۴ راه خلاقانه برای کاهش هزینه های استارتاپ

کاهش هزینه های استارتاپ

کاهش هزینه های استارتاپ

کسب و کارهای کوچک، عالی هستند. این کسب و کارها به افراد اجازه می دهند که احساسات خود را دنبال کنند، رییس خودشان باشند و ایده هایی از ذهن خودشان بسازند… در واقع کسب وکارهای کوچک ستون فقرات اقتصاد هر جامعه است ولی اکثر آنها در شروع با مشکلات مالی مواجه هستند در خصوص ۴ راه خلاقانه جهت کاهش هزینه های استارتاپ را برای شما ارائه می کنیم.

این کسب و کارها گران قیمت و پرهزینه هم هستند اما کارآفرین شدن به این معنا نیست که باید پس انداز خود را بر باد دهید یا به قول معروف بانکی بزنید!

۴ استراتژی مالی برای شروع یک کسب وکار استارتاپی وجود دارد:

۱-هزینه ها را شناسایی کنید، هرچند که کوچک…

کار عاقلانه این است که در شروع کسب وکار برای هزینه ها، برنامه ریزی کنید. صاحب یک کسب وکار کوچک باید همه ی هزینه ها اعم از هزینه مشاوران، هزینه خرید تجهیزات، هزینه بازاریابی، حتی هزینه های خرید مبلمان و…خلاصه هر هزینه ای مربوط به کسب و کار را باید شناسایی کند، هرچند ناچیز باشد…

سوابق هزینه ها را نگهداری کنید تا بتوانید هزینه های غیر ضروری را شناسایی کنید. نگهداری سوابق هزینه، باعث می شود در هنگام مالیات خیالتان آسوده باشد و شما مبلغ غیر منصافانه ای  را به علت مالیات از دست ندهید.

نگران نباشید!!! تکنولوژی این جنبه از کسب و کارتان، به سهولت قابل دسترسی است. به عنوان مثال می توانید با اشتراک میزان نقدینگی و اعلام هزینه های حقوق و دستمزد و سفارشات، از یک سیستم حسابداری آنلاین استفاده کنید.

برنامه های کاربردی کسب و کار بر پایه وب در حال توسعه است. به راحتی می توانید با ادغام بسیاری از عملیات سازمانی، کسب وکار خود را بازاریابی و مدیریت کنید.

۲-استخدام کنید، حرفه ای ها را…

استخدام متخصصان مانند حسابداران، یک استراتژی صرفه جویی مالی در کسب و کارهای کوچک است. این حسابداران می توانند مواردی را کشف کنند که شما از آنها ناآگاه بوده اید! آنها می توانند در ردیابی هزینه ها به شما کمک کنند.

استخدام چنین افرادی هزینه نیست، بلکه ارزش است…چراکه نیازی به پرداخت مالیات های سنگین نخواهید بود.

۳-اولویت بندی کنید، هزینه های استارتاپی را…

یک لیست از تمامی آیتم های مورد نیاز را برای شروع کسب و کارتان تهیه کنید. این لیست می تواند شامل تجهیزات کامپیوتری، لوازم اداری، مبلمان، نرم افزارها و… باشد. پس از آن میزان بودجه در دستتان را بسنجید، میزان پولی که قرار است قرض بگیرید، میزان وامی که قرار است بگیرید و خلاصه همه و همه را درنظر بگیرید…

با این اولویت بندی و  سنجیدن میزان بودجه، می توانید خرید هایی که فوری و ضروری نیستند را به تعویق بیاندازید. شاید موارد غیرضروری، هیچگاه به خرید منجر نشوند، این یک صرفه جویی عظیم است.

۴-هزینه  ها را قیاس کنید، قیاسی از نوع متقابل...

صاحبان کسب و کارهای کوچک باید هزینه های راه اندازی و هزینه های سازمانی خود را در شروع راه اندازی، به نسبت  تعیین کنند.

برای مثال ۱۰۰۰۰دلار برای هزینه راه اندازی و در مقابل ۵۰۰۰۰ دلار برای هزینه های سازمانی در نظر گرفت.

[تعداد: ۵    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

کسب و کار دیروز، قوی سفید امروزست... و کسب و کار امروز، قوی سیاه فرداست... برای صعود، کافی است قوی سیاه را باور کنی! کارشناس مهندسی صنایع

مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
1 نویسندگان دیدگاه
شرکت برنامه نویسی موبایل
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
شرکت برنامه نویسی موبایل
مهمان
شرکت برنامه نویسی موبایل

مطلب مفیدی بود ، ولی ازتون خواهش میکنم یه مقاله هم درباره استخدام نیروهای کارامد هم بذارید