۷ تصمیم جدید کارآفرینی که باید در سال جدید اتخاذ کنید

این زمان از سال، یعنی سال نو، من نیز  مانند بسیاری از مردم، درباره ی زندگی حرفه ای ام فکر می کنم، که شامل مشارکت در خرید و فروش بیش از ۲۵۰ کسب و کار است. قطعاً این مسیر پر از فراز و نشیب بوده و در طول آن مرا با مجموعه ای از مشکلات بی پایان و موانع مختلف مواجه می کند و همینطور هم بوده است.

زندگی کارآفرینانه جاده ای دشوار برای حرکت و اغلب نیز به تنهایی است. زیرا دیگران نمی توانند با نوع کاری که ما انجام می دهیم مربوط شوند.

اما با وجود این سختی ها و انزوا، ما کارآفرینان می توانیم به یکدیگر کمک کنیم. یا شکست – – و آنچه که من در این زمینه فهمیده ام وجه اشتراکی در عادات و صفاتی ست که همه ما باید از آنها پرهیز کنیم، زیرا موفقیت یا شکست در کارآفرینی تا حد زیادی بستگی به مسلط بودن  بر ۷ موضوع زیر دارد. برای مرور کردن این ۷ مورد با پدیده فکر مهتر همراه باشید:


۷ تصمیم جدید کارآفرینی که باید در سال جدید اتخاذ کنید


 

کارآفرینی

  1. هیچ کس کامل نیست!

ما کارآفرینان بخاطر خواسته ها و همینطور به خاطر کمال گرا بودن مان، زبانزد می شویم. این ویژگی بدی نیست، اما اگر افراطی باشد، ممکن است نتیجه ی معکوس دهد. بیش از حد از کمال گرا بودن می تواند باعث تأخیرها  و افزایش هزینه ها در کسب و کار تان شود – البته نمی خواهیم به اختلافات و ناکامی ها با همکاران اشاره کنیم.

من می توانم فردی را با اعتقادات قوی تحسین کنم، حتی زمانی که آن اعتقادات با اعتقادات خود من کاملاً متفاوت باشد.  فقط کافی ست سرسخت و لجوج نباشید. بهترین رهبران اعتقادات قوی دارند اما زمانی را برای گوش دادن به صحبت های دیگران اختصاص می دهند و مایل به مصالحه می باشند، به خصوص اگر مصالحه باعث حرکت رو به جلو و پیشرفت شود! من می گویم که گاهی رهبری سرسخت و غیر منطقی هستم. و این مسئله را به عنوان یک تعریف در نظر می گیرم. با این حال، اجازه نمی دهم که سرسختی مانع موفقیت شود. به یاد داشته باشید که  همه ما در یک کشتی هستیم و برای رسیدن به هدفی یکسان پارو می زنیم.

  1. بهانه ها مانند چاله هستند.

همه ی ما گاهی پایمان را در این چاله ها فرو می بریم. به هر میزان که فکر می کنیم تاجر خوبی هستیم، در مواقعی نیز کار را به بدترین شکل ممکن انجام می دهیم. تفاوت این جاست که کارآفرینان موفق که “خودشان” این اشتباهات را مرتکب شده اند از آن درس و تجربه می گیرند. و دیگران را بخاطر اشتباهات خود سرزنش نمی کنند.

همچنین بهانه تراشی نیز نمی کنند. هر کس که مرا می شناسد، می داند که من از بهانه تراشی متنفرم. به عنوان یک ماده در واقع، به نظر من بهانه همانند یک چاله است که هر کسی یکی از آن ها را دارد، اما این بدان معنا نیست که شما می توانید اجازه دهید تا این بهانه ها  در مسیر موفقیت شما قرار گیرند..

ما به عنوان کارآفرینان، باید ریشه ی مشکل را پیدا کنیم، و تنها راه برای انجام این کار، نگاهی کامل و صادقانه به نقش خودمان در وضعیتی ست که با آن روبرو هستیم.

خلاصه ی کلام : اشتباه خود را بپذیرید، از آن تجربه کسب کنید و به حرکت در مسیرتان ادامه دهید. اخم نکنید؛ زیرا ناخوشایند است.

  1. شکست فاجعه به همراه دارد.

کارآفرینان اغلب هزاران چیز را در ذهن خود دارند. مغز  آنها هنگامی که در حال فهرست کردن وظایف  هستند و یادداشت های ذهنی بر می دارند، به شدت کار می کنند. با این حال، حتی در میان این هرج و مرج، همه باید برای برنامه ریزی تلاش کنند.

عدم برنامه ریزی ممکن است منجر به تحریک و برانگیختن یک مشکل خفیف شود. برای همه ما  مدیریت زمان یکی از سخت ترین وظایف مدیریتی است. اما نمی توانم بیان کنم که در برنامه ریزی ما کارآفرینان، تا چه میزان مهم تر از چیزی است که فکرش را می کنید.

بدون برنامه، تمام مخرب ها می توانند پیشرفت شما را متوقف کنند، به طوری که به جای تمام کردن کارها، شما فقط  فهرستی بلند بالا را برای انجام دادن،  بدون هیچ نتیجه و سرانجامی گردآوری می کنید. توصیه من این است:  هر روز صبح، فهرست کارهای خود را بنویسید. من هر روز فهرست کارها را در  تقویم خود می نویسم  و آن را درست در کنار کامپیوتر خود قرار می دهم.

تقویم چیزی ملموس (و تصویری)  است که جلسات، کنفرانس های تلفنی و هر کار دیگری که  نیاز به توجه شما دارد، یادآوری می کند. بدان معنی که احتمال دارد  تمام کارهایی را که  فهرست کرده اید انجام ندهید اما اکثر آنها را  کامل کرده اید.

  1. در کار گروهی، “من” وجود ندارد.

اکثر کارآفرینان به این دلیل کسب و کاری شروع می کنند که  معتقدند برخی نیاز ها در بازار برآورده نشده است. برخی کارآفرینان کار با افراد دیگر را خوشایند نمی بینند، اما اگر این مورد از ویژگی های شماست، اجازه ندهید که احساسات شما را منزوی کند. شما یک جزیره نیستید؛ و در نهایت، همزمان که کسب و کار شما رشد می کند، به تیمی نیاز خواهید داشت تا شما  را در کسب و کارتان و مسیری که در ابتدا در نظر گرفته اید، یاری و همراهی کنند.

در حالی که از دست دادن کنترل و مدیریت می تواند گاهی مشکل ساز باشد، اما اجازه ندهید که این موضوع شما را از مسیر پیشرفت خارج کند. در عوض، با جریان همراهی کنید  و بخشی از تیم شوید – کلمه ای که در آن «من» وجود ندارد.

  1. حسادت رفتاری زشت و ناپسند است

حسادت چیز زشتی است و تمرکز یک کارآفرین، باید بر کسب و کار و مسیر خودش باشد. اگر شما بیش از حد دیگران را زیر نظر می گیرید و به همه کس توجه دارید، به سمت شکستی سریع پیش می روید.

با این حال اگر شما باید به دیگران را زیر نظر بگیرید، از این صفت و ویژگی برای انگیزه دادن به خودتان  استفاده کنیدو یاد بگیرید که دیگران چگونه موفقیت کسب کرده اند. سپس آن تجارب و  درس ها را در  کسب و کار خود اعمال کنید. اگر شما  زمان کافی برای حسادت نسبت به دستاوردهای دیگران دارید، نشان دهنده ی این است که مشغله ی کاری زیادی ندارید.

در واقع، شما در حال اتلاف وقت هستید و برای من این کار برابر است با هدر رفتن پول!  و من در تیم خود کسی را جای نمی دهم که  زمان و قت را هدر می دهد.

  1. تطبیق دهید، تغییر کنید و یا بمیرید.

تا آنجا که به یاد دارم این ضرب المثل من است. ما کارآفرینان، با  مجموعه ای مشابه از قوانینی که شرکت های بزرگ امریکا  دارند، محصور نشده ایم که بخشی از دلیل کارآفرین شدن ما است.

با این حال، خواه،  نا خواه  تغییر بخشی از زندگی ست. بخشی از موفقیت کارآفرینی وابسته به شرایطی است که می پذیریم و با آن منطبق می شویم، به ویژه هنگامی که پای  تکنولوژی در میان است. کسب و کارهایی که ده ها سال پیش تأسیس شده اند باید برای حفظ موقعیت خود، خودشان را با این جریانات تطبیق دهند.  آیا شرکتی را می شناسید که هیچ وبسایتی نداشته باشد؟!

  1. هرگز دست از تلاش برندارید.

بسیاری از ما در هر سرمایه گذاری  قبل از رسیدن به موفقیت- که هرگز تضمین نشده است-  شکست خواهیم خورد!

آنچه مسلم است، این است که شما ۱۰۰ درصد فرصت هایی را که  از آنها استفاده نکرده اید، از دست می دهید. اگر قبل از شروع کار ، آن را متوقف کنید با شکست مواجه می شوید. افرادی مداوماً در اطراف تان از نحوه ی به سر انجام نرسیدن کار می گویند، زیرا کاری که شما انجام می دهید برای آن ها غیر واقعی به نظر می رسد.

اما در اینجا یک راز کوچک وجود دارد: چیزی که آنها می گویند بیشترین تاثیر را  بر خودشان دارد ، نه  بر شما . فقط به خاطر آنکه آنها نتوانسته اند آن کار را انجام دهند، دلیلی برای ناتوانی شما نیست. بنابراین، یاد بگیرید که مشاوره ی خوب (حتی اگر چیزی است که مایل به شنیدن آن نیستید) و چیزی که باعث منصرف شدن و ناامیدی می شود، تشخیص دهید .

کارآفرینی برای همه نیست. هر کسی  توانایی پذیرش مسئولیت مسیر های پر پیچ و خم چندین ساله را ندارد. کارآفرین بودن نیاز به کار سخت، از خود گذشتگی و توجه زیاد به حوزه ی توسعه و بهبود شخصی ، دارد. . بهبود بخشیدن ویژگی های خودتان ، نحوه ی رشد شماست و شما باید با ویژگی هایی که می تواند در رسیدن به موفقیت یاریتان کند، هماهنگی داشته باشید. در عین حال ویژگی هایی را که  نیاز به متوقف کردن/ تجدید نظر دارند بشناسید، این ویژگی ها  تعداد  موانعی را که در مسیر کارآفرینی تان با آن ها مواجه می شوید، افزایش می دهند.

موفقیت چیست؟ این یک اصطلاح نسبی است. شما لازم نیست که برای موفق شدن، یک استیو جابز شوید. فقط خودتان باشید. و با کارآفرینانی که سال نو  و فرصت های جدی را جشن می گیرند، همراه شوید.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar