• اسفند ۱, ۱۳۹۸

۵ معیار اساسی که برای ایجاد یک خبرنامه ی موفق باید درنظر بگیرید

هر هفته چه تعداد خبرنامه از منابع مختلف وارد جعبه ی دریافت ایمیل تان می شود؟ چه تعداد از آنها را واقعاً مطالعه می کنید؟

یکی از تحقیقاتی که در این باره انجام شده نشان می دهد که میزان استفاده از خبرنامه های الکترونیکی ۶۳ درصد و خبرنامه های چاپی ۱۶ درصد در استراتژی بازاریابی محتواست.

برای اینکه حداکثر مزایای خبرنامه های تان را دریافت کرده باشید با خواندن ادامه ی مقاله مطمئن شوید که خبرنامه ها شامل این موارد باشند:

معیار اساسی برای ایجاد خبرنامه ی موفق


معیارهای یک خبرنامه ی موفق

 

  • ایجاز و اختصار

بجای اینکه تلاش کنید همه ی نکات را در سند خود جاسازی کنید در جهت کوتاه شدن و خلاصه بودن آن سعی کنید. همه ی تلاش خود را به کار بگیرید تا فقط یک صفحه باشد! هرچه کوتاه تر، خلاصه و رساتر باشد خوانندگان بیش تری را جذب خواهد کرد.

 

  • داستان گوئی

بهترین نوع بکارگیری از خبرنامه ها، استفاده از تکنیک داستان گویی ست. داستانی بودن خبرنامه بعلاوه ی چاشنی محاوره بودن خواننده را نسبت به مطالعه ی خبرنامه ی شما دقیق تر خواهد کرد. در مورد صنعت و هنر خود رازهای جدیدی را آشکار کنید که کمتر کسی (از حوزه ی شما) بیان کرده باشد. همواره به خاطر داشته باشید که:

در حال نوشتن یک “نامه” هستید. نه یک گزارش!

 

  • تمرکز خواننده

خاطره ننویسید! مخاطبان شما به نحوه ی کمک کردن شما به آنها کنجکاو بوده و تمایل زیادی دارند. نه اینکه فقط درباره ی موفقیت های شما بشنوند. خبرنامه های الکترونیکی بر محتوای آن تمرکز دارند نه بر نحوه ی قرائت شدن آن!

خبرنامه در مورد شما نیست؛ در مورد مشتریان شماست!

 

 

  • فراخوانی

بیائید در اینجا صادقانه صحبت کنیم.

هیچ کدام از ما در میان این برنامه های کاری زیاد زمانی را برای نوشتن خبرنامه درنظر نمی گیریم؛ مگر اینکه چیزی از او بخواهیم!

همه ی خبرنامه ها به یک فراخوان کاملاً صریح نیاز دارند. مطمئن باشید که در خبرنامه، از خوانندگان خود کاری را برای انجام خواسته اید. این کار، می تواند درخواست از آنها برای ملحق شدن به صفحه ی فیسبوکی شما باشد یا تأیید برای رخ دادن یک رویداد!

 

  • طراحی

در مورد طراحی، در مبحث کسب و کار قبلاً هم در پدیده فکر مهتر بارها صحبت کردیم و از اهمیت آن آگاهیم. طراحی در خبرنامه هم، دارای اهمیت زیادی ست.

بسیاری از ایمیل های ارائه دهنده ی خدمات، به شما طراحی ها و قالب هایی با هزینه ی ناچیز پیشنهاد می دهند تا به خبرنامه ای کاربردی و موفق تبدیل کنید. اما باید بدانید که یک خبرنامه (چاپ شده و یا الکترونیکی) خواننده را برای مطالعه تشویق کرده و حامی برند کسب و کار می باشد.

خبرنامه ی شما، یکی از مؤثرترین راهها برای ارتباط با مخاطبان شماست. بکارگیری و دقت کردن به این نکات مثل سایر مواردی که برای موفقیت در کسب و کار در وبسایت پدیده فکر مهتر گنجانده شده بسیار مفید می باشند.


همواره می توانید تجربه ها و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

 

[تعداد: ۳    میانگین: ۳.۳/۵]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar