۳ عبارت گیج کننده : بازاریابی محتوا ، استراتژی محتوا و استراتژی بازاریابی محتوا (۱)

آیا به دنبال کاری هستید که به نحوی با بازاریابی محتوا، استراتژی محتوا و یا استراتژی بازاریابی محتوا دخیل باشد؟ البته شاید هم دنبال فردی جهت استخدام در یکی از فعالیت های مرتبط با این سه مورد می گردید… قصد من از پرسیدن این سؤالات این هست که بگویم: “اگر از سه عبارت بازاریابی محتوا، استراتژی محتوا و استراتژی بازاریابی محتوا در نوشته ها و گفتار خود استفاده می کنید بهتر است بدانید که مردم از آنها سوءاستفاده می کنند.”

البته آنها منظورشان دقیقاً سوءاستفاده نیست! بیش تر به این معنی ست که آنها مفهوم شان را درک نمی کنند! حتی اگر شما این عبارات را جابجا کنید آنها هیچ تغییری را احساس نخواهند کرد! طبیعی ست که این گیج شدن، به تصمیمات ضعیف یک کسب و کار منجر می شود.

 بخاطر کسب و کار و مشاغل مان، همه ی ما کسانی که در این نوع حوزه ها فعالیت می کنیم باید به درک صحیح و مناسب از تفاوت ها و شباهت های این نوع عنوان و عبارتها بپردازیم تا بتوانیم در جای صحیح، واژه های صحیح بکار بریم.

 برای مثال؛ عنوان “استراتژیست محتوا” را جستجو کنید. بدون اینکه تحت احساس خاصی قرار بگیرید به پیش روید. سرچ کنید. می بینید که صفحات بی شماری به رویتان گشوده می شود. توضیحات آنها را مطالعه کنید. ببینید آیا متوجه اصلیت موضوع می شوید؟

شرط می بندم که به لیست هایی از وظایف استراتژیست محتوا از جمله نوشتن، ویرایش، انتشار و … خیره می شوید. سرانجام، آنچه که بسیاری از بازاریابان محتوا انجام می دهند با آنچه که استراتژیست محتوا (من = Melanie Seibert) انجام می دهد برابری نمی کند!

پس چه چیزی بین این سه عنوان تفاوت ایجاد می کند؟ بازاریابی محتوا چطور به استراتژی محتوا مربوط می شود؟ استراتژی بازاریابی محتوا چطور به این مقوله راه می یابد؟ برای پاسخ به این سؤال ها با ما همراه باشید.


content-management-system1.cstland


 استراتژی بازاریابی محتوا به عنوان یک رشته فرعی

من استراتژی بازاریابی محتوا را به عنوان یک رشته فرعی برای استراتژی محتوا می دانم. بیائید به بررسی تفاوت این دو عنوان بپردازیم:

  • استراتژی محتوا یک رشته ی فرعی برای تجربه ی کاربر (UX) است. کسی که در این نقش فعالیت می کند باید بطور کلی محتوای سازمان را درنظر گرفته و راهکار تأثیرگذار بر تجربه های مشتری با برند را شکل دهد. استراتژیست محتوا به این فکر می کند که چطور تمامی مطالب و محتوای سازمان ها در کنار هم جای گرفته اند.
  • استراتژی بازاریابی محتوا بطور دقیق با بازاریابی محتوا سروکار دارد. استراتژیست بازاریابی محتوا همان محتوایی را که پایه و اساس مشتری ست را از طریق کمک به مردم، حل مشکلات و یا تصمیم گیری در انواع مختلف تجربه ی کاربر با برند مشخص می کند.

من برای رشته ی استراتژی محتوا یک معرفی نامه را تدریس می کنم. آن را در قالب نکاتی برای دانشجویانم ارائه می دهم که در ادامه خواهد آمد. همراه باشید:

۳ عبارت گیج کننده : بازاریابی محتوا ، استراتژی محتوا و استراتژی بازاریابی محتوا (۱)
۳ عبارت گیج کننده : بازاریابی محتوا ، استراتژی محتوا و استراتژی بازاریابی محتوا (۱)

در قسمت دوم این مقاله به بررسی رابطه ی استراتژی محتوا و بازاریابی محتوا می پردازیم. و خواهیم دید که استراتژی بازاریابی محتوا در این رابطه چه نقشی دارد. با ما همراه باشید.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar