۵ اشتباه که در ارتباط با مدیر خود نباید مرتکب شوید

 در ارتباط با مدیر

ارتباط با مدیربه دور از مجاملات ارتباط سالم و موثر در هر محیطی سخت و کم یاب شده است، ارتباط خوب را به راحتی نمی توان برقرار کرد پس ما تلاش می کنیم ارتباطی خوب با دیگران داشته باشیم و اگر موفق شدید ارتباط خوبی با دیگران برقرار کنید موفقیت در کسب و کار را برای خود به ارمغان می آورید.

مدیر می خواهد کارمندان به شکل خوبی با او در ارتباط باشند، برخی چیزها را باید گفت و بعضی چیزها را نه! برخی از مدیران می توانند کارمندان را به مرز جنون برسانند، اگر مدیر شما از این نوع مدیران باشد یا از نوع دیگر، این راهنمایی ها می توانند به خلق روابط بهتر با مدیر به شما کمک کنند.

اموری که به هیج عنوان نباید به مدیر خود بگوئید چیست؟

تقصیر من نیست!

حتی اگر مرتکب اشتباه نشده اید این عبارت را به کار نبرید! این جمله فقط باعث بدتر شدن مشکل خواهد شد. مدیر از کارمندان می خواهد مشکلات خودشان را حل کنند نه اینکه باعث خلق مشکل دیگر شوند یا دنبال مقصر باشند. وانمود کنید که می توانید مشکل را حل کنید اما خود را در موقعیت دفاعی و همینطور در موقعیت هجوم قرار ندهید.

می خواهم حقوقم افزایش پیدا کند

درخواست افزایش حقوق طبق برنامه شرکت است و هنگامی که می خواهید چنین درخواستی داشته باشید باید از طریق کار شما باشد که چه ارزشی توانستید با کار خود برای شرکت به ارمغان بیاورید یا چه منافع مالی برای شرکت به وجود آوردید.

حدس من می گوید …

عبارت ” حدس من می گوید” را هیچ گاه برای مدیرتان به کار نبرید، مدیر بر اساس حدس شما تصمیم گیری نمی کند، این امر به معنای این نیست که او به نظر شما گوش نمی دهد، اما به جای حدس زدن اطلاعات دقیق و قطعی به او ارائه دهید.

ما این روش را قبلا امتحان کردیم

گفتن این عبارت به معنای تنبل بودن شما در فکر و طرحِ ایده می باشد. اما شما حتی نمی خواهید اقتدار خو را به مدیرتان ثابت کنید شاید ایده مدیرتان تکراری باشد اما دلیل بر شکست ایده او نمی شود، ممکن است فقط این ایده به شکل صحیحی اجرا نشده باشد،  بجای اینکه این عبارت را به کار ببرید سعی کنید با تیم خود مشورت کنید.

این کار من نیست!

کار شما حمایت از مدیرتان است. ممکن است این کار را دوست داشته باشید یا دوست نداشته باشید، و وقتی به او می گویید: هر آنچه که درخواست می کند از وظایف شما نیست! نه تنها باعث عصبانیت او نمی شود؛ بلکه نتایج معکوسی را نیز در بر خواهد داشت.
این جمله منفی است، سعی کنید آن را به کار نبرید این به معنای این نیست که شما کار دیگران را به عهده بگیرید اما به جای رفتار هجومی پیشنهاد بهتری دهید. مثلاً بگوئید؛ آقای X در بخش Y در این کار تخصص فراوانی دارد.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar