• اسفند ۹, ۱۳۹۸

۶ مهارت رهبرانِ منابع انسانی که می بایست ایجاد و یا پرورش داده شود!

رهبرانِ منابع انسانی

مهارت رهبرانِ منابع انسانی

آرزو دارید به یکی از رهبران منابع انسانی سازمان خود تبدیل شوید؟ پس شما نیاز به ۶ مهارت کلیدی دارید.

بر اساس یک نظر سنجی از ۴۵ مدیر ارشد منابع انسانی شرکت های بزرگ و جهانی، موفقیت در این خصوص نیازمند ثبت نکات زیر است:

 

  1. ساخت اطلاعاتی بر اساس تجزیه و تحلیل و بعد تصمیم گیری. این نکته نیازمند تمرکز بر پرسیدن سؤالات مفید جهت دستیابی به پاسخ های درست است.
  2. طراحی، ساخت و ارزیابی تغییرات در فرهنگ سازمانی. مطمئن شوید که فرهنگ سازمانی در مسیر درست در حال حرکت است، و رهبر منابع انسانی می بایست به خوبی این حرکت را در مسیر اهداف فرهنگ سازمانی هدایت کند.
  3. نقشه برداری از قابلیت ها در اجرای فرهنگ سازمانی نیازمند آگاهی نسبت به استراتژی آینده سازمان دارد. در این مرحله رهبر منابع انسانی می بایست به بررسی موجود بین شکاف قابلیت های موجود و قابلیت های مورد نیاز در آینده بپردازد.
  4. شناسایی و استخراج استعدادها و توانایی های داخلی و خارجی. ساخت و ساز توانایی های مهم با بهره گیری از منابع مستعد، و با استفاده از مشاهدات، اطلاعات و ارزیابی های قابل اطمینان.
  5. درک صحیح از تأثیر فناوری. آگاه بودن از پیشرفت سریع تکنولوژی منابع انسانی، و استفاده از راه حل های ویژه به منظور بهبود فرآیند های منابع انسانی و قابلیت های تحلیلی و ارزیابی.
  6. پرسیدن سؤالات خاص بجای پیروی کور کورانه از سایر سازمان ها. درک این موضوع که کدام شیوه ها و راهکار ها برای سازمان خود مناسب و کاربردی است.

 

تصور نکنید که حتماً می بایست رتبه خوبی در منابع انسانی داشته باشید تا به آهنگ منابع انسانی سازمانی خود دست پیدا کنید. بیش از نیمی از مدیرانی که در این مطالعه شرکت کردند، نشان دادند که آنها از متخصصان منابع انسانی حرفه ای هستند. حدود یک سوم آنها بدون پس زمینه قبلی در زمینه منابع انسانی عهده دار مسئولیت فعلی خود شده اند.

 

[تعداد: ۶    میانگین: ۵/۵]
Avatar

مجید احمدی

http://www.cstland.com

علاقه شدیدی به رهبری و مدیریت کسب و کار دارم، و یکی از اساسی ترین ارکان موفقیت کسب و کار رو در ارتباط موثر میدونم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar