۱۰ اشتباه اقتصادی از نظر ثروتمندان

اشتباه اقتصادی

۱۰ اشتباه اقتصادی از نظر ثروتمندان

هر لحظه در حال شنیدن نصایح اقتصادی و مالی از مردم اطرافمان هستیم که هیچ کدام هم ثروتمند نیستند! شاید حتی بسیاری از ثروتمندان نیز با این نصایح مخالف باشند! در این مطلب قصد داریم به ۱۰ مورد اشتباه اقتصادی از نظر ثروتمندان بپردازیم.

یک روز در حال عبور کردن از جایی، مقاله ای نظرم را به خودش جلب کرد. نوشته بود: “از خوردن ناهار صرفه نظر کنید. نوشیدنی گران، نخرید. موهای خود را کمتر کوتاه کنید!” در واقع؛ این مقاله راه بسیار وحشتناکی را برای زندگی شما پیشنهاد داده بود! این موارد شما را به فقر بیشتری هدایت می کردند.

خیلی زیرکانه است اگر بتوانید صرفه جویی کنید. اما به یاد داشته باشید که “قرار نیست شما ارزان باشید”!!! شما هرگز نباید کاری را انجام دهید که مانع لذت بردن تان می شود!

ما به شما قول می دهیم که شما نمی توانید با انجام دادن یا ندادن این فعالیت های جزئی، ثروتمند شوید! بلکه عکس آن، شما را افسرده خواهد کرد. بسیاری از کسانی که ادعای باور داشتن به این امور می کنند خودشان قادر به کسب ثروت از این راه نبوده اند!

بله.. نصیحت های زیادی از این قبیل به گوش مان آشنا هستند که به رایگان توسط کلیه افراد هر روز بیان می شوند.

بالعکس؛ جملاتی که اکنون، شما در حال خواندن آن هستید توسط یک میلیونر (Daniel Ally) نوشته شده است. پس لطفاً درباره ی منبع آن اطمینان حاصل کنید.

Daniel Ally نویسنده متن حاضر
Daniel Ally نویسنده متن حاضر

 

اگر شما ذاتاً فردی سخت کوش و توانا با شغلی مناسب هستید اکنون زمان کامیابی شما خواهد بود. حتی شاید از خود بپرسید: چرا تا به امروز، اینکار را نکرده ام؟!

پاسخ این سؤال شما، به نوع تفکر، احساس و اعمال شما نسبت به پول برمی گردد. طبیعتاٌ انتخاب های بهتر با پول تان، زندگی بهتری نیز برایتان رقم خواهد زد.

برخی اشتباهات ثابت وجود دارند که ثروتمندان هرگز مرتکب نمی شوند.

برای اینکه ثروتمند شوید کمی نیاز هست تا باورهای ذهنی خود را تغییر داده و در رفتارتان نیز منعکس کنید. کمی بعد می توانید پیامدهای مثبت رفتارهایی که خودتان انجام دادید را در زندگی تان ببینید.

در اینجا، ۱۰ اشتباهی را که هیچ ثروتمندی مرتکب نمی شود را مطالعه می کنیم:

  • سرمایه گذاری نکردن روی خود

اولین میلیونر آمریکا، بنجامین فرانکلین، می گوید:‌ سرمایه گذاری کردن روی خود، بهترین سودی ست که می توانید داشته باشید. گاهی اوقات، می بینیم که متأسفانه مردم جهت خرید کتاب های موردنیاز، برگزاری سمینار، سفرهای کاری و … به کارکنان خود متکی می شوند. اگر می خواهید کار خود را رونق دهید دانش خود را با دستان خود به پیش برانید. روی خودتان سرمایه گذاری کنید.

 

  • تفریح بیش از اندازه

در مکان های تفریحی، کلوب ها و … شاهد حضور صدها جوان در سنین ۲۱ تا ۳۵ سال هستیم. جوان هایی که زمان و پول خود را در حال هدر دادن هستند. ۳۰ الی ۵۰ درصد از زمان افراد صرف تفریح و خوشگذرانی خود می شود که در واقع با درنظر نگرفتن زندگی واقعی شان همراه است. افراد ثروتمند، این مبلغ و زمان را صرف رسیدگی به اهداف شان می کنند.

  • خرید با کارت های اعتباری (به صورت قرض از بانک)

بسیاری از مردم، کالاهایی را می خرند که با مقدار پول خود قادر به پرداخت مبلغ آن نیستند! این اتفاق بسیار غم انگیز بوده و تلفات زیادی را نیز به بار می آورد! آنها را با احساسی سرشار از ناامیدی به بانک روانه خواهد کرد..

اگر امیدوارید که روزی به یک فرد ثروتمند بدل شوید، از این کارت های اعتباری جهت پیشرفت و رونق کار خود استفاده کنید. نه برای خرید نیازهای شخصی!

  • پنهان کردن از همسرتان!

درصد بی شماری از زوج ها، درباره ی پول باهم صحبت نمی کنند! این موضوع، موجب ناراحتی آنها شده و گاهی به بحث های خطرناک تری تبدیل می شوند. با این حال، این را فراموش نکنید که شما نمی توانید به فرد ثروتمندی تبدیل شوید اگر نتوانید وضعیت مالی خود را برای همسرتان آشکار کنید!

پول چندین برابر می شود اگر عشق، با درک صحیح دو طرف از وضعیت مالی همراه باشد.

  • رهن کردن خانه

برخی از افراد “ثروتمند” را ببینید که خانه شان را رهن کرده اند. اما آنها ثروتمند واقعی نیستند! رهن خانه شما را به یک نبرد بی پایان هدایت می کند. وقتی شما رهن می کنید در واقع مبلغی دو برابر از ارزش واقعی را پرداخت می کنید! افراد ثروتمند خانه ای را کرایه می کنند که توانایی پرداخت مستقیم آن را دارند.

  • بازنشستگی سنتی

سیستم بازنشستگی بیشتر شبیه جوکی ست که قطعاً باید توسط افرادی که قصد ثروتمند شدن دارند نادیده گرفته شود. طبیعتاً اگر شما صندوق هایی پر از پول دارید و بیمه عمرتان تکمیل است می توانید بهترین سفرها و تفریح ها را تجربه کنید.

شانس خود را تا وقتی که جوان هستید امتحان کنید.

  • خرید وسایل کیفیت پائین

اگر محصولی با قیمت ارزان می خرید، آگاه باشید که نتیجه ای ارزان و بی کیفیت هم عایدتان می شود. بجای اینکه دنبال وسایل ارزان بگردید، کالاهای مرغوب که در دسترس است خریداری کنید. افراد ثروتمند می دانند که خرید تی شرتی که ۴۰ دلار است و تا ۴ سال برایتان کار می کند بسیار عاقلانه تر از خرید تی شرت ۱۰ دلاری ست که باید هر ساله تعویض کنید!

  • لذت بردن محدود

در طول ۵۰ هفته ی کاری، همه ی کارکنان به فکر دو هفته تعطیلاتی هستند که با حقوق ماه آینده به استراحت و تفریح بپردازند.

اما واقعیتی که در خصوص ثروتمند شدن هست این است که شما باید از پولی که از قبل دارید لذت ببرید! این مبلغ می خواهد ۱۰ دلار باشد یا ۱۰۰۰۰ دلار!

پول شما زمانی افزوده می شود که شما از او قدردانی کرده و به این بیندیشید که چطور می توان نهایت استفاده و لذت را از آن برد! با این تفکر، شما همواره چیزی فراتر از “لذت” بدست می آورید!

  • پس انداز نکردن

بسیاری از مردم پول خود را صرف خرید وسایل متفرقه ای می کنند که چندان نیازی به آنها ندارند بلکه شاید عوامل دیگری باعث خریدشان شده است. تنها زمانی که موجودی حساب بانکی شان رو به اتمام است متوجه “نیازهای خود” می شوند. می فهمند که نیازهای ضروری تری داشته اند..

افراد ثروتمند حداقل ۱۰ درصد از آنچه را که به دست می آورند پس انداز می کنند. به ندرت هم به وام شخصی می پردازند.

 

  • کار کردن صرفاً برای پول

درصد بسیار زیادی از مردم در سراسر دنیا، برای پول کار می کنند! اما ثروتمندان اجازه می دهند که پول برای آنها کار کند. آنها می دانند که ثروت مادی شان بخشی از کل سهام نسبت به جامعه است. به این دلیل است که آنها برای پول کار نمی کنند!


ایجاد این تغییرات ذهنی طبیعتاً در زندگی تان تغییرات بسیاری را منجر خواهند شد. اگر شما عادت های اقتصادی مفیدی را در خود پرورش داده و از این اشتباهات دوری کنید در مسیر ثروتمند شدن قرار خواهید گرفت. امیدوارم روزی همسایه ی هم شویم تا من شما را به خانه ی خودم دعوت کنم! 🙂

[تعداد: ۴۰    میانگین: ۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar