۱۵ ابزار ضروری بهینه سازی موتور جست وجو (سئو) (۱)

بهینه سازی موتور جست وجو

ابزار بهینه سازی موتور جست وجو

بعنوان کارشناس بهینه سازی موتور جست وجو ، ما یک دامنه وسیع برای این ابزار پیدا کرده ایم که به عنوان اساس استفاده روزانه برای کمک به مشتری هایمان و برای دریافت نتیجه بزرگ می باشد ما همچنین بر این باوریم که انها برای صاحبان مشاغل کامل هستند. بنابراین در این جا ۱۵ مورد از بهترین ابزارها که برای برتری کسب و کارتان در جست و جوی بازاریابی کمک می کند را معرفی می کنیم. این ابزارها در صورت ۲ قسمت به شما عزیزان ارائه می شود که در این بخش با ۷ ابزار و در مقاله بعدی با ۸ مورد دیگر آشنا خواهید شد. با گروه پدیده فکر مهتر همراه باشید.

۱- برنامه Majestic

به عنوان بزرگ تربن پایگاه های اطلاعاتی موچود هوشمند بازرگانی ، Majestic یک ابزار موجود در سئو است که بطور مکرر  از آن استفاده می شود. این برنامه یک آنالیزور جزئیات پایگاه داده در پیوند ورودی نشانی وب است که دامنه انتخاب شما را فراهم می سازد. مطابق با این آنالیز انجام شده شما قادر به تعیین تعداد پیوندهای ورودی که متصل به دامنه انتخاب شما هستند می باشید و از این طریق متوجه می شوید که از کجا می آیند و دقیقا به چه صفحه ای پیوند داده می شوند.

این ابزار همچنین بعنوان مرورگر وب در کروم موجود می باشد، این برنامه بهترین راه را برای آنالیز سریع نقاط ضعیف و قوی یک وب سایت فراهم کرده است. این مرورگر اطلاعات مهم کلیدی را که شما باید در مورد وب سایت بدانید در اختیار شما قرار می دهد. با انجام دادن این روش شما تعداد لینک هایی که به وب سایت خودتان، مشتریان و از آن مهم تر وب سایت رقبای خود متصل می شوند را می توانید مشاهده کنید.

۲- برنامه Search metric

Search metric یک ابزار آنالیز در بهینه سازی موتور جست و جو می باشد که بطور دقیق و عمیق کار خود را انجام می دهد. این برنامه اجازه آنالیز و بهینه سازی کامل وب سایت مبنی بر اطلاعات تهیه شده را به شما و شرکت تان می دهد. دسترسی سریع و فوری در هر حوزه ای از ۲۷ کشور سراسر جهان از جمله کاربرد های این ابزار است. در این ابزار ، اطلاعات آماری فراوانی در اختیار شما با توجه به دامنه انتخابی تان قرار گرفته است. هنگامی که گوگل به یک سایت خاص از جمله عملکرد واژگان، بررسی پیوند ورودی ، فعالیت رقبا و عملکرد اجتماعی برخورد می کند، شما قادر به تجزیه و تحلیل سئو  یک وب سایت در این برنامه خواهید بود.

۳- برنامه Google Keyword Planner

این برنامه کلید واژه گوگل یک پلت فرم ضروری برای بازاریابان است که می تواند فرصت های فوق العاده ای از نظر واژگان کلیدی برای کمپین شبکه جستجوی جدید یا گسترش آن در اختیار کاربران قرار دهد. این ابزار اجازه جست و جو برای کلمات کلیدی خاص و همچنین ایده های تبلیغات گروهی را براساس مخاطبان هدف خود، دامنه وب سایت، بعلاوه آنچه درباره رتبه کسب و کار و نوع بازدیدکنندگان به وب سایت خود باید بدانید را برایتان فراهم می کند.

این ابزار پس از ایجاد شدن و جمع آوری آمار واژگان کلیدی از جمله : میانگین حجم جست و جوی ماهیانه، اظهار پیشنهادات، چگونگی رقابتی بودن و لیست بررسی ها ادامه دارد. از آن پس شناسایی کلمات کلیدی است که شامل بهینه سازی سایت و همچنین کمکی برای انتخاب مزایای رقابتی و بودجه هایی برای پرداخت هزینه کمپین هایتان می شود.

۴- برنامه Screaming Frog Spider Tool

این برنامه بر روی صفحه نمایش نصب می شود و مانند برنامه Spider؛ لینک وب سایت، تصاویر، چیدمان تصویری بر صفحه های وب (CSS)، خط و برنامه ها را بهم متصل می کند. می توان مشاهده کرد که این ابزار جست و جوگر ، به بازخوانی عناصر کلیدی صفحه، تجزیه و تحلیل و فیلتر نیازهای خاص کسب و کارتان نیز می پردازد.

ابزار عنکبوتی برای توسعه دهندگان و کارشناسان فنی سئو کمک بسیار بزرگی به شمار می آید و این امکان را به شما می دهد تا به بررسی و تجزیه و تحلیل وب سایت خود از طریق محل دقیق جست و جو گرها از دیدگاه سئو بپردازید. توجه داشته باشید که این برنامه رایگان است! یک نسخه پولی این ابزار هم قابل دسترس می باشد اما نسخه رایگان آن کافی خواهد بود.

۵- برنامه HubSpot

این برنامه بسیار شبیه به برنامه Boomerang  می باشد. HubSpot بهترین ابزار ایمیل برای بازاریابی است، که زمان، تعداد دفعات و از کجا خوانده شدن ایمیل ها توسط مردم را به اطلاع شما می رساند. این برنامه می تواند به فروش و آگاهی رساندن پایگاه های اطلاعاتی که امروزه مسئله بسیار مهمی در فضای رقابتی تجارت صنعتی است حمایت بسزایی داشته باشد.

۶- برنامه Google Search Console

کنسول جست وجوی گوگل یک سرویس رایگان است که توسط شرکت گوگل ارائه شده است و به شما در نظارت و حفظ حضور خود در سایت جست و جوی گوگل کمک می کند. با استفاده از این ابزار به این درک خواهید رسید که گوگل چگونه سایت شما را تجزیه و تحلیل و عملکرد نتایج جست و جو را بهینه سازی می کند. این ابزار اجازه ارائه محتوا با نام تجاری جدید را برای پیشرفت می دهد و محتوایی را که نمی خواهید، از جست و جوی گوگل حذف می کند. همچنین می توانید یک فایل رد شده را که سایت شما به دلیل پیوندهای ورودی بی کیفیت به آن اشاره دارد آپلود کنید.

علاوه بر این، این ابزار به طور منظم ناظر و حل کننده مشکلاتی است که هر سایت احتمال دارد تحت تاثیر آن قرار گیرد. شرکت گوگل اغلب کنسول را بروزرسانی می کند و آن را به عنوان یکی از اولین مکان هایی که ما برای تصمیم گیری در اولویت قرار داده ایم درست کرده است.

۷- برنامه Moz Local

این یکی از عالی ترین ابزار مکانی سئو می باشد. این برنامه به شما اجازه ایجاد لیست و بروزرسانی آن را در کسب و کارتان می دهد، امکان مدیریت اطلاعات مکانی در هر زمان را برای شما فراهم می سازد، لیست شما را مجدداً تایید می کند، پیدا کردن و رفع لیست هایی که در اطلاعات کسب و کار خود یا مشتری تان مشابه هستند را ممکن می سازد. اگر فهرست داده ها نادرست و یا متناقض در بین داده های اصلی باشد، در این صورت فهرست کسب و کار در نتایج جست وجوی ظاهر نشده و به شما امکان شناسایی این مشکلات را می دهد. بنابراین این برنامه فرصت رفع کردن مشکلات را از طریق رابطه کاربری به شما داده است.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مهندسی صنایع، علاقه بسیاری به بازاریابی و فروش دارم. درسی که از زندگی یاد گرفتم این است که از گذشته تجربه کسب کنیم از زمان حال لذت ببریم و برای آینده مطالعه و تلاش کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar