۱۹ میلیارد هزینه رُفت و روب و جمع آوری پسماند در قزوین!

حمیدرضا محمدی الموتی، معاون خدمات شهری شهرداری قزوین می گوید:

شهرداری قزوین در سال ۹۴ نزدیک به ۱۱ میلیارد تومان در حوزه رفت و روب و ۸ میلیارد در زمینه جمع‌آوری و حمل و نقل زباله هزینه کرده است.

 

16608

به گفته ی آقای الموتی: طرح تفکیک از مبدأ یک طرح خدماتی است که با توجه به مشارکتی بودن آن دارای ابعاد و پیامدهای فرهنگی، اقتصادی و زیست محیطی است.

اجرای طرح تفکیک زباله از مبدأ باعث می‌شود که زباله بدون اینکه وارد محیط زیست شود در مبدأ تفکیک شده و به کارخانه‌های کمپوست (کود آلی) هدایت شده و تبدیل به کود آلی شود که این نوع کود بهترین کود برای کشاورزی منطقه محسوب می‌شود. زباله‌های خشک نیز  به کارخانجات بازیافتی انتقال یافته و در پروسه‌ای تبدیل به مواد بازیافتی شامل کاغذ، قلم، دفتر و صنایع دستی می‌شوند.

آقای الموتی در ادامه می گوید: برابر با طرح مطالعاتی سازمان مدیریت پسماند ۳۰ درصد از زباله‌ها خشک و ۷۰ درصد‌تر هستند که غیر قابل تفکیک اند و در شهر قزوین در صد قابل توجهی از زباله‌ها به نحو مطلوب تفکیک می‌شوند. معاون خدمات شهری شهرداری قزوین یادآور شد: در قزوین روزانه ۲۵۰ تن زباله تولید می‌شود که ۱۵ درصد از این زباله‌ها قابلیت تفکیک را دارند. یعنی چیزی حدود ۴۰ تن از ۲۵۰ تن زباله‌های تولیدی را می‌توان تفکیک کرد که اکنون تنها ۲۳ تن از آنها تفکیک می‌شوند.

[تعداد: ۲    میانگین: ۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar