۴ روش کلاهبرداران تبلیغاتی برای کسب درآمد!

کلاهبرداران تبلیغاتیکلاهبرداران تبلیغاتی

همه ما می دانیم که ربات های آگهی تقلبی یک مشکل بزرگ برای بازاریابان دیجیتال است، اما دقیقا آنها چگونه کار می کنند؟ که باعث می شود پول برای آگهی تقلبی بدست آورند؟ و چگونه آنها خود را در فرآیند قرار می دهند؟ آیا ناکنون با کلاهبرداران تبلیغاتی روبه رو شده اید؟

گزارش های منتشر شده در این خصوص هشدار های جدی را به ما می دهد. طبق گزارش National Advertisers و White Ops کلاهبرداران در سال جاری ۷٫۲ میلیارد دلار از برندها در سراسر جهان اخاذی خواهند کرد، این رقم در سال ۲۰۱۵ ،  ۶٫۳ میلیارد دلار بوده است.

در اینجا به ۴ روش رایج اشاره می کنیم:

روش اول – واسطه های ترافیک ساختگی

یک رویکرد مشترک میان فریبکاران، استفاده از منابع پر ترافیک (گاهی اوقات ناخواسته اسم ناشر را نیز منتشر می کنند) می باشد. این کار به این شکل است که:

  • ناشران برای افزایش ترافیک وب سایت خود، به یک سایت کارگزار ترافیک که در واقع یک متقلب است مراجعه می کنند. آنها با وعده بازدید کننده واقعی فریب می خورند.
  • ناشر، یکی از بسته ها را انتخاب و پرداخت می کند.
  • وب سایت متقلب، ربات های شبیه سازی شده (بازدید های بی اساس) را به سمت سایت ناشر روانه می کند.
  • آمار ناشر افزایش می یابد.
  • تبلیغ کننده ها بخاطر افزایش ترافیک به ناشر پول پرداخت می کنند، در صورتیکه متقلب پول آنها را بدست آورده است.

 

نکته درخشان در این رویکرد، اینست که متقلب یک مرحله قبل از تقلب واقعی قرار دارد. آنها قبل از هر گونه معامله برای تبلیغات پول خود را دریافت کرده اند، و در معاملات نامی از آنها برده نمی شود. بازاریاب او را نمی شناسد و ناشر نیز نمی داند که ترافیک وب سایتش تقلبی است.


بسیاری از صاحبان وب سایت با ترافیک بالا از سمت ربات ها، اطلاعات کافی در این خصوص ندارند. آنها می دانند که ترافیک بالا باعث افزایش میزان درآمدشان می شود و به همین سبب در دام این متقلبان می افتند. متقلبان اغلب با راه اندازی نرم افزار های مخرب (malware) اینکار را انجام می دهند.

۵ دسته معمولا از این ربات ها درآمد زایی می کنند:

  1. فروشندگان ربات که به خواهان آن دسترسی استفاده از آن را می فروشد.
  2. مستاجر های این ماشین ها که با طراحی برنامه های تقلبی با ترافیک بالا، تبلیغ کنندگان را فریب می دهند.
  3. فروشندگان ترافیک به صاحبان وب سایت ها.
  4. صاحبان وب سایت که با استفاده از ربات ها ترافیک بالایی در اختیار دارند.
  5. واسطه های تبلیغ کننده که به اجرای کمپ های تبلیغاتی می پردازند.

روش دوم – وب سایت های پوشالی

در این روش، کلاهبرداران با حذف ناشر، از طریق وب سایت های پوشالی اقدام به درآمد زایی می کنند.

آنها یک مزرعه بزرگ و پیچیده از محتوایی که بازاریابان به دنبال آنها هستند، ایجاد می کنند، سپس ربات های ایجاد می کننده که بازدید کننده غیر واقعی برای مطالب داشته باشد. در واقع بازدید کننده واقعی آنها نزدیک به صفر است.

آنها با عمده مبادلات آگهی ارتباط برقرار می کنند و امیدوار هستند که در لیست آنها قرار بگیرند. آنها ممکن است نسبت به بسیاری دیگر پیشی بگیرند، اما در نهایت ممکن است آنها از سمت کسی که شناخت کافی ندارد پذیرفته شوند. در واقع آنها با استفاده تعداد بالای محتوا و تعداد بالای ربات ها شانس خود را برای دریافت تبلیغات بالا می برند.

بنابراین، حالا آنها آماده دریافت پول از بازاریابان واقعی به واسطه ترافیک ساختگی در سایت های جعلی هستند. در این روش، بجای دریافت ۵۰ درصد (برای مثال) از ناشر (طبق روش اول)، تمام پول را بدست می آورند.

روش سوم – مخفی کردن URL در Bidstream

یکی از ساده ترین و در عین حال دقیق ترین روش ها، پوشش آدرس وب سایت با آگهی تبلیغاتی است که می خواهد ظاهر شود.

بخش بزرگی از زیرساخت فن آوری های تبلیغاتی که ساخته شده است، برای پیشگیری تقلب در ذهن طراحی نشده است.

برای مثال، پلت فرم های برنامه ریزی شده خرید و فروش که بطور معمول با تکیه بر چیزی که  “bidstream” نامیده می شوند، برای تعیین اینکه بازاریابان چه آگهی خاص را خریداری و در نهایت برای آن وجهی را پرداخت می کنند، در نظر گرفته شده اند.

“تصور کنید شما اتومبیلی را خریداری می کنید که بطور شخصی آن را نمی بینید. ظاهر آن را نمی بینید، نمی توانید آن را آزمایش کنید، حتی نمی توانید درب آن را باز و بسته کنید. شما می بایست به اطلاعاتی که فروشنده می دهد اکتفا کنید و به هیچ عنوان نمی توانید بصورت شخصی آن را تجربه کنید.”

فروشندگان بی پروا، می توانند فرصتی برای نمایش سایت خود بدست بگیرند و آن را از آنچه که هست بزرگ تر نمایش دهند، و برای دستیابی به درآمد بیشتر برای هر ۱۰۰۰ رتبه، تبلیغ دهندگان را بیچاره کنند. بنابراین، می توان دریافت که وب سایت هایی که ناقض حقوق کپی رایت هستند می توانند جز این دسته قرار بگیرند و بالعکس، سایت هایی با رعایت حق کپی رایت از ضمانت بیشتری برای اخذ آگهی برخوردارند.

روش چهارم – پنهان کردن آگهی

دو تاکتیک نسبتا آسان وجود دارد که ناشران با استفاده از این دو تاکتیک درآمد خود را افزایش می دهند، یکی چاشنی پیکسل و دیگر انباشت آگهی.

چاشنی پیکسل، به این صورت عمل می کند که یک آگهی را به واحد کوچک یک پیکسل یک پیکسل تبدیل می کند و در پایین صفحه وب سایت بصورت غیر قابل مشاهده قرار می دهد. تبلیغی که البته خیلی کوچک و غیر قابل کشف است.

در انباشت آگهی، صاحب وب سایت وله های تبلیغاتی متعدد را در یک بخش واحد و روی یکدیگر قرار می دهد.

در هر دو مورد، یکبار دیگر بازاریابان پول های خود را سرقت رفته می بینند، و ناشران پول هایی را بدست می آورند که فکر می کنند قانونی و مشروع است.


شما تا به حال در دام این دسته از افراد افتاده اید؟ تجربیات و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 

 

 

 

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۲/۵]

درباره نویسنده

Avatar

علاقه شدیدی به رهبری و مدیریت کسب و کار دارم، و یکی از اساسی ترین ارکان موفقیت کسب و کار رو در ارتباط موثر میدونم.

مطالب مرتبط

2
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
2 نویسندگان دیدگاه
مجید احمدیحسابداری
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
حسابداری
مهمان
حسابداری

جالب بود ممنون