۶ اصلاحی که همه ی کارآفرینان باید در سال جدید انجام دهند!!

نویسنده: Peter Gasca

کارآفرین

همه ما می دانیم که بسیاری از تصمیمات سال جدید، خیلی زود با شکست روبرو می شوند. به همین خاطر من در تصمیم گیری هایم به شدت پایداری و مقاومت نشان می دهم.

من هنوز هم از این موقعیت ( تصمیم گیری سال جدید) برای دریافت بازخورد نسبت به سال گذشته و نگاه به آینده استفاده می کنم، و همچنین در این زمان به بررسی دلایل دست نیافتن به اهداف سال گذشته ام می پردازم. سپس برای اصلاح و حذف این دلایل، راه حل پیدا می کنم.
احتمالاً در نظر شما این کار یک روش دیگر برای بررسی یک تصمیم است. اما تفاوتی که من می بینم این است؛ این استراتژی درست مثل گام اول در  ۱۲ گام درمان اعتیاد است، در وهله ی اول نیازمند پذیرش اشتباهی ست که باید اصلاح شود. این کار نیازمند یک بازخورد و تأمل دقیق روی خودتان می باشد. که به آسانیِ تصمیم گیری برای یادگیری نواختن گیتار و یا داشتن وعده ی غذایی سالم نیست!

در ادامه، لیست کارهایی که باید در سال آینده اصلاح کنم می آید. می دانم که در بسیاری از این بازخوردها تنها نیستم، بنابراین در نسبت دادن بخش ها یا همه ی آنها به خودتان آزادانه عمل کنید.


کارآفرینان


 

۱٫ بهانه ها

فهرست کردن اهدافی که می خواهید در سال جدید به آنها دست پیدا کنید، ساده است، اما یافتن دلیلِ نرسیدن به آن اهداف بی نهایت ساده تر است! کمبود وقت، پول و یا انرژی برای انجام کارهای جدید، برای هیچ کس جدید نیست! موفق ترین کارآفرینان نیز مشکلات مشابهی دارند، اما تفاوت بین آنها و هر کس دیگر این است که آنها ورای بهانه ها، موانع را می بینند و منابع به تحقق رساندن رؤیاهای خود را پیدا می کنند.

۲٫ استفاده از گوشی های هوشمند

دستگاه های هوشمند احتمالاً  یکی از اختراعات مهم در تاریخ بشر است، اما آنها قطعاً تأثیر کمی در از بین بردن اختلال نقص توجه بزرگسالان (AADD) داشته اند.  منابع خبری، به روزرسانی های شبکه اجتماعی، پیگیری امتیازات فوتبال دانشگاهی و برنامه های سرگرمی بی شمار، میزان بسیار قابل توجهی از اوقات فراغت با ارزش ما را به خود اختصاص می دهد.  سعی کنید این دستگاه ها را هر از گاهی کنار بگذارید و انرژی خود را روی کارهایی که باعث دستیابی به اهداف تان می شود، متمرکز کنید.

۳٫ میانبرها

برش گزیده ها و گرفتن میانبر می تواند در انجام کارها به شما کمک کند، اما اغلب یک میانبر، میانبر بعدی را به همراه دارد و چیزی که شما می دانید این است که عمیقاً درگیر الگویی می شوید که بی نهایت نیازمند زمان بیشتر برای اصلاح است. گرفتن میانبرها به لحاظ حرفه ای باعث عملکرد آشفته و‌ به لحاظ شخصی نیز باعث تیره شدن روابط و به خطر افتادن سلامت می شود.  تمایل به  ایجاد میانبر را در خود از بین ببرید و بدانید که تمرکز، تلاش و‌ کار زیاد و فداکاری تنها چیزهایی ست که منجر به موفقیت می شود.

۴٫ ناامیدی

حتی با اقتصاد پررونق، کارآفرینان، حواس پرتی های زیادی دارند که باعث ایجاد استرس و نگرانی می شود. متأسفانه، استرس و ناامیدی تنها این شرایط را بدتر می کند و تمام فشار را بر همکاران شما، روابط شخصی تان و مهم تر از همه، سلامت تان وارد می آورد و انرژی موردنیاز شما را برای تمرکز روی اهداف تان، تخلیه می کند. راه های خروج استرس را پیدا و انرژی خود را روی مثبت ماندن متمرکز کنید.

۵٫ سرزنش

کارآفرینان به طور طبیعی در صدر یک سازمان قرار دارند. هر شکستی در کسب و کار، بدون در نظر گرفتن شرایط، در نهایت تحت مسئولیت صاحب کسب و کار است. برای به عهده گرفتن مسئولیت فعالیت ها و کسب و کارتان، تصمیم گیری دوره ای داشته باشید. انجام این کار کمک خواهد کرد تا شما توجه خود را روی چیزی که باید، معطوف کنید: یعنی یافتن راه حل.

۶٫ آشفتگی

من فردی نسبتاً مرتب هستم. در پایان روز، میز و صندوق ایمیلم را پاکسازی می کنم. متأسفانه، من هنوز هم عادات انباشته کردن را دارم، و همه چیز را؛ از رسیدها گرفته تا فایل های ایمیلی، تا پایان سال نگه می دارم. در سال جدید، تصمیم دارم تا هر چیزی را که نخوانده ام  و از سال های قبل مانده، حذف یا بایگانی کنم. این موضوع شامل همه چیز از کمد لباس گرفته تا ایمیل ها و فایل ها می شود (البته هرچیزی را که نگهداری اش ضروری بود بررسی و در ابر دخیره کردم) اصلاح و پاکسازی فوق العاده طراوت بخش بود، و نه تنها باعث تمیز شدن کمد و کامپیوتر من، بلکه باعث از بین رفتن اضطراب من نیز شد.

اگر شما نیز همانند من ارتباطی با هر یک از این اصلاحاتِ ضروری یافتید، خوشحال و سپاسگزار باشید که فهمیده اید شما مقصر هستید. این کار نیمی از مبارزه برای ایجاد موقعیتی بهتر است. وقتی عاداتی را که شما را از رسیدن به اهدافتان دور نگه می دارند بشناسید، می توانید تصمیماتی منطقی بگیرید که شانس بسیار بهتری برای دستیابی به اهداف است.

آیا شما برای سال جدید نظر یا نصیحتی برای سایر کارآفرین ها دارید؟ با بیان آنها اجازه بدهید تا نظرات دیگران را بشنویم

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar