۹ مورد از بدترین رفتار کاری که می توان مرتکب شد!(۱)

بدترین رفتار کاری

رفتار کاری

همه ی ما در جریان کارهای افرادی که به تازگی استخدام شده اند قرار گرفته ایم. سوتی ها و اشتباهاتی که شاید در نگاه اول بامزه به نظر بیایند یا بالعکس در نگاه آخر!  از آنها به اسم سوتی یاد می کنیم. اما در واقع؛

مهم نیست که شما چه رزومه ی قوی و یا استعدادهای خوبی دارید؛ مهم رفتارهایی ست که با سرزدن از جانب شما نگاه همکار و مدیرتان را نسبت به شما برای همیشه تغییر می دهد. و یا شاید ممکن است شما به دنبال جذب نیروی کار کارآمد باشید! همچنین با دنبال کردن این موارد شما می توانید رفتار کارکنان مشکل ساز را نیز بهتر تشخیص دهید و مدیریت کنید!

در ادامه؛ ۵ مورد از رفتارهایی را نام می بریم که اگر در محل کار از فردی سر بزند به شدت منجر به بدنامی او شده و باعث می شود تا از ارتباط با او ممانعت به عمل آید. در قسمت دوم این مطلب که در روزهای آتی ارائه می شود می توانید ۴ مورد دیگر را در این رابطه مطالعه کنید. با پدیده فکر مهتر همراه بمانید.

  • از پشت خنجر زدن

از عنوان جمله معنای آن کاملاً مشخص است. از رایج ترین مشکلاتی که در محل کار ممکن است با آن روبرو شوید از پشت خنجر خوردن است! بیش ترین نوع خنجر خوردن زمانی ست که افراد سعی دارند برای کمک کردن به حل مسئله بیش از حد به فرد نزدیک شوند! شاید هم هدف شان از این کار، واقعاً حل مسئله بوده و برای جلوگیری از کشمکش های دیگر باشد، اما نتیجه ی حاصل معمولاً عکس این بوده و کشمکش و مناقشه های بیش تری نیز ایجاد می کند.

  • شایعات بی اساس

مردم احساس بدی را نسبت به خود تجربه می کنند اگر بدانند که توسط دیگران موردغیبت و شایعات بی اساس قرار گرفته اند. شاید در ظاهر بتوان نسبت به این اتفاقات بی توجهی نشان داد اما در واقع، تجربه کردن این مورد، نگاه شما را نسبت به سایرین منفی کرده و همواره کینه توزی را برای شما به همراه خواهد داشت.

  • اعتبار گرفتن از کار و زحمت دیگری

احتمالاً شما هم احساسی را که به هنگام دزدیده شدن ایده های تان بدست می آورید تجربه کرده اید. شاید احساس نفرت از خودتان باشد تلفیق شده با ناجوانمردی که از سمت دیگری اعمال شده است! کسب اعتبار بخاطر کار دیگری -کار موردنظر هرچقدر هم کوچک به نظر برسد مهم نیست!- احساسی را در شما ایجاد می کند که خودتان را فردی ناتوان بشناسید که قدرت به انجام رساندن هیچ کاری را نداشته است!

همینطور اعتبارگرفتن از زحمات دیگری در محل کار، نشان می دهد که فرد هیچ گونه ارزشی به تیم و روابط کاری خود قائل نبوده است.

  • اعلام کردنِ اینکه “از شغل خود نفرت دارید!”

این جمله دقیقاً چیزی ست که خیلی ها در محل کار، برای شنیدن آن کمین کرده اند! بیان این گونه جملات، فرد را انسانی منفی نمایش داده و روحیه ی گروهی را در کل محیط کاری کاهش می دهد. در این بین، رئیس و مدیر مجموعه هست که باید با شناسایی افراد منفی و ناراضی از گسترش این احساس در سایرین جلوگیری کند. این جملات، دقیقاً همانند ویروس مسری بوده و از فردی به فرد دیگر قابل انتقال هستند.

  • دروغ گفتن

بسیاری از دروغ ها، با نیت و قصد مناسب شروع شده اند! آنها فکر می کنند که با این کار، می توانند از خود و یا دوستان (همکاران شان) خود محافظت کنند. اما این نکته را فراموش نکنید که دروغ، تمایل به رشد داشته و تا زمانی که کشف شوند، گسترش می یابند.

و روزی که همه بدانند شما یک دروغگو هستید راه بازگشتی نخواهد بود!

از دروغ -هرچقدر کوچک و ناچیز- به شدت پرهیز کنید. دروغ در عزت و اعتماد به نفس شخصی تان اثر منفی داشته و مضر خواهد بود. شما خودتان تعیین می کنید که با شخصی که هستید احساس آرامش و خوشبختی کنید.


مقاله مرتبط:

۹ مورد از بدترین رفتار کاری که می توان  مرتکب شد! (۲)

۵ مورد از موفق ترین محیط های کاری!


 

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
1 نویسندگان دیدگاه
قیمت زنده طلا
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
قیمت زنده طلا
مهمان
قیمت زنده طلا

بسیار عالی