• اسفند ۹, ۱۳۹۸

۵ کاری که وارن بافت در ساعات آزاد انجام می دهد

۵ کاری که وارن بافت در ساعات آزاد انجام می دهد

وارن بافت، جزو رهبرانی ست که در هر دهه از زندگی اش، ثروت خالصش را دو یا سه برابر می کند. امروز ثروت او، ۶۷ بیلیون دلار می باشد. ما امروز در این مقاله، از وارن بافت می خواهیم تا برایمان راهها و روش هایی که بکار برده را بازگو کند. شما هم با ما همراه باشید.

کتاب های بی شماری درباره ی اینکه “بافت، چگونه ثروت خود را انباشته کرد؟” وجود دارد. در وبسایت آمازون نیز، با جستجوی نام این شخص موفق می توانید به حداقل ۲۰ صفحه اطلاعات در مورد او دست یابید. تعدادی از مقاله های او در وبسایت هایی همچون وال استریت ژورنال، The Motley Fool و Business Insider وجود دارد که می توانید در صورت تمایل مطالعه کنید. البته اگر به اطلاعات خاصی در حوزه های رهبری و مدیریت، کسب و کار و … نیاز دارید و یا مقالاتی در خصوص این موارد دارید در صورت تمایل با ما در میان بگذارید تا با همکاری هم در اختیار سایر علاقه مندان این حوزه قرار دهیم.

نکته ای که وجود دارد این است که اکثر مقالات، به نحوه ی دستیابی او به چنین ثروتی پرداخته اند. اما هیچ کسی توجه ندارد که وارن بافت در ساعات آزادش به انجام چه کارهایی مشغول است. ما امروز قصد داریم درباره ی کارهایی صحبت کنیم که وارن بافت در ساعات آزاد (بعد از کار) انجام می دهد.

۵ کاری که وارن بافت در هر روز با انجام دادن آنها به ما درس های زیادی می آموزد:

وارن بافت تخمین می زند که حدوداً ۸۰ درصد از زمان خودش را صرف مطالعه می کند. در محل کار به مطالعه ی گزارشات و مجلات اقتصادی پرداخته و در منزل به خواندن روزنامه و کتاب های آزاد دیگر می پردازد. این در حالی ست که برخی (بسیاری) از ما، در طول یک سال هم به خواندن چند صفحه کتاب و یا مجله روی نمی آوریم!

  • ورزش کردن و تمرین

اگر دقت کنیم می بینیم که در سایر مطالبی که درباره ی رفتارهای این کارآفرینان و رهبران موفق نوشته شده به ورزش کردن نیز اشاره شده است. در یکی از مصاحبه ها وارن بافت می گوید: رمز جوان ماندنش، این است که مانند یک کودک ۶ ساله غذا می خورد! او بعد از مبتلاشدن به سرطان پروستات هنوز هم شاد و سلامت به نظر می رسد.

  • سپاسگزار و قدردان باشید نه بی فایده و هدردهنده!

وارن بافت یکی از بزرگ ترین بشردوستان جهان است! تعهدهایی هست که او و کسانی دیگر همچون بیل گیتس به آن عمل می کنند. برای مثال، بیل گیتس نصف ارزش خود را در جهت امور خیریه به کار بسته است.

  • مشغول بازی ی می شود که نیاز به “صبر” دارد

وارن بافت از بازی ها لذت می برد. مرتباً بازی های ذهنی مالی را بازی می کند تا به الگوهای سرمایه گذاری هایش کمک کند. همچنین عاشق بازی کردن Bridge نیز هست. شما را هم به آموختن و دنبال کردن این نوع بازی های فکری دعوت می کنیم.

  • انجام سرگرمی هایی صرفاً برای تفریح!

در بررسی هایی که توسط وال استریت انجام شده، هر کسی که بیش از ۱۰۰ ساعت در هفته کار کند بطور معمول “تفریح” برایش چیزی ست که به راحتی به آن بی توجهی می کند. اما این در مورد وارن بافت صدق نمی کند!

او به علاقه ها و تفریح هایش بسیار اهمیت می دهد. وارن بافت به خوبی Ukulele می زند و حتی سروده هایی نیز دارد. حتی ویدئوهایی نیز در یوتیوب وجود دارد که وارن بافت برای کوکاکولا خوانده است.

 

بیشتر بخوانید:

یک کسب و کار موفق؛ یک برنامه ریزی روزانه می طلبد[ اینفوگرافی]

[تعداد: ۹    میانگین: ۳.۴/۵]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar