۹ نکته ی مهم که موجب تولید محتوا ناب می شود(۳)

امروز در بخش سوم از نکات مهم برای تولید محتوای ناب، به ادامه ی ذکر موارد قبلی خواهیم پرداخت. لینک دو مقاله ی قبل را برای دوستانی که در این پست همراهمان هستند قرار می دهیم:


تولید محتوا ناب


 

تولید محتوا

  • محتوای خود را کاربردی کنید

دقت کنید که در پست آخر خود در وبسایت تان چه چیزی نوشته اید. به آنها گفتید که چگونه می توانند از درس ها و مقالات شما استفاده کنند؟ آنها می دانند به چه کارشان می آید؟

بهترین مقاله، مقاله ای ست که به شما بگوید چطور می توان از اطلاعات موجود در آن استفاده کرد! که البته ما هم در پدیده فکر مهتر سعی داریم مطالبی را انتخاب کرده و ارائه دهیم که از دغدغه ها، کنجکاوی ها و نیازمندی های مخاطبان ماست. بسیاری از مطالب، تنها به شما می گویند که راهکار درست چیست و ما باید چه کار کنیم؟! ما باید بدانیم که مطلب حاضر، برای ما به چه کاری می آید! پس، حتماً محتوای خود را کاربردی کنید.

مردم به خواندن مطالب غیرداستانی (مرتبط با واقعیت) علاقه مندند. زیرا می خواهند یاد گرفته و در بهبود وضعیت خودشان بکار گیرند. به خوانندگان خودتان هم کمک کنید تا همین کار را انجام دهند.

  •  در فراهم آوردن پاسخ ها، توانا باشید

می دانید هدف نهایی موتورهای جستجو چیست؟ بسیاری از مردم معتقدند که هدف اصلی موتورهای جستجو، “ارائه ی زنجیره ای از پاسخ های صحیح” است. گوگل، در این مورد بهترین است. سؤال و یا هر چیزی که در آن تردید دارید را در گوگل وارد کنید سپس لینک ها، تصاویر و ویدئوهای بی شماری را در رابطه با آن بدست آورید.

مردم از موتورهای جستجو استفاده می کنند تا به هدف نهایی شان که “رسیدن به پاسخ” است دست یابند. و این کارِ موتور جستجوست تا پاسخ را ارائه دهد.این دقیقاً همان چیزی ست که در محتوای شما باید باشد!

وقتی مردم مطلب شما را می خوانند (ویدئوی شما را تماشا می کنند، اینفوگرافی را می بینند و …) یعنی به دنبال پاسخ می گردند. پس دانشی را بدست می آورند. حالا که این موضوع برایمان قابل درک شد، بهتر است نکته ی مهمی را به آن اضافه کنیم: “مردم فقط به دنبال پاسخ نیستند! آنها پاسخ را سریع می خواهند! یعنی سرعت آن نیز، اهمیت زیادی دارد. 

پس باید محتوایی را تولید کنید که مردم با دیدن آن، به سادگی منظور اصلی را درک کنند. و بسیار مهم است که این فرآیند با سرعت زیاد صورت بگیرد.

[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar