۹ نکته ی مهم که موجب تولید محتوا ناب می شود (۴)

با قسمت چهارم از موضوع “نکات مهم که منجر به تولید محتوای ناب می شوند” همراه هستیم. مورد پنجم از این نکات، به دقت شما تأکید دارد. یعنی از شما می خواهد که در گزارش ها و منابع تان دقت زیادی به خرج دهید. جهت توضیحات بیش تر همراه مان باشید.


تولید محتوا ناب


تولید محتوا

  • در گزارشات و منابع اطلاعاتی خود دقیق باشید

به این جمله فکر کنید:

برای وبسایت یا وبلاگ شرکت تان مقاله ای را نوشته اید. هزاران نفر آن را مطالعه کرده اند. ناگهان مشخص می شود که برخی از بخش های مقاله تان نامعتبر است! می توانید تصور کنید که این اتفاق، می تواند چه صدمه ای به اعتبار شرکت و معروفیت شخصی تان بزند؟

همیشه در ذهن تان ثبت کنید که وبسایت (وبلاگ) شما رفلکسی از شرکت تان است. اگر مسئله و مشکلی در وبسایت شما باشد در نحوه ی دیدِ مردم نسبت به شرکت و محصول تان تأثیر مستقیم دارد.

اینکه مطالب شما موردتأیید باشد بسیار حائز اهمیت است. معمولاً بسیاری از وبسایت ها لینک مستقیم با منبع یا آمار اصلی را دارا هستند که ما هم در وبسایت پدیده فکر مهتر تا حد امکان به بیان منابع اصلی و گزارشات پرداخته ایم. اما متأسفانه بسیاری از خوانندگان در حوزه های مختلف، به کپی کردن مطالب تولید شده توسط یک تیم زحمتکش که “گروه تولید محتوا” می نامیم می پردازند. این کار، شاید در کوتاه مدت مخاطبان زیادی را به سمت خود جلب کند، اما آگاه باشیم که علاوه بر نادیده گرفتن زحمات یک تیم و عواقب وجدانی این عمل، در رتبه ی وبسایت کپی کرده نیز تأثیر منفی دارد.

در خصوص این موضوع می توانید چند مقاله ی دیگر را در همین وبسایت مطالعه کنید:

 چگونه “کلمات کلیدی” در سال های اخیر تغییر کرده است؟

دایناسورهای دنیای دیجیتال، ۵ عادت بد بازاریابان دیجیتال!

بازاریابی محتوا: پیش بینی در سال ۲۰۱۶ (اینفوگرافی)

درستی و صداقت شما، اعتماد را با خوانندگان تان پدید می آورد. مثال های واقعی زیادی در این خصوص وجود دارد که می توانید در موردشان تحقیق کنید. مثل نویسنده ی کتاب محبوب James Frey یا فیلم  Shattered Glass. این موارد از جمله ی مثال هایی هستند که به ما ثابت می کنند در صورت روراست نبودن چه چیزهایی می تواند بر سر شغل و خودمان بیاید!

چند موضوعی را که به هنگام بررسی و تحلیل، دقت و ریزبینی باید بدانها توجه داشته و درباره شان فکر کنید را نام می بریم:

 – کسی را که قصد لینک شدن با او دارید را بسنجید.

آیا آنها منابع معتمد و معتبری هستند؟ لینک شدن با دیگر وبسایت های باکیفیت و معتبر باعث اعتماد بیش تر و راحت تری را از جانب خوانندگان تان به همراه دارد.

لینک شدن به محتوای بیش تر،‌ می تواند تنها یاری دهنده باشد.

هرچه بیش تر به پشتیبانی و اثبات محتوایی که تولید کرده اید بپردازید به همان نسبت، اعتماد بیش تری نیز جلب کرده اید.

– به موتورهای جستجو یاری دهید.

لینک شدن با منابع و محتوای دیگر، به موتورهای جستجو در شناخت و درک بهتر محتوای خودتان کمک می کند.

 

مطالب مرتبط:

۹ نکته مهم که موجب تولید محتوا ناب می شود (۱)

۹ نکته ی مهم که موجب تولید محتوا ناب می شود (۲)

۹ نکته ی مهم که موجب تولید محتوا ناب می شود(۳)

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar