۵ راه برای بهبود تبادل اطلاعات تلفن همراه

بهبود تبادل اطلاعات تلفن همراه

بهبود تبادل اطلاعات تلفن همراه

اگر شما به هر چیزی که داخل موبایل می خوانید باور داشته باشید، پس تصور می کنید که تلفن های همراه در حال تسخیر جهان هستند. جهت بهبود تبادل اطلاعات تلفن همراه خود با ما همراه باشید.

باتوجه به روند حرکت آنها در سال گذشته میزان ترافیک تلفن همراه بیش از سیستم های Desktop شد، و این منعکس کننده تغییر سرنوشت عادات جستجو مصرف کنندگان است. به این معنی که در حال حاضر اکثر موارد را با استفاده از تلفن همراه رفع و رجوع می کنیم. مواردی همچون بازبینی شبکه های اجتماعی، خواندن اخبار، خرید و غیره. کمتر اتفاق می افتد که آنرا از خود دور کنیم.

به همین علت تمام نام های تجاری معتبر، با وب سایت های موبایل و یا سایت های بهینه شده، و با بهره گیری از ترافیک بالا سعی در بهبود نرخ تبادل اطلاعات خود دارند. این شرکت ها سعی می کنند تا وب سایت آنها تا حد امکان لذت بخش و آسان باشد. آیا شما هم از این دست شرکت ها هستید؟

برای افزایش نرخ تبادل اطلاعات وب سایت موبایل شما، ۵ راه بهبود را با هم بررسی می کنیم.

۱- وب سایت خود را برای استفاده در موبایل لذت بخش کنید.

اولین مورد مهم اینست که آیا وب سایت شما Resonsive است، و آیا نسخه موبایل برای آن طراحی کردید؟ یکی از اقدامات ضروری طراحی وب سایت مناسب است که در دستگاه های مختلف به شکل مطلوبی نمایش داده شود. اگر شما تنها به وب سایت با نسخه دسکتاپ بسنده کنید، ترافیک زیادی را که از طریق موبایل ایجاد خواهد شد را از دست می دهید.

با توجه به صبر و شکیبایی کم مخاطبان، نسخه موبایل وب سایت ها از استانداردهای بالایی برخوردارند، آنها می بایست بتوانند با کمترین پیمایش به راحتی مطلب مورد نظر را مطالعه کنند و یا عملیات مورد نظرشان را انجام دهند. اگر وب سایت شما به این گونه عمل نمی کند پس ممکن است سرعت کمی داشته باشد و در مقایسه با رقبا شکست بخورید.

۲- پرداخت از طریق موبایل را سریع و آسان کنید.

امروزه همه ما در هنگام استفاده از نسخه های موبایل وب سایت یک سری استاندارد ها داریم و اگر کار کردن با سایتی کمی سخت و زمانبر باشد به سرعت آن را کنار می زاریم و به سراغ بعدی میریم ( دامنه توجه ما کوتاه تر شده و ترجیح می دهیم در مدت زمان کم به هدف خود برسیم ). برای افزایش نرخ بازدید بهتر است با کمترین کلیک سفارش بگیرید و حتی پرداخت برای افراد غیر عضو هم داشته باشید.

طبیعتا مصرف کنندگان از فرم های پرداخت طولانی عبور می کنند و به سمت سادگی و سرعت بیشتر روی می آورند. تنها به گرفتن اطلاعات ضروری بسنده کنید.

۳- صفحه مطالب خود را ساده کنید.

بر روی موبایل و تبلیت شما فضای کمتری برای نمایش دارید. قسمت های کمتری برای نمایش پاپ آپ و تبلیغات یا لینک های خارجی دارید. در صورتی که در صفحات مطالب خود از این اضافات استفاده کنید، وب سایت شما برای مخاطب دلچسب نخواهد بود و از اقبال عمومی برخوردار نخواهید شد.

علاوه بر این، اگر صفحات شما بیش از حد توسط تبلیغات و سایر پاپ آپ ها شلوغ باشد، مخاطبان سر در گم می شوند و کمتر به عملیاتی که مد نظر شماست می پردازند در نتیجه نرخ انجام عملیات در سایت شما کاهش می یابد. صفحه هات وب سایت موبایل خود را تا می توانید ساده و سریع طراحی کنید و مطالب را بر اساس اولیت نمایش دهید تا نرخ بازدید شما افزایش یابد.

۴- متراکم سازی عناصر ناوبری.

خب تا اینجا متوجه شدیم که برای موفقیت در این امر، ما نیاز به داشتن یک نسخه ساده و سریع و کارآمد داریم.

برای شروع، از فهرست ناوبری خود آغاز کنید. این فهرست می بایست بصورت خلاصه در یک تب جمع شود و در صورت نیاز مخاطب بتواند از داخل آن به منوی مورد نظر دسترسی پیدا کند. در مرحله دوم، برای جلوگیری از سردرگمی مخاطبان، شما می بایست تنها موارد ضروری را داخل آن قرار دهید، چرا که سردر گمی مخاطب نتیجه ای جز ترک وب سایت شما را نخواهد داشت. صفحات محصول خود را به راحتی با کمترین کلیک در دسترس قرار دهید و فرآیند پرداخت را تا می توانید ساده کنید.

۵- بهترین استفاده را از تماس های خود ببرید.

مجدد تکرار می کنیم که صفحه نمایش موبایل بسیار محدود است!! مطمئن شوید کاربر شما هیچ چیز را از دست نمی دهد ( به یاد داشته باشید، در همین هین ممکن است آنها در حال رفت و آمد، تماشای تلویزیون و یا صحبت با دوستانشان باشند )، تا آنجا که امکان دارد تماس خود را به سمت نتیجه نزدیک کنید.

از قرار دادن دکمه های بزرگ و رنگی برای توجلب توجه مخاطب واهمه نداشته باشید. یک استدلال دوگانه در اینجا وجود دارد که برای ترقیب مخاطب جهت برقراری تماس، دکمه های خود را حتی از اندازه دسکتاپ آن نیز بزرگتر کنید، آنقدر که براحتی و با یک تماس آنرا لمس کنند. دکمه های بیش از حد کوچک منجر به پیمایش بیشتر و در نتیجه سردگمی مخاطب می شود، و طبیعتا شما دوست ندارید مخاطبان خود را از دست بدهید.


شما چگونه نرخ تبادل اطلاعات خود را در موبایل افزایش می دهید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

 

 

 

 

 

[تعداد: ۲    میانگین: ۴.۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

علاقه شدیدی به رهبری و مدیریت کسب و کار دارم، و یکی از اساسی ترین ارکان موفقیت کسب و کار رو در ارتباط موثر میدونم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar