۴ کاری که باید هنگام راه اندازی کسب و کار آنلاین انجام دهید

راه اندازی کسب و کار آنلاین

کارآفرینان مدرن دارای برتری هایی باور نکردنی نسبت به نسل قبلی هستند و آنها دست به راه اندازی کسب و کار آنلاین می زنند. در حالی که پیشتر بار سرمایه ای و دسترسی به مقادیر زیادی از منابع فیزیکی برای راه اندازی یک کسب و کار لازم بود، اما اکنون حتی می توان بدون ترک خانه یک ایده را به کسب و کار واقعی تبدیل کرد. با این حال می تواند مثل یک شمشیر دو لبه عمل کند! اما راه اندازی کسب و کار آنلاین نیز نیازمند دانستن نکاتیست که ما در اینجا به ۴ مورد آن اشاره می کنیم.

توانایی راه اندازی کسب و کار آنلاین به این معناست که موانعی کمی بر سر راه آن وجود دارد. در نتیجه، مردم اغلب سادگی شروع یک کسب و کار را با توانایی دستیابی به موفقیت در آن اشتباه می گیرند. با آنکه همه می توانند کسب و کاری را راه اندازی کنند، اما هر کسی نمی تواند کسب و کار را به شرکتی موفق و در آمدزا تبدیل نماید.

اگر ایده ای دارید و احساس می کنید که برای شروع کسب و کار آنلاین خود آمادگی دارید، به شما تبریک می گوییم. با فرض اینکه شما تحقیقات بازار کافی را انجام داده اید و یک استراتژی جامع را تدوین کرده اید، شما در مسیرتان یک کارآفرین مدرن قرن ۲۱ هستید. با این حال، کار شما تازه شروع شده است.

هنگامی که یک کسب و کار آنلاین را برای اولین بار شروع می کنید، تعداد انگشت شماری نکته وجود دارد که باید برای رسیدن به موفقیت بدانید. به ویژه آنکه باید از درک این چهار مفهوم درک کامل و درستی داشته باشید:

 

راه اندازی کسب و کار آنلاین

 

  1. راه اندازی کار، مهم و حیاتی است

اولین چیزی که باید بدانید این است که شروع کار به زحمت نیاز دارد. با آنکه می شنوید مردم در مورد میزان سهولت راه اندازی یک وب سایت صحبت می کنند و کسب و کار شما را به کناری می نهند، واقعیت این است که ایجاد یک سایت کاربردی و زیبا و جذاب بسیار زمان بر خواهد بود. به عبارت دیگر، قرار دادن یک وب سایت بر روی اینترنت عمومی بسیار ساده است، اما انتشار یک وب سایت که واقعا فعال باشد، بسیار چالش برانگیز است. در ادامه برخی از کارهای اولیه که باید انجام دهید آمده است:

یک شرکت میزبان پیدا کنید. اولین کار، پیدا کردن یک وب سایت میزبان است. از میان تعداد انگشت شمار انتخابی که وجود دارد، می خواهید مطمئن شوید که یکی از بهترین مورد را برای موقعیت خود پیدا کرده اید. Hostgator به عنوان یکی از راه حل های برتر مطرح است، اما از دیگر موارد مانند com.Web ،GoDaddy، و iPage غفلت نکنید.

یک پلت فرم CMS انتخاب کنید. بزرگترین تصمیم بعدی که این است که کدام پلت فرم نرم افزاری مدیریت محتوا برای شما مناسب است. تا بحال وردپرس محبوب ترین گزینه بوده است – که امروزه با افتخار به داشتن بیش از ۷۴ میلیون وب سایت در اینترنت مباهات می کند – اما جوملا، دروپال، و حتی Squarespace جایگزین های شایسته ای هستند. فقط مطمئن شوید که جوانب منفی و مثبت هر یک را می دانید.

در طراحی و توسعه سرمایه گذاری کنید. پس از راه اندازی اولیه، باید توجه خود را به طراحی و توسعه ی سایت معطوف کنید. برای شروع می توانید از قالب ها و سازنده ی سیستم مدیریت محتوا (CSM) استفاده کنید، و یا برای خدمات با یک فرد حرفه ای قرار داد داشته باشید. با آنکه مورد اول وسوسه انگیز است، اما مورد دوم یک محصول تمام عیار را به شما تحویل خواهد داد.

تست کنید و تست کنید و تست کنید. در نهایت، پس از آن که وب سایت آماده شد، باید حتی قبل از فکرکردن در مورد راه اندازی وب سایت خود، به تست دقیق آن بپردازید. تفاوت بین کسب و کار آنلاین عالی و متوسط ، توانایی شناسایی و حذف مسائل قبل از تبدیل شدن آنها به مشکل جدی است.

همانطور که می بینید، صِرف راه اندازی یک وب سایت برای کسب و کار آنلاین هم زمانبر است و هم به تلاش نیاز دارد. با انکه ممکن است تبلیغاتی را ببینید که ادعا می کنند راه اندازی وب سایت کاری یک دقیقه ای است، اما شما این افسانه را باور نکنید. ایجاد یک وبسایت کاربردی حداقل چند هفته طول می کشد.

  1. محتوا بسیار مهم است

دومین چیزی که باید بدانید این است محتوای نیروی حیاتی هر کسب و کار آنلاین موفق است. مهم نیست که شما محصولات فیزیکی می فروشید، یا خدمات و یا دارایی معنوی؛ محتوا چیزی است که باعث رشد کسب و کار شما می شود. با این حال کلیدیترین کار شناسایی محتوای شایسته ی سرمایه گذاری و ایجاد یک استراتژی برای برآوردن آن است.

با تمام این احتمالات، استراتژی شما با سه گونه انتشار محتوا برخورد خواهد داشت. که با عناوین پرداختی ، مالکیتی ، اکتسابی شناخته می شوند. همانطور که از نامش پیداست، محتوای پرداختی به محتوایی اشاره دارد که برای آن پولی پرداخت کرده اید. و معمولا به صورت تبلیغات رسانه های اجتماعی، محتوای حمایتی، تبلیغات بومی و نمایش تبلیغات است .

محتوای مالکیتی به محتوایی اشاره دارد که که از طریق کانال های خود شما منتشر شده است. محبوب ترین نوع محتوای مالکیتی ، مطالب موجود در وبلاگ است، اما می تواند بازاریابی ایمیلی و کانال های دیگر رذا نیز شامل شود.

آخرین مورد محتوایی منتشره ای است که به دست آورده اید. این محتوا، محتوایی است که دیگران به طور داوطلبانه با شما به اشتراک می گذارند. محتوای اکتسابی شامل چیزهایی مانند اشتراکات رسانه های اجتماعی، انتشار مطبوعات، بررسی رسانه ها، پست های وبلاگ حمایت نشده، و … است. اگر شما خواهان یک استراتژی محتوای موفق هستید، = به احتمال زیاد ترکیبی از هر سه نوع نیاز خواهید داشت.

  1. اجتماع، سوخت موتور شماست

یک ماشین را در نظر بگیرید، چه چیزی باعث حرکت آن می شود؟ با آنکه جنبه های مختلفی از جمله کلید، احتراق، پدال گاز، و موتور وجود دارد، بدون داشتن گاز در مخزن سوخت نمی توانید جایی بروید. در فضای کسب و کار تجارت الکترونیک امروز، همین توصیف را می توان برای رسانه های اجتماعی به کار برد. با آنکه وب سایت، محصول، و محتوا دارید، بدون رسانه های اجتماعی، دچار مشکلات لایه ای خواهید شد. رسانه های اجتماعی سوخت موتور کسب و کار شماست.

خرید و فروش آنلاین تا حد زیادی به شکل شفاهی هدایت می شود. اگر می خواهید که جلب توجه کنید و از موفقیت لذت ببرید باید قابل رویت و اشتراک گذاری باشید . در سال ۲۰۱۶ این موضوع تقریبا در قالب رسانه های اجتماعی نمود داشته است که فیس بوک و توییتر مشخصا در صدر آنها هستند. بدیهی است که موارد بسیاری از این قبیل (فیس بوک و توییتر) برای موفقیت در رسانه ها وجود دارد، اما شناخت اهمیت اجتماع گام اول است.

 

  1. KPI ها را نادیده نگیرید

یکی از اولین مشکلات مالکان کسب و کار آنلاینِ جدید، ناتوانی در درک نحوه ی عملکرد وبسایت هایشان است. اگر میخواهید از این موضوع جلوگیری کنید، باید یک برنامه ی استراتژیک را به کار بگیرید. در اغلب موارد، این کار یعنی شناسایی و تحلیل شاخص های کلیدی عملکرد (KPI ها).

مارک هایز (از فعالان Shopify) می نویسد : “شاخص عملکرد، یک اندازه گیری و یا داده ی قابل سنجش است که برای ارزیابی عملکرد، نسبت به بخشی از هدف استفاده می شود”. بسته به اهداف خاص شما، KPI هایی که استفاده می کنید، منحصرا برای کسب و کار شما خواهد بود.

با این حال، به طور کلی برخی از KPI های برتر برای کسب و کار تجارت الکترونیک عبارتند از: فروش های ساعتی، روزانه و هفتگی، میزان واگذاری سبد خرید، میزان تبدیل، سفارش های مشتری جدید در مقابل فروش های مرجوعی، وابستگی محصول، زمان متوسط توقف در سایت، تعداد ایمیل های خدمات به مشتریان، متوسط زمان تصمیم گیری، و … .

در حالی که ایجاد و بررسی KPI ها می تواند زمان بر باشد، تعهد به این کار چیزی است که جداسازی کسب و کار آنلاینِ متوسط را از موارد موفق، تعیین می کند. با مسئولیت خودتان از این کار صرفه نظر کنید.

ایجاد کسب و کار تجارت الکترونیک موفق

در طی چند سال گذشته، این واقعیت که هر کسی می تواند یک کسب و کار آنلاین را راه اندازی کند، منجر به این فکر افسانه ای شد: ایجاد و مقیاس بندی یک کسب و کار آنلاین موفق، آسان است. متاسفانه، این فکر درست نیست.

اگر شما می خواهید کسب و کار آنلاین سودآور و موفقی ایجاد کنید، تعدادی کار را باید به دقت و درستی انجام دهید. و در صدر این فهرست، چهار موردی مذکور قرار می گیرد.

علاوه بر راه اندازی درست و صحیح وب سایت و محبوب سازی آن با محتوایی درخشان و جذاب گرفته تا اعمال نفوذ در رسانه های اجتماعی و شناسایی KPI ها ، کارهای بسیاری نیز باید در پشت صحنه انجام دهید تا کسب و کار تان را موفق و کاربردی کنید. این نکات را به خاطر بسپارید و برای رسیدن به موفقیت در سال کنونی تلاش و اصرار کنید. همواره به یاد داشته باشید که پدیده فکر مهتر، با بررسی و تحلیل از شما، رقبا، بازار هدف و … می تواند برای رسیدن به موفقیت همراهتان باشد. جهت استفاده از مشاوره کارشناسان پدیده فکر مهتر از طریق کلیک بر اینجا ارتباط برقرار کنید.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar