• بهمن ۲۹, ۱۳۹۸

۵ عادتی که تولیدکنندگان بسیار موفق محتوا دارند:

کره ی بادام زمینی و ژله. بتمن و رابین. تخم مرغ و ژامبون. شما احتمالاً این جفت های معروف را شنیده اید، اما برای بازاریابان درون مرزی، یک جفت ویژه وجود دارد که همیشه با هم هستند: محتوا و بازاریابی!

 

تولیدکنندگان محتوا

 

۹۰ درصد شرکت های بازاریابی استفاده از بازاریابی محتوا به عنوان بخشی از استراتژی خود استفاده می کنند. با این حال، این بدان معنا نیست که تمام محتوایی که آنها ایجاد می کنند محتوایی درجه یک، قانع کننده است و با ارزش است.
اما برای آنکه بتوان یک خالق محتوای خوب شد، چه چیزی نیاز است؟ چگونه می توانم فردی شوم که همکارن صنعت من به دنبال مشاوره گرفتن و نظرخواهی از من باشند؟ اجازه بدهید راز ی را به شما بگویم: همه چیز با کاری شروع می شود که قبل از گذاشتن انگشتانتان روی صفحه کلید انجام می دهید.
چه شما در یک تیم محتوا در شرکت خودتان کار کنید و یا به تنهایی، برخی از عادات اثبات شده و مطمئن هستند که می توانید به کار بگیرید تا شما را در مسیر تبدیل شدن به یک خالق محتوای موفق قراردهد.
با این حال به هشدار به موقع بازاریابان توجه کنید: مثل همه چیزهای خوب، خالق محتوای خوب شدن، یک شبه اتفاق نمی افتد. و نباید هم این گونه باشد، زیرا شما می خواهید در آن بهترین باشید، نه اینکه فقط محتوا تولید کنید. اما هر چه زودتر شما شروع به استفاده از این پنج عادت در زندگی روزمره ی خود کنید، زودتر در مسیر تبدیل شدن به یک خالق محتوای با کیفیت بالا، قرار خواهید گرفت.

عادات سازندگان موفق محتوا

۱) هر روز اخبار مرتبط با صنعت خود را مطالعه می کنند

برای ایجاد یک محتوای عالی که واقعا مخاطبان شما را جذب کند، لازم است که مطمئن شوید از هرآنچه که در صنعت تان اتفاق می افتد آگاه هستید. بهترین سازندگان محتوا نه تنها اخبار و روندهای صنعت را می خوانند بلکه فضای اینترنت را برای مطلع شدن از آن ها به دقت جست و جو می کنند. این کار به خوبی باعث می شود که آنها چیستی موضوعی را که در پس رویداد تاریخی در صنعتشان وجود دارد ، درک کنند و بدانند که هم اکنون این موضوع چگونه طرز فکر مخاطبان هدف شان را شکل می دهد.
با قرار دادن همه ی موارد مطالعه شده در گوشه ای، عادت مطالعه را به دست آورید. شما می توانید یک منبع تغذیه ی RSS را با an app like feedly برای وبلاگ هایی که حاوی اخبار صنعت مربوطه هستند، راه اندازی کنید. همچنین، از همکاران تان بپرسید که این روزها چه چیزهایی را می خوانند و سپس موارد مناسب را دنبال کنید. همچنین بفهمید که شخص خریدار به هنگام آنلاین بودن زمانش را کجا صرف می کند و آن وبلاگ ها را گردآوری کنید. پیش از شروع کار آیا علایق دیگری دارید؟ آن ها را نیز به لیست اضافه کنید.

۲) منظم و با قاعده می نویسد

اگر از چیزی استفاده نکنید آن را از دست می دهید. سازندگان محتوای موفق اهمیت انعطاف دهی مداوم به نوشته های خود را درک می کنند. انجام این کار کمک می کند تا روی ایده هایی کار کنند که به ذهنشان خطور می کند و مواردی را که بعد ها می تواند به تشخیص کامل ایده ها منجر شود، شناسایی می کنند. سازندگان محتوای موفق ممکن است همیشه برای نوشتن از چیزی الهام نمی گیرند اما می دانند که چیزی الهام بخش در نوشته هایشان وجود دارد.
با نوشتن هر روزه و یا یک رو ز در میان، عادت نوشتن را کسب کنید. من نمی گویم که شما باید روزانه یک مقاله ی بسیار خوب ۱۵۰۰ واژه ی درباره ی موضوعات مربوط به صنعت خود بنویسید. در عوض، می گویم که ۱۰ تا ۱۵ دقیقه را به نوشتن برخی افکار و ایده ها کنار بگذارید. بدانید که چه زمانی ذهن شما در بهترین و شفاف ترین حالت قرار دارد – برای اکثر افراد معمولاً پس از صرف یک فنجان قهوه است – و فقط بنویسید. چه چیزی در مطالعه ی دیروزتان شمارا به خود جذب کرده است؟ چه چیزی را نفهمیدید؟ پرسیدن چنین سوالاتی از خودتان می تواند در شروع جریان کمک کند.

۳) محتوا را مدیریت می کند (وقتی که منطقی است و باعث جذب افکار می شود)

این روزها در بخش محتوا هیچ کمبودی در افراد وجود ندارد. در واقع، هر کسی در اینترنت می تواند محتوای شخص دیگری را گرفته و آن را بازتوییت، اشتراک گذاری در فیس بوک، پین کند. اما سازندگان محتوای موفق می دانند که دریافت اخبار مربوط به صنعت و ارسال آن به طرفداران و دنبالگران کافی نیست.
گای کاوازاکی، نویسنده ی پرفروش نیویورک تایمز می گوید “شما باید خود را کارشناس بدانید و واقعا با جوامع خود تعامل داشته باشید”. اشتراک گذاری محتوا کافی نیست. درگیر شدن در محتوایی که به اشتراک گذاشته اید شما را منحصر به فرد نشان می دهد.
با افزودن موارد ارزشمند عادت مدیریت محتوا را به دست آورید. حال که به صورت منظم برای دریافت اخبار صنعت مربوطه شروع به جست و جو در اینترنت کرده اید، شما احتمالاً گسترده تر و عمیق تر از چیزی که فکرش را می کنید دانش و آگاهی دارید. بنابراین اعتماد به نفس داشته باشید، و به خوانندگان خود اطلاعات مفید و اضافی و یا حتی ایده و نظری را که هنگام اشتراک گذاری محتوای دیگران به دست آورده اید، ارائه دهید، شبکه ی شما و همچنین نویسنده ی محتوا از این کار قدرانی خواهند کرد (یا حداقل می تواند منجر به یک بحث یا امتیاز شود).

cstland-content-computer

۴) در هر فرصتی شبکه ای کار می کند

سازندگان محتوای موفق می دانند که موفقیت آنها نه تنها به دلیل علاقه خودشان، بلکه به خاطر کسانی است که آنها را آموزش داده، الهام بخشیده ، و برای متفاوت اندیشیدن تحت فشار گذاشته اند.
راهی وجود دارد که باعث موفقیت سازندگان محتوا می شود. آنها این واقعیت را پذیرفته اند که بیشتر از آنچه که می دانند چیزی برای یاد گرفتن وجود دارد و ذهنشان برای راه های جدید اندیشیدن باز است. کار شبکه ای دقیقا شما را وادار به انجام چنین کاری می کند. حال زمان گوش دادن به ایده های دیگران و در نظر گرفتن آنها در کنار ایده های خودتان است.
با تصرف فرصت های بی شماری که باید کار شبکه ای انجام دهید، عادت کار شبکه ای را به دست آورید. شبکه های اجتماعی برای چیز های بی ارزش به کار نمی روند. زمانی را در توییتر، فیس بوک و LinkedIn برای بررسی و دنبال کردن این که چه کسانی رهبران فکری صنعت شما هستند، صرف کنید.
هنگامی که این کار را انجام می دهید، شما می توانید به راحتی در کار شبکه ای بین فردی وارد شوید. اگر شما ذاتا برونگرا نیستید، ایده های کار شبکه ای می تواند برایتان مشکل ساز باشد. از خودتان شروع کنید و این کار را با گروه کوچکی از همکاران انجام دهید. حتما چیز مشترکی دارید، بنابراین شروع یک مکالمه در آشپزخانه و یا در کنار میزکارتان نباید ترسناک باشد.

۵) درباره ی همه چیز می پرسد

سازندگان محتوای برتر، ذاتاً کنجکاو هستند. آنها در مورد اطلاعات خودشان و اطلاعات خارجی که در جهان خارج منتشر می شوند، کنجکاو هستند. این بینشی است که از این کنجکاوی ذاتی برخاسته و که باعث به وجود آمدن محتوای عالی می شود.
لورین توهیل، رئیس بازاریابی گوگل می گوید: “شما باید درباره ی مشکلاتی که ارزش حل کردن دارند کنجکاو باشید و سپس راه حل های جدید ارائه دهید” این راه حل پیشنهادی برای مشکلات قدیمی باعث می شود که سازندگان محتوا همیشه در معرض دید باشند.
با بازی کردن نقش مدافع تند و تیز به صورت مداوم، عادت سوال از وضع موجود را کسب کنید. تحمل دیدگاه متضاد درباره ی بخشی از محتوا در ابتدا می تواند دشوار باشد، اما با پرسیدن درباره ی اینکه چرا نویسنده اینگونه فکر می کند و چه اتفاقی در صنعت رخ داده که باعث بروز چنین دیدگاهی شده است، درمورد مطالب مورد استفاده، منتقدانه تر فکر خواهید کرد. اما بدانید که متفکران منتقد محتواهایی برجسته تولید می کنند
امروزه روی بازاریابان درون مرزی برای ایجاد محتواهای برجسته به عنوان بخشی از استراـزی بازاریابی شان، فشار زیادی وجود دارد – به طوری که ۱۸٪ از بازاریابان تایید می کنند که توسعه ی محتوای با کیفیت، اولین اولویت آنها در سال جاری بوده است. اگر شما بخشی از آن ۱۸ درصد هستید، بدانید که خالق محتوای موفق کارش را با این عادات شروع می کند، و شما را برای تولید محتوای ارزشمند و جدی برای مخاطبان هدف، تحریک می نماید.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]
Avatar

آسیه محمدی

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar