۳ راه هوشمندانه برای اینکه مردم را به تماشای تبلیغات ویدیویی خود ترغیب کنید

ویدئوها قابلیت زیادی را در سرعت دادن به رشد و رونق شرکت شما دارند. اما این زمانی ممکن می شود که به تعداد مناسبی بازدید بگیرند!

امروز می خواهیم درباره ی راهکارهایی صحبت کنیم که بازدید ویدیو های تبلیغاتی تان را در فیسبوک، توئیتر و یوتیوب افزایش می دهند.

تبلیغات ویدیویی

 


یادداشت : “۹۰ روز اول” مجموعه ای ست که درباره ی پیشرفت کردن کسب و کارتان در سال جدید بحث می کند. شما خوانندگان عزیز هم می توانید با هشتگ Inc90days  در شبکه های اجتماعی به اطلاعات وسیعی در این باره دست یابید.

اگر شما قاطع هستید که ۹۰ روز اول کسب و کارتان را در سال جدید رونق ببخشید طبیعتاً به چیزهای زیادی نیاز دارید. برخی از این عوامل عبارتند از : تکنولوژی، بازاریابی مجدد، تبلیغات در شبکه های اجتماعی همچون فیسبوک و … شما باید وبسایت خود را نیز تکمیل کنید. به ابزاری هم نیاز دارید تا بازار هدف خود را تشخیص دهید و باید توانایی استفاده از Google AdWords را هم دارا باشید. خدمات مشاوره ی پدیده فکر مهتر را در کنار مقالات به روز وبسایت همواره به خاطر بسپارید.

حال، به مبحث ویدیو که یکی از تکنولوژی های قدرتمند کسب و کار است می پردازیم.


شاید باور نکنید اما ویدیو یکی از قدرتمندترین راه ها ساخت برندتان است.

درباره ی قدرت آن، احتمالاً ذکر همین مورد کافی ست : ۸۵ درصد از مردم دوست دارند کالا را بعد از تماشای ویدیوی آن خریداری کنند! همینطور، پیش بینی شده که در سال ۲۰۱۸ ، ۷۹ درصد از حجم ترافیک بخاطر تماشای محتوای ویدیویی خواهد بود!

اما مشکلی که وجود دارد این است که خب، همانطور که شما از اهمیت ویدیو آگاهید دیگران هم از اهمیت این امر آگاهند و این یک راز نیست! همه در حال تلاش برای خلق ویدیو هایی جذاب هستند. شاید جالب باشد اگر بدانید که در هر دقیقه، ۴۰۰ ساعت ویدئو تنها در وبسایت یوتیوب در حال آپلودشدن است!

 مسئله ی دیگری که وجود دارد این است که بسیاری از مردم، همچنان نمی دانند که شرکت شما تولیدکننده ی ویدیو نیز هست! این امر بسیار ناراحت کننده ست زیرا بسیاری از کسب و کارهای کوچک وجود دارند که زمان و هزینه ی زیادی را صرف تهیه، ویرایش و تولید ویدیوهای بی نظیری برای یوتیوب می کنند. آنها بخاطر این نوع از ارائه ی محصولات خود بسیار امیدوارند. اما هیچ کدام توجه و استقبالی که لایق شان است را کسب نمی کند!

راه حل اینجاست : باید کمی هزینه کنید!

نگران نباشید، راه حلی که پیشنهاد می کنیم بسیار گران و هزینه بر نخواهد بود. ۳ راهکار هوشمندانه ای که شما را به هنگام استفاده از تبلیغات ویدیویی آنلاین بازدید بیش تری بدست دهد در زیر آمده است :

  •  تبلیغات ویدیویی فیسبوک

بطور روزانه بیش از یک بیلیون نفر وارد شبکه اجتماعی فیسبوک می شوند. از طرف دیگر، آمریکائی ها بطور متوسط، روزانه ۴۰ دقیقه از زمان خود را در شبکه های اجتماعی سپری می کنند. این دو آماری که بیان شد؛ اهمیت زیاد تبلیغات ویدئویی فیسبوک را برای افزایش رونق کسب و کارتان نشان می دهد.

شما باید ویدیوی خود را مستقیماً ( از سایت خود و یا آدرس یوتیوب خود به اشتراک نگذارید!!!) در فیسبوک آپلود کنید. آپلود مستقیم ویدیوهای تان در فیسبوک فواید زیادی دارد که از جمله ی آن، پخش اتوماتیک ویدیوی شماست! فیسبوک بصورت خودکار ویدئوی شما را در صفحات دیگران پخش خواهد کرد که این اتفاق، بیش ترین نوع درگیر کردن افراد را داراست.

به دو روش می توانید پرداخت کنید : Impression یعنی تعداد دفعاتی که یک پست در صفحه ی فیسبوک شما، به نمایش گذاشته می شود (چه توسط دیگران روی آن کلیک شود، چه کلیک نشود!)  و دیگری، بازدید است. [ زمانی که کاربر حداقل ۱۰ ثانیه از ویدیوی شما را تماشا کند و یا اگر ویدئوی شما کم تر از ۱۰ ثانیه ست ۹۷ درصد آن را شامل می شود.]

یکی دیگر از فواید ویدیوی تبلیغاتی فیسبوک، قابلیت هدف گذاری مخاطبان است. یعنی می توانید از لحاظ علایق، بازاریابی، لیست ها، جمعیتی و … آنها را تفکیک نمائید.

 

  • تبلیغات ویدیویی TrueView یوتیوب

یوتیوب هم بیش از یک بیلیون کاربر فعال را در طول ماه تجربه می کند. بنابراین، آن هم نقش وسیعی در رونق کسب و کارتان خواهد داشت.

در یوتیوب، هدف شما این است که سعی کنید ویدیوهایی که در گذشته آپلود کرده اید بازدیدهای بیش تری به دست بیاورند. بهترین های یوتیوب، ویدیوهایی هستند که در خاطره ها ثبت شوند! تبلیغاتی که افراد را متحیر کرده و یا احساس خاصی را منتقل کنند از جمله ی بهترین ویدیوها به شمار می روند.

در یوتیوب، شما بابت هر یک بازدید پرداخت می کنید. اگر کاربر گزینه ی Skip یا همان “رد کردن” را انتخاب کند (یعنی تبلیغات شما تماشا نشود!) شما چیزی پرداخت نمی کنید.

در یوتیوب هم می توانید براساس کلمات کلیدی، علایق، جمعیتی و … هدف گذاری کنید.

 

  • تبلیغات ویدیویی ترویجی توئیتر

اگر کسب و کار شما بر پایه ی تولید نسل، قرار دارد تبلیغات ویدیویی در توئیتر می تواند از بهترین راه های درگیر کردن مشتریان موجود و آشناشدن مشتریان بالقوه با برندتان باشد.

در اینجا، شما براساس هر ۳ ثانیه ای که کاربر ویدئوی شما را در صفحه نمایش خود به صورت تمام صفحه مشاهده می کند پرداخت می کنید. توئیتر نیز به شما امکان هدف گذاری مخاطبان را می دهد. همچون: استفاده از کلمات کلیدی که در هر توئیت به کار رفته و یا جستجو شده، علایق، برچسب های وبسایت ها، رسانه، هدفگذاری تلویزیون (براساس برنامه های خاصی که مشاهده می کنند) و جمعیتی.

امیدوارم این مقاله مفید واقع شده باشد. می توانید نظرات خود را از طریق کامنت با ما در میان بگذارید.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar