۶ نکته استارتاپی برای کارآفرینان خانم

کارآفرینان خانم

 

کارآفرینان خانم

در سال ۲۰۱۵، تعداد خانم هایی که کسب و کار خودشان را راه اندازی کردند مجدداً افزایش یافت. به طوری که در حال حاضر خانم ها ۳۰ درصد از کسب و کارهای ایالت متحده آمریکا را دارا هستند و حدوداً برای ۸ میلیون نفر اشتغال زایی ایجاد کرده اند.

خانم ها هم با چالش های متعدد و منحصربفردی به هنگام ایجاد کسب و کارشان روبرو می شوند. بنابراین امروز نکته هایی را برای مدیریت خانم ها در کسب و کارشان بیان می کنیم.

  • مأموریت خود را بیابید

شما قصد دارید ساعت های زیادی از زمان خود را برای این کسب و کاری که درنظر دارید کار کنید، پس نه تنها باید به آن علاقه داشته باشید، بلکه باید مأموریت تان نیز در همان جهت باشد. اشتیاق و باورهای شما در کارهایی که انجام می دهید به مشتریان شما منتقل می شود و اشتیاق را در آنها نیز ایجاد خواهد کرد.

 

  • کسب و کار را با اهداف شخصی خود همسازی سازی کنید

آیا به دنبال کار پاره وقت هستید که هم بتوانید به کارهای منزل و بچه ها رسیدگی کنید و هم درآمدی کسب کنید؟ شاید هم بر ایجاد یک کسب و کار فول تایم تمرکز دارید.. هدفِ شما آزادی ست یا پول؟ شاید هم هر دو. اصلاً شاید بهتر باشد که به عنوان یک مشاور مشغول به کار شوید.

با پاسخ دادن به این پرسش ها می توانید اهداف شخصی خود را با کسب و کاری که نیاز دارید یکسان سازید.

 

  • زندگی خانوادگی و کاری را تفکیک کنید

بسیار مهم است که بتوانید برای منزل و کار خود زمان مشخصی را برنامه ریزی و مدیریت کنید. به هر یک از آنها همان اندازه که لیاقت دارند ارج نهید. خودتان را برای این کار آموزش دهید که در طول ساعات کاری خود همه ی فعالیت های لازم را انجام دهید و اجازه ندهید که کارهای مربوط به شغل تان به بعد از ساعات کاری شما موکول شوند. مگر در شرایط استثنایی! در این ساعات ایمیل و تماس های کاری را نیز پایان دهید.

نظم مشتریان و همکاران شما هم به این سازماندهی شما بستگی دارد. هرچه خودتان را پای بند به این ساعات و فعالیت های مربوط بدانید آنها نیز یاد خواهند گرفت. محلی را برای کارها مشخص کنید (چه در داخل محیط منزل، چه در خارج از محل کاری) و زمانی که از این محل خارج می شوید همه ی فعالیت های مربوط به آن را ترک کنید.

 

  • اجازه دهید تکنولوژی برای شما کار کند

اجازه ندهید حجم وسیعی از پیام ها از طریق شبکه های اجتماعی، ایمیل ها و … بر ذهن و فکر شما اثر کنند. خصوصاً زمانی که بر روی یک پروژه ی کاری تمرکز دارید یا با عزیزان تان زمانی را سپری می کنید.

خواندن و چک کردن ایمیل ها را هم به ساعات خاصی در روز موکول کنید. منتظر ماندن آنها بطور کلی مشکلی را ایجاد نمی کند! بگذارید تکنولوژی و سایر ابزار، پیام های شما را دریافت کنند تا زمانی که خودتان به سمت آنها می روید.

 

  • ارتباطات واقعی ایجاد کنید

شاید کار کردن به تنهایی برای شما مشکل باشد. بنابراین، ارتباط هایی که شما ایجاد می کنید می تواند فوق العاده باارزش باشد. حتی می توانید یک مربی برای خود بیابید. یا گروهی را با عنوان “گروه حمایت از خانم ها” ایجاد کنید و ایده ها و افکار خود را در آن محیط به اشتراک بگذارید. شما می توانید به جامعه ی کسب و کاری بانوان نیز ملحق شوید. مانند NAWBO .

 

  • برند خود را تعریف کنید

با دقت زیادی برند (نام تجاری) خود را تعریف کنید. می خواهید شبیه چه چیزی باشد؟ نماد چه چیزی باشد؟ به پاسخ چنین سؤال هایی تمرکز کنید.

همه ی کارهایی را که می خواهید از طراحی لوگو، رنگ های مورداستفاده و … تا خدمات مشتری و فرهنگ شرکت انجام دهید مدنظر داشته باشید. از برند خود غافل نشوید! برند، پیام و ثباتی ست که مشتریان شما می دانند، به خاطر می آورند و اعتماد می کنند!

شما هم اگر صاحب کسب و کاری با تجربیات نوین هستید با ما به اشتراک بگذارید.

 

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar