۴ دلیل اساسی که باعث رفتن افراد خلاق و با استعداد از شرکت می شود!

۴ دلیل اساسی که باعث رفتن افراد خلاق و با استعداد از شرکت می شود!

شرکت یا مؤسسه ای که مدیریت می کنید به افراد با استعداد و خلاق نیازمند است. بله دیروز رشد و پیشرفت تولیدات مهم بود، اما داشتن چنین افرادی برای شرکت کاملاً ضروری ست. در شرکت در انواع قسمت ها به چنین افرادی نیازمندید.

راز شرکت هایی مانند گوگل، کوکاکولا، اپل که در بهترین رتبه ها قرار دارند، داشتن افرادی خلاق و با استعداد است.
خطراتی که این روزها شرکت ها را تهدید می کند رها کردن شرکت توسط این افراد است. اگر شرکتی دارید و نگران رفتن این افراد هستید به شما پیشنهاد می کنیم این مقاله را بخوانید.

cstland.manager-voice

۱/ محدودیت کار و روال کار

آیا می خواهید خلاقیت را در کارکنان بکشید؟
پس قوانین روزانه ای را برایشان وضع کنید. هرچه کارهای بیشتر و تکراری به آن ها محول کنید خلاقیت آن ها را می کُشید. کار آن ها فقط انجام کار در طول روز و در آخر هم رفتن به منزل است. در شرکت ها این طبیعی ست که هر شخصی کار خود را به طور عادی دنبال کند؛ اما درب های آموزش و خلاقیت را همیشه برایشان باز بگذارید؛ فکر کنند و با استعداد خود به موفقیت های فراوانی برسند.
وگرنه آن ها می توانند در انواع اقسام شرکت ها که این گونه فعالیت ها را انجام می دهند بپیوندند.

۲/ نبود ارتباط بین کارکنان

بیشتر مردم افرادی اجتماعی هستند. تعداد کمی وجود دارد که همگرا می باشند. نبود ارتباط با کارکنان در شرکت، گفتگوی کاری و بحث های مربوط به کار باعث یکنواخت شدن کار می شود. نبود این بحث ها و گفتگوها استعدادها و خلاقیت ها را نابود می کند.

یک سؤال منطقی:  آیا حاصل استرس و نگرانی، ارائه ی افراد موفق به شرکت است؟! خیر. بلکه آن ها را از شرکت فراری می دهد.

۳/ عدم وجود مواد محرک

باید بدانید که افراد با استعداد و خلاق کار خود را دوست دارند و برای بهتر شدن کار خود هر کاری که لازم باشد انجام می  دهند. این افراد روحیه ای با نشاط و فعال دارند و قدرت زیادی را برای بالا رفتن و رسیدن به موفقیت از خود بروز می دهند.
شرایط را می فهمند و شرکت را گویی که برای خودشان باشد درک می کنند. با ابداع خاص بهترین نتایج را به شما می دهند. ماه ها صبر می کنند که شما بدون هیچ تشویقی فقط حقوق ماهیانه اش را به آنها بدهید. او با شوق فراوان کار را همچنان دنبال می کند؛ اما در پایان شرکت را ترک می کند و شما شخصی را جایگزین آن فرد می کنید. اما این فرد جدید هیچ گاه مانند فرد قبلی کار نخواهد کرد!

به شما پیشنهاد می کنیم برای جلوگیری از این مشکلات اگر کارمندی را دارید که این گونه تلاش می کند از آن به بهترین شکل تقدیر کنید تا با تشویق بیشتری کار خود را ادامه دهد. این گونه بهترین نتایج از آنِ شما خواهد بود.

۴/ فقدان محرک اخلاقی

محرک های معنوی هم افراد با استعداد و خلاق را جذب می کند؛ اما این کار شما را از انجام این کار عفو نمی کند. شما با دادن تقدیر نامه ها، مدارک مربوط به نتایج به دست آمده به صورت ماهیانه و یا در پایان هر سالی از کارکنان خود تقدیر کنید.

  • خلاصه مقاله

افراد با استعداد و خلاق با مهارت های فوق العاده، مشتری شما در شرکت هستند. تلاش کنید مشتریان خود را از دست ندهید.
راه هایی را برای حل مشکلات تان بیابید. تا زمانی که مشکلات کوچک است آنها را حل کنید.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar