۹ مورد از بدترین رفتار کاری که می توان  مرتکب شد! (۲)

 

رفتار کاری

رفتار کاری

در قسمت قبل ۵ مورد از بدترین رفتار کاری را با هم مورد بررسی قرار دادیم، امروز نیز قصد داریم به ۴ مورد دیگر اشاره کنیم. با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

  • خشونت هیجانی

شرکت من بازخورد و آموزش اجرایی ۳۶۰ درجه ای دارد، و ما با نمونه های بی شماری از افراد رو برو می شویم که اشیا را پرتاب می کنند، فریاد می زنند، باعث ناراحتی افراد می شوند و دیگر نشانه های ثبت شده از خشونت هیجانی را دارا هستند.

خشونت هیجانی نشان دهنده ی هوش هیجانی پایین است، و یکی از آسانترین روش ها برای اخراج شدن می باشد. به محض این که شما سطح بی ثباتی خود را نشان دهید، مردم این سؤال را  دارند  که آیا شما در زمان عمل قابل اعتماد خواهید بود و این اعتماد را حفظ خواهید کرد یا خیر؟

داشتن رفتار خشونت آمیز با هر کسی، صرف نظر از اینکه چقدر “سزاوار آن” هستند، مقدار زیادی از توجه منفی را به سمت شما روانه می کند. و به  شما برچسبِ داشتن رفتار بی ثبات، غیر صمیمی و تهدید آمیز زده می شود. کنترل احساساتتان شما را در جایگاه مدیریت و رهبری حفظ می کند. اگر شما قادر به کنترل احساساتتان نسبت به کسی که درباره ی شما اشتباه می کند باشید، در این صورت رفتار وی “بد” به نظر خواهد آمد.

  • لاف زدن

وقتی کسی قصد اجرای کاری را داشته و هنگام اجرای اصول، حسرت و اشتیاق را نیز با خود دارد، این فرض که آنها کارهای اجرایی زیادی انجام نداده اند، درست خواهد بود. از سوی دیگر، اگر آنها کاری را انجام دهند و به سادگی اصول را  اجرا نمایند، یک ذهنیت معمول در کسب وکار را منعکس می کند که به مراتب نسبت به  تیم های دیگر تهدید آمیزتر است.

انجام کارهای بزرگ بدون لاف زدن در مورد آنها، همان ذهنیت قوی را نشان می دهد؛  یعنی به افراد نشان می دهد که موفقیت برای شما چیز عجیبی نیست.

  • خوردن غذای بد بو

اگر شما بوی محیط را مانند بوی ماهی گندیده نگه دارید، همکاران شما ذهنیت دیگری درباره ی شما خواهند داشت و آزرده خاطر می شوند، مگر آنکه کار شما روی عرشه ی کِشتی باشد. قانون کلی هنگام آوردن غذا به محل کار این است “هر چیزی که بویش از در آشپزخانه خارج می شود، باید در خانه بماند.”

این قانون هر چند چیز کوچکی به نظر می رسد، اما مواد غذایی بودار نشانگر بی ملاحظگی و موجب حواس پرتی است و به راحتی نیز زیر پا گذاشته می شود. وقتی چیزی که باعث ایجاد ناراحتی برای افراد دیگر است، به راحتی نادیده گرفته شود، به سرعت باعث ایجاد خشم می گردد. ناهار تند و پر ادویه ی شما به همه نشان می دهد که اهمیتی برایشان قائل نیستید، حتی اگر واقعاً به آنها اهمیت دهید.

  • تخریب مسیر ارتباطی

بسیاری از کارها حول محور افرادی است که آنها را ملاقات و با ایشان ارتباط برقرار می کنید. انداختن یک بمب اتمی در میان هر رابطه ی حرفه ای یک اشتباه بزرگ است.

یکی از مشتریان TalentSmart  زنجیره ای بزرگ از قهوه خانه ها است. آنها گردش مالی نسبتا بالایی دارند، بنابراین زمانی که یک قهوه چی(باریستا) ارتباطش را قطع می کند ، علت آن شخصی نیست. با این حال یک باریستا، این توانایی را دارد که هر پل ارتباطی را که روزی در گذشته داشته از بین ببرد. چیز تعجب آور  آن است که او این موضوع را جار نمی زند و یا کار عجیبی نمی کند ، بلکه فقط رابطه را ترک می کند.

بدون هشدار قبلی، او به  شیف جایگزین و به مدیر فروشگاه می گوید که دارد می رود (او یک کار  با حقوق بهتر در جایی دیگر پیدا کرده است) و می رود. البته نتیجه این است که هر شیفتی قرار بود او طی دو هفته ی آینده  انجام دهد، باید با نبود یک نفر انجام شود زیرا زمانی برای یافتن جایگزین به  مدیر داده نشده است.

او با این کار خود را به مدیر فردی اهانت کننده  نشان می دهد (و دوست نداشت این گونه باشد) اما در واقع، او دو هفته ی پر از سختی  را برای هر کسی که در فروشگاه کار می کند،  ایجاد کرده و تمام  ارتباطات  مثبت دیگرش را  با تک تک همکارانش از بین برده است.

در مجموع  این رفتارها عجیب و و بسیار بی ملاحظه  به نظر می رسند ، اما بسیار آرام و بی هیچ نشانه ای در شما به وجود می آیند. یادآوری مودبانه یک راه عالی برای اجتناب کامل  از آنهاست.


 

مقاله مرتبط: ایجاد مزیت رقابتی در منابع انسانی!


 

[تعداد: ۳    میانگین: ۴.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
1 نویسندگان دیدگاه
قیمت زنده طلا
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
قیمت زنده طلا
مهمان
قیمت زنده طلا

نکات پیش پا افتاده ای بود