۴ ویژگی که در شغل آزاد شما را موفق می سازد

موفقیت در شغل آزاد

بیشتر مردم و جوانانی که بیشتر ساعات خود را در وب گردی می گذرانند و مخصوصاً کارمندانی که در شرکت ها و دفترهای مجهز به لپ تاپ کار می کنند همیشه سؤال می کنند که چند درصد امکان موفقیت کار آزاد در وب وجود دارد و چگونه می توانند این راه را خوب بشناسند؟!

پاسخ به این سؤالات بسیار مهم است. در این مقاله ۴ ویژگی را برای شما شرح می دهیم که ببینید آیا شما این ۴ ویژگی را دارید که بتوانید در کار آزاد موفق شوید یا خیر!

cstland.your.own.way

۱/ اگر با کار در دفتر در کنار تیم خود لذت نمی برید!

اولین نکته که باید درباره آن در کار آزاد فکر کنید این است که کاملاً به اینترنت، وب و خدمات آن آشنایی داشته باشید. باید در هر شرایطی (چه کارمندان زیاد باشند چه کم) تمرکز داشته باشید. شاید دوست ندارید دستورات مدیر تیم را اطاعت کنید. چه کسی در تیم بهتر از شماست ممکن است که دلیل رعایت نکردن دستورات مدیر شما این باشد که دستوران او اصلاً صحیح نیست و این امر شما را خوشحال نمی کند. بیشتر افرادی که از تیم خود ناراضی بودند به شرکت های دیگری رفتند اگر شما در تیم خود توانایی این را دارید که نظر خود را بر دیگران غالب کنید پس بدانید شما توانایی این را دارید که فرد موفقی در کار آزاد شوید.

۲/ می خواهید با دیگران کار کنید! نه برای دیگران

فرق زیادی وجود دارد بین اینکه برای دیگران کار کنید یا با دیگران!
منظور ما این است که اگر شما در یک شرکت طراحی کار می کنید و روزانه خواسته های مشتری ها را برآورده می کنید چه در خواست ها کم باشد و چه زیاد شما همان حقوق ثابت و ماهیانه خود را دارید. اما اگر با دیگران کار کنید و آزاد باشید تمام سفارشات را خود شما می گیرید و خواسته هایشان را برآورده می کنید. اینجا سود چه کم باشد چه زیاد همه ی پول برای خودتان است.
اگر در شرکتی کار می کنید که خدمات وب را ارائه می کند و توانایی های خاصی در خود می بینید می توانید کار آزاد را در وب شروع کنید و به موفقیت های زیادی دست پیدا کنید.

۳/ ایده هایی در ذهن دارید برای توسعه تولیدات و خدمات

وقتی هم در دفتر و هم در شرکت دیگری کار می کنید (برای مثال؛ در یک شرکت برنامه نویسی) شما نمی توانید ایده ی ذهن تان را به مشتری پیشنهاد دهید زیرا با او ارتباط مستقیم ندارید.
اگر ایده های خوبی در ذهن تان دارید و شرکتی که در آن کار می کنید ایده هایتان را قبول نمی کند و شما را پس می زند به سراغ کار آزاد بروید و ایده های تان را در آنجا پیاده کنید.

۴/ می خواهید برنامه ها و زمان خود را کنترل کنید

کار در دفتر از شما می طلبد که ساعت ۸ صبح سر کار خود حاضر شده و تا عصر بین همکاران خود مشغول به کار باشید. کار خود را نیز باید طبق دستورات مدیر خود پیش ببرید.

مثلاً از شما می خواهند که روی طرحی کار کنید و آن را تا ساعت ۱۰ صبح تحویل دهید. شما چاره ای ندارید و باید تا ساعت ۱۰ آن را تمام کنید و تحویل دهید.
اما در کار آزاد شما زمان کار خود را در هر جایی و هر ساعتی مدیریت می کنید. یعنی خودتان مدیر خود هستید!

  • خلاصه مقاله

اگر این ۴ ویژگی را در خود می بینید و نمی توانید کار در دفتر را ادامه دهید و مهارت و آمادگی لازم را دارید می توانید سراغ کار آزاد بروید و موفقیت های بزرگی کسب کنید.

[تعداد: ۶    میانگین: ۳.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar