۱۲ گام ضروری برای مذاکره مفید است

مذاکره مفید

مذاکره مفید
در واقع، نتایج مذاکرات می تواند روی همه تاثیر بگذارد، و گاهی اوقات در بسیاری از تصمیم گیری های حیاتی نقش مهمی را ایفا می کند، و بر اساس روابط بین افراد، گروه ها و کشورها و سازمان های سازمان یافته است. همانطور که شکست مذاکرات با شکست پروژه ها، و معاملات شما مرتبط می باشد.

با وجود این واقعیت که بسیاری از افراد از مذاکره در زمینه کسب و کار و زندگی می ترسند، و بدون برنامه ریزی سابق با دیگران مذاکره می کنند و درباره آن به بحث و گفتگو می نشینند اما متاسفانه راهی که بعد از آن می روند با شکست مواجه خواهد شد. در حالی که برخی با حساسیت خاصی به مذاکره با دیگران بر می خیزند اما در نهایت نیز با شکست مواجه می شوند.

در اینجا چند راهنمایی برای رسیدن به یک راه حل رضایت بخش در طول روند مذاکرات و جلوگیری از هر گونه ضرر و زیان با شما همراه هستیم.

۱- با افرادی مذاکره کنید که ارزش های اخلاقی آن ها مانند شما باشند، همکاری با کسانی که ارزش صداقت دارند و منافع مشترک شما برای آن ها مهم باشد می توانند شما را به نقطه های انعطاف پذیر موفقیت برسانند.

۲- تا آنجا که ممکن است به گفتگو های طرف مقابل گوش دهید و آن ها را درک کنید. تحقیق و جستجو به شما کمک می کنند که گفتگوی طرف مقابل را بهتر درک کنید و به آن ها با ذهنی باز توجه کنید، و ماهیت فشارهایی که به کسب و کار و مذاکرات شما می رسد، اهدافی هستند که در پایان راه و موفقیت خود آن ها را به دست می آورید.

۳- طرف مقابل را متقاعد کنید که شما  نیز گزینه هایی برای مذاکره دارید. قبل از مذاکره سلاح های خود ( انتخاب ها) که نشان دهنده قدرت شماست را برای مذاکره آماده کنید.

۴- حدود و قواعد خود را قبل از مذاکره اعلام کنید. برای همین به مرتب کردن قضایایی که اهمیت بیشتری دارند نیاز دارید، و طرف مقابل موظف است معامله را تا پایان و مشخص شدن این برنامه ها نگه دارد.

۵- به اشتراک گذاشتن فضای همکاری، مصدری برای اختلافات نباشید، و به طرف مقابل این احساس را بدهید که آنچه را که خواسته برای او فراهم می کنید.

۶- دیگران را تهدید  نکنید  ، در صورتی که طرف مقابل با لحنی تند و صدای بلند سخن می گفت، شما خود را کنترل کنید تا طرف مقابل احساس نکند امر شخصی است.

۷- گوش دادن و ساکت بودن را یاد بگیرید، سوالاتی بپرسید تا به شما کمک کند به شکل عمیق در مورد موقعیت طرف مقابل را خوب  بدانید، گوش دادن هنر و مهارت است.

۸- سکوت گاهی اوقات مهم است، فقط برای گذراندن زمان صحبت نکنید، حرف هایی را به طرف مقابل بزنید که ارزش داشته باشد طرف مقابل گوش دهد و درباره آن ها فکر کند.

۹- بخاطر رضایت طرف مقابل از برخی برنامه های خود چشم پوشی نکنید، پروژه ای که با عقلانیت درباره آن فکر نشود پس بهتر است آن را قبول نکنید. واین نوع پروژه ها نتیجه سلبی و منفی را برای شما خواهد داشت.

۱۰- روی اهداف مذاکره خود تمرکز کنید. اگر هدف خاصی را محقق کردید، به سرعت به نقاط دیگر انتقال پیدا کنید،

۱۱-  در مذاکره بدون هدف معینی بحث نکنید، مخصوصا  بحث  با طرف مقابل در مذاکرات رسمی  فقط سعی کنید موضوع را عوض کنید تا طرف مقابل را قانع کنید.

۱۲- روابط دوستانه را توسعه دهید، نه جدال و جنگ را، نگذارید بخاطر اصرار شما، طرف مقابل ناراحت شود، نظری دهید که دو طرف از آن راضی و خشنود باشند.

[تعداد: ۴    میانگین: ۴.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar