۳ راهکار برای ایجاد انگیزه در کارکنان خارجی که نزد شما مشغولند

ایجاد انگیزه در کارکنان خارجی

مدیریت کردن یک شرکت به اندازه ی کافی سخت هست! اگر بحث ” ایجاد انگیزه در کارکنان خارجی ”  که با شرکت شما همکاری می کنند هم به میان بیاید کار را بسیار سخت تر می کند!

اما هزینه هایی که از جانب سازمان،‌ برای این دسته از کارکنان صرف می شود بسیار ارزان تر از استخدام نیروهای جدید و … تمام خواهد شد. البته ضمانتی هم نیست که بجای تولیدکننده ی ضعیف تر در شرکت شما استخدام نشوند!

نحوه ی ایجاد انگیزه در افراد مختلف، متفاوت است. و اگر با حضور فیزیکی خودتان (انگیزه دهنده) و فرد همراه نباشد نمی توان آثار آن را در حالات مخاطب مشاهده کرد. اما با این وجود، امروز قصد داریم نگاهی بیندازیم به ایده هایی که به شما کمک می کند در کارکنان خارجی تان انگیزه ایجاد کنید:

ایجاد انگیزه در کارکنان خارجی

  • تعطیلات شان را درنظر داشته باشید

این کار می تواند به سادگیِ ارسال یک ایمیل باشد که در آن، شما برایشان آرزوی داشتن تعطیلات فوق العاده ای می کنید! اما برخی دیگر از مدیران بخشنده و دست و دلباز هستند که دوست دارند قبل از تعطیلات، کارت هدیه ای را به ایشان اهدا کنند.

امروز، تجارت الکترونیکی در سراسر دنیا در حال گسترش است. بنابراین؛ یک کارت هدیه با خرید آنلاین می تواند انتخاب شایسته ای به نظر بیاید. البته در طول سال، مناسبت هایی وجود دارد که نیازی به مرخصی دادن نیست! در عوض، می توانید با موافقت خودشان روزهای مرتبط با خودشان را برایشان درنظر بگیرید.

برخی از کارکنان ساعتی کار می کنند که می توانید کار را به آنها واگذار کنید. اما در خصوص کارکنانی که در مقابل دریافت حقوق برای شما کار می کنند یک برنامه ی مناسب (با موافقت خودشان) برای تعطیلات شان تنظیم کنید. با این کار، آنها موقع بازگشت به حجم کاری احساس بهتری خواهند داشت.

 

  • ساختار انعام و پاداش درنظر بگیرید

کسانی که می گویند پول ساعتی کار کردن برایشان کافی ست حق دارند. اما بطور کلی، یک انعام ناچیز برای کارکنان خارج از شرکت تان، می تواند انگیزه ی زیادی را در آنها ایجاد کند. البته این مقدار پاداش باید توسط مدیر مجموعه بررسی شود. زیرا ممکن است برخی از آنها بجای دریافت پاداش، مایل باشند که به عنوان شخصی با دستمزد کمتر و همه روزه کار می کند مشغول شوند.

اینکه با یک تیم خوبی از کارکنان خارجی آشنا شوید خبر خوبی ست، اما آنچه اهمیت دارد تداوم داشتن ارتباطات شماست. یعنی باید بتوانید آنها را حفظ کنید. متأسفانه بسیاری از این کارکنان قبل از رساندن به جایگاه مناسب قصد خروج از شرکت را دارند.

  • تفاوت های فرهنگی را به یاد داشته باشید

برخی فرهنگ ها هستند که با انتقادهای سازنده باعث انگیزه دادن به فرد و مجموعه می شوند. اما بطور مثال، آمریکایی ها در توبیخ کردن افراد احساس خوبی نداشته و با ملایمت بیشتری برخورد می کنند. اما در دیگر فرهنگ ها، جدی و رُک بودن از امور بسیار مهم می باشد.

هند، جایی ست که بیشتر کارکنان خارجی آنها از حداقل ۱۰درصد کشورهایی می آید که به اینترنت هم دسترسی دارند! این مردمی که در هند مشغولند نمونه ی بسیار خوبی هستند برای کارکنانی که حداکثر مفید بودن را داشته و با حداکثر قوانین و محدودیت ها هم کنار می آیند!

شاید احساس کنید که باانگیزه نگهداشتن کارکنان در شرکت تان، یک وظیفه ی غیرممکن است! انگیزه دادن به کارکنان خارجی که در شرکت شما هستند (گاهی خارج از کشور) نه تنها غیرممکن نیست، بلکه از امور ضروری ست که همواره باید بدان توجه داشته باشید.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar