۱۰ اشتباه بازاریابی تلفنی که باید از آنها دوری کنید

 

بازاریابی تلفنیبازاریابی تلفنی

آیا تا به حال بازاریابی تلفنی انجام داده اید ؟

آیا ازینکه بارها شما را رد میکنند، خسته شده اید ؟

آیا ازینکه در بازاریابی تلفنی نا موفقید ، نا امید شده اید ؟

انجام هر کدام از اشتباهات زیر شغل شما را به خطر می اندازد . و فروش شما را به کشتن می دهد.

۱- استفاده از بازاریابی تحمیلی بجای بازاریابی کششی

بسیاری از ما افراد تحمیل کننده ای که مدام از خودشان تعریف می کنند را دوست نداریم. درمورد بازاریابی تلفنی خود فکر کنید. آیا اطلاعات خودتان ، محصول و خدماتتان را مدام تحمیل می کنید؟ این کار ممکن است در آینده بجای اینکه دیگران را به سمت خودتان بکشد از شما دور کند.

بازاریابی خود را بر روی نگرانی های آینده مشتریان قرار دهید. به آنها چیزهایی را پیشنهاد دهید که می خواهند. شما به آنها کمک خواهید کرد. آنها را به مشتری خودتان تبدیل خواهید کرد و درآمدتان را افزایش خواهید داد.

 

۲- نداشتن راهنمایی های مناسب

بازاریابی تلفنی شروع مکالمه با مخاطب است. پس شما می توانید در مورد احتیاجات آنها اطلاع بدست آورده و کمکشان کنید، تا درک کنند که شما راه حل را فراهم کرده اید. برای دستیابی به داد و ستد بیشتر، به افراد بیشتری کمک کنید، تا درک کنند که شما چه کاری انجام می دهید، و منتظر باشید تا فورا با شما تماس بگیرند.

 

۳- پاسخ به سوالات با ایمیل و یا  نامه

در ۹۰ % از زمان هایی که شما در مقابل یک درخواست به صورت کتبی سوالات را ارسال می کنید، به فروش دست پیدا نمی کنید. تلفن را بردارید و از سوالات برای شروع مکالمه استفاده کنید. تنها با چند سوال اضافی شما می توانید متوجه شوید که هدفشان چیست و به آنها راه حل بفروشید.

۴- خیلی زود قیمت را اعلام کردن

در زمان تماس ، یکی از اولین سوالاتی که مخاطب می پرسد قیمت است. اگر سریعا به آنها پاسخ دهید، در معرض پایان دادن مکالمه قرار می گیرید و فروش را از دست می دهید.

زمانی که از شما در مورد هزینه سوال می پرسند به آنها اعلام قیمت نکنید تا فرصت داشته باشید متوجه شوید آنها چه می خواهند.

 

۵- اتلاف وقت با افرادی که خریدار نیستند

در نهایت، برای افراد پشت تلفن، که نمی توانند خدمات شما را تهیه کنند ، یا مزایای حاصل از محصول شما را نمی خواهند،  مهم نیست که سیستم شما چقدر برای راهکار های خوب ارائه می دهد. مکالمات با این افراد زمان زیادی از شما را هدر می دهد.

پرسیدن سوالات مقدماتی به شما کمک می کند، تا در ۳ دقیقه اول مکالمه متوجه شوید شخصی که با او مکالمه می کنید، مخاطب مورد نظرتان است یا خیر. اگر نبود از آنها برای پاسخ تشکر کنید و تماس بعدی تان را بگیرید.

مقاله مرتبط: بازاریابی تلفنی، راهی برای شنیدن صدای مشتری و بازاریابی مستقیم

۶- زیاد صحبت کردن

شما جزئیات خدمات و محصولتان را می شناسید و می توانید ساعت ها در مورد فرایند هایتان،ویژگی های محصول و یا مزایای آن صحبت کنید. . این کار را نکنید. اینگونه توجه مخاطبتان را از دست خواهید داد. به خصوص زمانی که در حال بازاریابی تلفنی هستید.

هر زمانی که شما با مخاطبتان تماس می گیرید یا آنها با شما تماس می گیرند از پاسخ های آنها می فهمید که آنها چه می خواهند و چه نیازی دارند. سوال بپرسید. اجازه دهید آنها صحبت کنند و شما اطلاعات مورد نیازتان را دریافت کنید.

۷- توضیح دادن چیزی که ارزشی برای مشتری ندارد

شما یک تصویر روشن و شفاف از  مزایای محصول و خدمات خود دارید و می خواهید مخاطبان این مزایا را  درک کنند.

برای کمک به مخاطبانتان در درک ارزشی که ارائه می کنید، به آنها اجازه دهید در مورد چیزی که دنبالش هستند و چیزی که برایشان ارزش دارد صحبت کنند.

۸ – نگرفتن “بله”

در بازاریابی تلفنی هدف اصلی شما این است که مخاطبانتان بگویند “بله”. وقتی که از آنها می پرسید که آیا می خواهد سفارشش را ثبت کند؟! یا می خواهد برای خدمات ثبت نام کند!؟، یک مدل با پاسخهای  “بله” تنظیم کنید با این کار در زمانی که از آنها می خواهید خرید کنند، شانس بیشتری برای گرفتن “بله” دارید.

۹- غفلت از درخواست برای فروش

اگر می خواهید مردم خدمات و محصولاتتان را خریداری کنند، بایستی از آنها درخواست کنید که از شما خرید کنند ولی راحت تر این است منتظر تماس تلفن مخاطب بمانیم تا بگویند که آماده خرید هستند.

چرا ما این کار را انجام می دهیم ؟

تا زمانی که اعتماد به نفستان را در تکنیک های فروش بدست آورید، شما از شنیدن جواب رد در مقابل در خواست فروش تان می ترسید و می خواهید این را با توضیحات بی وقفه در مورد ویژگی ها و مزایای محصول و خدمات جبران کنید.

اگر کار شما در کارتان راهکارهای مناسب ارائه دهید، بسیاری از مردم راغب می شوند خدمات و محصولات شما را خریداری کنند. به آنها کمک کنید تا ارزش هایشان را بشناسند. سپس کمک کنید تا خرید کنند.

۱۰- فراموش کردن پیگیری فروش

وقتی شما یک فروش دارید به نظرتان مانند پایان تلاشتان برای بازاریابی است. به اولین فروشتان به عنوان بسته شدن فروش فکر نکنید، بلکه آن دری برای ارتباط طولانی و افزایش فروش های آینده است.

هنگامی که مخاطب تبدیل به مشتری شما  می شود، گواه مشهودی است از اعتماد آنها به شما و محصول و خدمات تان. با تماس تلفتی پیگیری کنید که محصول و خدماتتان برایشان چگونه بوده است و این فرصت مناسبیست که نیاز های بیشتری برای محصول و خدماتتان کشف کنید .

مجبور نیستید از بازاریابی تلفنی متنفر باشید. یاد بگیرید چه چیزی بگویید و ساختار مکالمه را بشناسید و در نتیجه هم شادتر خواهید بود و هم فروشتان افزایش خواهد یافت.

 

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مهندسی صنایع، علاقه بسیاری به بازاریابی و فروش دارم. درسی که از زندگی یاد گرفتم این است که از گذشته تجربه کسب کنیم از زمان حال لذت ببریم و برای آینده مطالعه و تلاش کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar