۶ نکته ای که قبل از شروع بازاریابی در دیگر کشورها، باید بدانید

بازاریابی در دیگر کشورها

نکات قابل توجه قبل از شروع بازاریابی در دیگر کشورها

آیا برای کارهای تجاری خود سایتی دارید که محصولات خود را معرفی کنید؟ دوست دارید با فروشندگان کشورهای دیگری مثل چین یا اروپا و آمریکای جنوبی ارتباط داشته باشید؟
وقتی می خواهید بازاریابی را در دیگر کشورها شروع کنید باید از ۶ راهکار آگاه باشید. در ادامه به توضیح این موارد می پردازیم.

  • کاربرد گوشی های همراه کمتر از آن است که تصور می کنید

حتی با وجود گستردگی انواع گوشی های همراه اغلب مردم، همچنان برای ورود به اینترنت از رایانه های شخصی (لپ تاب) استفاده می کنند.
اگر قصد دارید یک کمپین برای ترویج تجارت خود تأسیس کنید و فروش محصولات خود را از طریق اینترنت و گوشی بهبود ببخشید پس بازارهای هند و کره جنوبی را هدف قرار دهید زیرا بازاریابی از طریق گوشی در این کشورها به ترتیب ۵۵ درصد و ۳۳ درصد می باشد. این گونه بازاریابی در کشورهای فرانسه، انگلیس و آلمان و روسیه وجود دارد.

  • فیسبوک همیشه بهترین راه ارتباط  نیست

بازاریابی موفق بستگی به طبیعت بازاری دارد که شما قصد دارید محصولات خود را در آن ارائه کنید. پس لزوماً نمی توان گفت که فیسبوک در همه جا یک شبکه ی کاملاً مناسب جهت تبلیغ است! شبکه اجتماعی فیسبوک در کشورهای چین، روسیه، کره جنوبی و ژاپن بهترین راه برای ارتباط و بازاریابی نمی باشد! بیشترین شبکه هایی که این کشور ها به آنها روی آوردند AVG و QZone است.
و شبکه اجتماعی VK حدود ۱۰۰ مشترک دارد که از آن استفاده می کنند.
در کره جنوبی هم بیشترین شبکه ای که مورد استفاده قرار می گیرد Cyworld است. پس فیسبوک تنها شبکه ای نیست که برای بازاریابی در خارج از کشور مفید واقع شود.

  • گوگل همیشه مهمترین موتور جستجو نیست!

موتور جستجوی گوگل در بیشترین بازاریابی ها استفاده می شود ولی نفوذ گوگل کمتر از چیزی ست که شما فکر می کنید! نسبت استفاده از آن در روسیه به بیش تر از ۵۵ درصد می رسد و این رقم در ژاپن  ۶۶ درصد می باشد.
اگر می خواهید محصولات خود را در چین به مشتری نشان دهید باید از موتور جستجوی Baidu بیشتر بدانید و این امر بستگی به بازاری دارد که شما آن را مورد هدف قرار دادید.

  • سرعت اینترنت در کشورهای مختلف با هم فرق دارد!

بیشترین سرعت اینترنت را کشورهای کره جنوبی و ژاپن دارند و کمترین سرعت در کشورهای هند و جنوب آفریقاست.
همچنین سرعت اینترنت در انگلیس و آلمان و روسیه بیشتر از آمریکاست اما در چین و استرالیا سرعت کمتر است. پس باید در مورد این موارد هم اطلاعاتی داشته باشید تا به یک بازاریابی موفق دست یابید.

  • کشور استرالیا بیشترین استفاده را از اینترنت دارد!

مؤسسه Afg به این موضوع اشاره می کند که مصرف اینترنت در استرالیا ۸۸ درصد است یعنی ۷۸ درصد بیش تر از آمریکا، ۵۸ درصد بیشتر از ایتالیا و ۱۱ درصد بیشتر از هند!! و این یعنی بیشترین نسبت و استفاده از بازارهای الکتریکی را استرالیا داراست.

  • آمریکا بزرگترین بازار تجارت الکترونیکی در جهان

آمریکا بزرگ ترین بازار تجارت الکترونیکی را در جهان داراست که قیمت آن به ۱۱٫۳ تریلیون دلار می رسد. و این چیزی ست که آن ها را در مرکز اول قرار می دهد.
بعد از آنها ژاپن به قیمت ۳٫۳۵ تریلیون دلار و چین به قیمت ۳٫۱۶ تریلیون دلار قرار دارند.
بازاریابی تجاری در عربستان و هند و اندونزی نیز کمتر است.


پس درس هایی که از این موارد گرفتیم این است که باید برای بازاریابی تمام مشخصات بازاری را که می خواهید در آن کار کنید را بدانید. موتور های جستجو را نیز در این مسیر، فراموش نکنید!


[تعداد: ۱۲    میانگین: ۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar