۴ نکته مهم در بازاریابی محتوا برای تقویت نام تجاری شخصی

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا-در قالب اشتراک گذاری محتوای مفید و مرتبط با نام تجاری خود مانند وبلاگ ها، فیلم ها برای بازدیدکنندگان وب سایت-می تواند یکی از موفق ترین روش های بازاریابی دیجیتال برای نام تجاری شما باشد، اما فقط با یک استراتژی محکم. با توجه به گزارش موسسه بازاریابی محتوای B2C در سال ۲۰۱۵، ۴۷ درصد از بازاریابان محتوا از اسناد استراتژی بازاریابی محتوای آماده استفاده کرده اند و تنها نزدیک به ۵ درصد از آنها دست به ابداع استراتژی موثر زده اند.

با توجه به فراوانی انواع محتوا و همچنین کانال های انتشار، بسیار آسان می شود در آن غرق شد. با استفاده از این ۴ روش ساده و کاربردی می توانید به راحتی در فضای مجاری نام تجاری خود را توسعه دهید و در دسترس قرار دهید.


مقاله مرتبط: ۱۰ درس کوتاه در مورد بازاریابی محتوا


۱- تولید محتوای معنی دار در وب سایت خود

در ابتدا، مشخص کنید که مخاطبان شما چه افرادی هستند و مواضع شما مرتبط با اهداف مورد نظرتان باشد. شما ممکن است قصد داشته باشید یک فیلم و یا یک مطلب آموزشی در زمینه تخصصی خود، برای ارتقا مهارت بازدیدکنندگان منتشر کنید. این کمک می کند تا تصویری از شما در ذهن مخاطب ایجاد شود، او شما را به عنوان یک مرجع در حوزه خودتان می شناسد.

تنها به تبلیغ خود در مطالب نپردازید. به مخاطبان خود باندیشید، که چطور محتوای شما می تواند به آنها کمک کند. برای ایده گرفتن در تولید محتوای خود، این سوالات را از خود بپرسید:

  • در چه موضوعاتی من تخصص دارم؟
  • بهترین راه انتقال دانش من چیست؟ (عکس، پادکست، فیلم، اینفوگرافی، یا چیزی دیگر)
  • اگر مصاحبه ای از کارشناس دیگر همراه با گواهی نامه تهیه کنم و به بافت مطالب خود اضافه کنم مفید تر هستم و یا اینکه خودم به انجام مصاحبه در محتوای اصلی بپردازم؟
  • از چه طریقی می توانم مطالبم را برای افراد قابل دسترس قرار دهم؟

با توجه به گزارشی که موسسهHubSpot در سال ۲۰۱۵ برای شرکت های با ۱۰ نفر پرسنل و یا کمتر منشتر کرد، وبلاگ نویسی ۱۱ بار در ماه می تواند مناسب باشد، شرکت هایی که در مال ۱۶ وبلاگ و یا بیشتر داشته اند از شرکت هایی که در ماه ۳ یا ۴ وبلاگ نوشته اند تا ۳٫۵ برابر بیشتر ترافیک دریافت کرده اند. به آرامی آغاز کنید و با تلاش سعی کنید تا ریتم بازاریابی محتوای خود را پیدا کنید و سپس بصورت مستمر آنرا افزایش دهید.

در حالی که مطالب شما نباید روی خودتان تمرکز داشته باشد، می بایست کمک کند تا احساس مثبت نسبت به نام تجاری شما ایجاد کند و آن را در معرض دید قرار دهد. برای تحقق این امر می توانید با داشتن صفحه درباره نویسنده، در مورد خودتان مطالبی را بنویسید و همینطور اطلاعات تماس خود را هم در این صفحه درج کنید.

۲- پیشنهاد به وبلاگ مهمان

حالا که شما ماشین تولید محتوا در وب سایت خود را راه اندازی کردید، دیگر ستاره های صنعت خود را جستجو کنید تا با ایجاد شبکه با آنها بتوانید مخاطبان بیشتری کسب کنید. تاثیرگذارانی که مورد تحسین شما هستند را انتخا کنید، به آنها دسترسی پیدا کنید و بگویید که چرا مورد علاقه شما هستند و شما چگونه با آنها مرتبط هستید و چطور می توانید برای مخاطبان آنها مفید باشید.

برای آنها یک مطلب جدید ایجاد و ارائه کنید و از آنها بخواهید تا لینک وب سایت شما را نیز در اعزای محتوا مفید در مطلب درج کنند. این یک پیوند مثبت است که به بهینه سازی موتور های جستجو برای نام تجاری شما کمک می کند، و این بازدید بیشتر از سمت مخاطبان ممکن است برای شما منجر به کسب و کار تازه شود. همینطور به آنها بگوید که شما از طریق سایر امکانات خود مانند خبرنامه، ارسال ایمیل، یا رسانه های اجتماعی، به ترویج محتوا برای مخاطبان خود می پردازید. با ارائه پیشنهاد مفید برای تاثیرگذاران، آنها را علاقه مند به کمک برای ترویج محتوای خود کنید.

۳- میزبانی از محتوای مهمان در سایت خود

همانطور که وبلاگ نویسی در سایر سایت ها به ارتقای نام تجاری شما کمک می کند، میزبانی از یک محتوای قوی در وب سایت شما نیز می تواند بسیار سودمند باشد. سایت شما به یک منبع بهتری برای توسعه و روشنگری در زمینه علایقتان تبدیل می شود و به وبلاگ نویسان میزبان این امکان را دارند که مطالب خود را به اشتراک بگذارند و مخاطبان خود را برای بازدید به وب سایت شما دعوت کنند.

همچنین شما با استفاده از مطالب وبلاگ نویس مهمان، مطالب مرتبط خود را نیز به مخاطبان نمایش دهید. به خاطر داشته باشید، ارتقا نام تجاری شما با هدف ترویج محتوای مهمان محقق نخواهد شد. مطمئن شوید که مطالب شما کاملا مرتبط و غیر تهاجمی نسبت به پست است. با استفاده از ویجت های مناسب می توانید این امر را ساده کنید.

اگر کسی محتوای شما را نبیند، بازاریابی محتوا چیزی جز اتلاف زمان نیست. با استفاده از رسانه های اجتماعی در جذب مخاطبان بیشتر تلاش کنید، همچنین شما می توانید با خرید سرویس های موجود در این شبکه ها به توسعه محتوای خود بپردازید.


مقاله مرتبط: پیش بینی بازاریابی محتوا در سال ۲۰۱۶


 

۴- در تمام شبکه های اجتماعی که مخاطبان شما قرار دارند، پروفایل بسازید

مطالب مرتبط با نام تجاری شخصی در شبکه های اجتماعی حرفه ای مانند لینکدین LinkedIn می تواند بسیار مفید باشد، و یا برای خبرنگاران و روزنامه نگاران شبکه اجتماعی توئیتر Twitter مناسب است. هنگامی که مشغول ترویج محتوای خود هستید، در نظر داشته باشید که کلمات کلیدی مناسبی برای سرچ در موتور های جستجو انتخاب کرده باشید تا مخاطبانی که با این کلمات کلیدی سرچ می کنند، بتوانند به مطالب شما دسترسی پیدا کنند.

در مطلب خود، سعی کنید خوانندگان را درگیر کنید، تا آنها نیز وارد گفتگو شوند، با طرح سوالی آنها را مجددا برای پاسخگویی به سمت خود بیاورید، از آنها بخواهید تا در مورد مطلب شما نظر بدهند و آن را با دیگران به اشتراک بگذارند. فقط لینک مطالب و یا متن پیام را در پست های شبکه های اجتماعی کپی پیست نکنید. برای اینکه بهترین الگوریتم اشتراک گذاری را پیدا کنید، بطور مداوم پست های مختلف خود را به اشتراک بگذارید تا زمان پست کردن و در دسترس قرار گرفتن خود را بهینه سازی کنید.


شما برای تولید محتوا موثر به روش هایی را در نظر دارید؟ شما همواره می توانید برای تولید محتوا در زمینه کسب و کار خود از طریق کلیک بر اینجا با کارشناسان و متخصصان ما در پدیده فکر مهتر در ارتباط باشید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

علاقه شدیدی به رهبری و مدیریت کسب و کار دارم، و یکی از اساسی ترین ارکان موفقیت کسب و کار رو در ارتباط موثر میدونم.

مطالب مرتبط

4
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
4 نویسندگان دیدگاه
احمد رفیعیمجید احمدیشرکت برنامه نویسی موبایلحسابداری
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
حسابداری
مهمان
حسابداری

تهیه و تولید کلیپ ها و اینفوگرافی ها هم میتونه یه نمونه خیلی خوب از بازاریابی محتوا باشن

احمد رفیعی
مهمان
احمد رفیعی

کاملا درسته
محتوای بصری جذابیت بیشتری ایجاد میکند

شرکت برنامه نویسی موبایل
مهمان
شرکت برنامه نویسی موبایل

آموزش در زمینه های مختلف هم یک ایده خوب برای این کاره