۶ استراتژی بازاریابی برای ارتقا کسب و کار شما!

استراتژی بازاریابی

استراتژی بازاریابی

بازاریابی یک فرآینده است نه یک رویداد، که شامل برنامه ریزی اهداف بازاریابی و اجرا استراتژی بازاریابی برای رسیدن به آنهاست. البته این بدان معنا نیست که بازاریابی بسیار پیچیده است، بلکه بدین معناست که شما می بایست بدانید چه می خواهید و برای رسیدن به آن چه کاری می بایست انجام دهید. در اینجا ۶ استراتژی بازاریابی ساده را برای افزایش مشتریان و فروش کسب و کار شما بررسی می کنیم.

۶ استراتژی ساده بازاریابی

۱- برگزاری کلاس ها و یا کارگاه های آموزشی رایگان، مربوط به محصول و یا خدماتتان در منزل یا در محل اجاره ای یا از طریق یک نهاد آموزش و پرورش محلی. مخاطبان و یا رویداد های مناسب را مورد هدف قرار دهید. برای مثال یک مربی یوگا ممکن است کلاس آموزش یوگا برای مردان برگزار کند.

۲- به سازمان ها و یا شبکه های محلی کسب و کار خود بپیوندید. مانند بسیاری از گروه های کسب و کار خانگی که پیوستن به آنها کم هزینه است و تاثیر خوبی در بازاریابی دارند.

زمانی که آنها از شما و فعالیتی که انجام می دهید با اطلاع باشند، شما را در لیست خود ذخیره می کننده و هنگام نیاز با شما تماس می گیرند و یا شما را به دیگران معرفی می کنند. سازمان کسب و کار محلی فرصت های مناسبی برای توسعه کسب و کار از جمله برگزاری بازار روز یا برگزاری رویداد فرآهم می کند.

۳- رویدادهای خیریه ایجاد و یا همراهی کنید. با اینکار شما می توانید توجه مطبوعات زیادی را به خود جلب کنید. برای مثال، یک هنرمند با کیسه های موارد غذایی نقاشی شده اقدام به فعالیت خیرخواهانه می کند. البته شما همیشه نیاز ندارید که خودتان ایجاد کننده این رویداد خیر باشید بلکه می توانید با همراهی موسسات خیریه در این امر سهیم شوید و به عنوان یکی از حامیان مالی مطرح گردید.

۴- برای خودوبلاگ بسازید و از آن برای بدست آوردن مخاطبان علاقمند به محصول و یا خدمات خود استفاده کنید. ایجاد یک وبلاگ بسیار ساده تر از ایجاد یک وب سایت است و هزینه های کمتری دارد. پس بصورت منظم در مورد موضوعات مربوط به کسب و کار خود و آنچه کسب و کار شما انجام می دهد مطالب مفیدی ارسال کنید. با اینکار شما با سایر وبلاگ نویسان دیگر و مردم و مخاطبان خود در ارتباط خواهید بود.

۵- عضویت و استفاده از شبکه های اجتماعی. امروز شبکه های اجتماعی بصورت فراگیر توجه اکثر مصرف کننده گان را به خود جلب کرده اند. این شبکه های مجازی با توجه به هزینه نسبتا کم می توانند مکان مناسبی برای توریج فعالیت های شما باشند، فراموش نکنید که شما می بایست در آنها اطلاعات مفیدی در مورد محصولات و خدمات خود به مخاطبان ارائه دهید.

۶- درخواست معارفه – اگر شما کسب و کاری مبتنی بر ارائه خدمات دارید، این استراتژی کم هزینه ترین و بهترین راه در بین سایر استراتژی ها می باشد. البته باعث تعجب است که کسب و کار ها کمتر از این استراتژی استفاده می کنند. اگر شما بطور منظم از مشتریان راضی خود نمی خواهید که شما را معارفه کنند، شما می بایست در این خصوص بیشتر مطالعه کنید.

[تعداد: ۳    میانگین: ۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

علاقه شدیدی به رهبری و مدیریت کسب و کار دارم، و یکی از اساسی ترین ارکان موفقیت کسب و کار رو در ارتباط موثر میدونم.

مطالب مرتبط

2
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
2 نویسندگان دیدگاه
مجید احمدیزهراسادات جبراییلی
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
زهراسادات جبراییلی
مهمان
زهراسادات جبراییلی

باسلام .مطالبی که شماعنوان کرده بودید بسیارکاربردی بود البته کمی هم روزمره . ممنون