضای اینترنت

 

بله بسیار هوشمندانه طراحی شده است.

در صورتی که تمایل داشته باشید در مقاله آینده می توانیم به اطلاعات بیش تری از این برنامه دست یابیم …

[تعداد: ۳    میانگین: ۴.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar